825 Shares 1503 views

Jak to jest wybielanie zębów: metody. Wybielanie zębów: najbardziej wydajny i bezpieczny sposób. zalecenia dentystów

Biały uśmiech – marzenie każdego człowieka. Ale to jest niemożliwe do osiągnięcia tego regularne pasty w wielu przypadkach. Potem przychodzi z pomocą procedury wybielający. Ale zanim to zrobić, trzeba wiedzieć o niej wszystkie szczegóły. Po tym wszystkim, nie nadaje się do wszystkich licznych metod. Wybielanie zębów może okazać się przydatna. Zanim przyjrzymy się wszystkim, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się, dlaczego szkliwo ciemnieje.

Dlaczego zmienić kolor zębów?

Tak, żółknięcie szkliwa mogą być spowodowane takimi powodów:

 1. Przerzedzenie szkliwo. Wszystko, co się liczy, to struktura zęba. Korona składa się z kilku części: górną warstwę (półprzezroczyste szkliwa i zębiny), która jest ciemniej. Podczas życia górnej warstwy stopniowo usuwane. W konsekwencji, zębina staje się bardziej widoczne przyciemnienie zębów.
 2. Niektóre żywności i złych nawyków. Negatywnie na dym papierosowy szkliwa. Ponadto ciemnieje w wyniku długotrwałego stosowania kawy i czarnej herbaty, wina, napojów gazowanych.
 3. Ząb kanałowe (procedura usuwania i nerwów kanał napełniania).

Właśnie te czynniki i określić metody, wybielanie zębów, które zostaną wykonane sprawnie i bezpiecznie.

Przeciwwskazania

W niektórych przypadkach jest to niemożliwe do przeprowadzenia procedury. Przed użyciem metod wybielania zębów w domu, konieczne jest rozważenie wszystkich możliwych przeciwwskazań do stosowania:

 • Dzieci do wieku 14 lat. W tym przypadku, można poważnie uszkodzić szkliwo.
 • Ciąża i laktacja.
 • Wysoka czułość zębów. Wybielanie może spowodować pogorszenie sytuacji, zwłaszcza mechaniczny.
 • Obecność koron, licówek i wypełnień na przednich zębach.
 • koloru zęba z wewnętrzną stroną (krwi na ścianach kanału).
 • Naturalny odcień brązowy lub szary szkliwo. Wybielanie jest po prostu bezużyteczny.

gatunek wybielające

Uzyskać piękny uśmiech można użyć różnych metod. Wybielanie zębów odbywa się na dwa sposoby:

 1. Mechaniczne. W tym przypadku, powierzchnia zęba usuwa wszelkie zanieczyszczenia zewnętrzne: płytki nazębnej, kamienia i innych osadów. Tutaj stosuje się mieszaninę powietrza i proszku, która jest skierowana do szkliwa ścisłym strumienia. Ponieważ proszek jest bardzo w porządku, to praktycznie nie uszkodzić szkliwo. Zaletą tej metody jest niski koszt oraz zdolność do czyszczenia zębów, nawet w trudno dostępnych miejscach. W ten sposób, że usuwa płytkę nazębną z herbatą, kawą i dymu tytoniowego.
 2. Chemiczny. W celu przeprowadzenia takich procedur zastosowanie nadtlenku mocznika lub nadtlenku wodoru. Tu jest produkowany rozjaśniania tkanek zęba. To może być zawodowym lub domu.

Funkcje Zoom-wybielanie

Ta technika codziennie zyskuje więcej potwierdzeń. Whitening Zoom-3 – profesjonalny fotowybielanie, który jest wytwarzany w warunkach klinicznych. W tym przypadku lekarz wykorzystuje specjalną żelu z nadtlenku wodoru, co aktywacja zachodzi pod wpływem promieniowania nadfioletowego. W konsekwencji, aktywny tlen jest zwolniony, to jest w stanie wniknąć w głąb szkliwa i zębiny nawet.

Wybielanie Zoom-3 ma kilka możliwości:

 1. Najpierw musimy dostać się do lekarza o radę, która zbada jamę ustną. Musi brać pod uwagę wszystkie ewentualne przeciwwskazania.
 2. Teraz ekspert ukryje twarzy, warg, dziąseł i innych obszarów, które mogą być objęte zakresem wpływem światła ultrafioletowego. Promienie powinny wchodzić tylko na zębach.
 3. Crown nanosi się na żel.
 4. Teraz jest poddawany działaniu promieniowania ultrafioletowego natychmiast górnego i dolnego uzębienia. W tym celu, w szczególnej lampy stacjonarną. emituje fale to ściśle określoną długość. Czas trwania traktowania wynosił 60 minut.

Efekt po takim wybielaniu nie trwa długo. Jednak konieczne jest, aby zachować jak najdłużej. Aby to zrobić, trzeba zwrócić maksymalną uwagę na higienę jamy ustnej. Aby wesprzeć ten wynik jest to niezbędne do korzystania z domu żelu wybielającego co sześć miesięcy lub rok.

Zalety tej procedury to: szybki wpływ (biały pojawia się po czasie pierwszej wizyty u lekarza), kontrola przez specjalistę, aby zapobiec odwodnieniu, żel o niskiej kwasowości (z zachowaniem integralności szkliwa). Jednak po wybielania zębów są bardzo wrażliwe, a dziąsła może być podrażniona.

Inny widok wyjaśnienia emalią, która jest wytwarzana w gabinecie dentystycznym, jest przepływ powietrza. Procedura ta nie jest kompletna bielenie, i zwykłe czyszczenie płytki nazębnej.

Cechy laserowego wybielania

Proces ten jest w dużej mierze podobna do poprzedniej. Istnieją również zęby na specjalny żel jest stosowany, ale jego aktywacja odbywa się za pomocą lasera. Oczywiście, zęby wybielanie laserowe, których cena jest znacznie wyższa niż koszt środków domu, jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych metod.

W swojej pracy, specjaliści stosować kilka rodzajów laserów: gazowe, dioda, lub erbu. Intensywność i czas ekspozycji jest w tym przypadku ściśle kontrolowane. Jednak po zabiegu jest konieczne, aby przywrócić szkliwo. Wykorzystuje ona specjalny żel.

Zalety tej procedury:

 • Dobra wydajność.
 • Brak bólu.
 • Szybki wynik jest ustalony przez długi czas.
 • Maksymalne bezpieczeństwo, w porównaniu do innych metod.

Istnieją również wady: Zwiększona wrażliwość szkliwa po zabiegu, a także dostatecznie wysoki koszt. W każdym razie, zęby wybielanie laserowe, których cena waha się od 13.000 rubli, dość skuteczny i popularny.

metody domowe

Pomimo faktu, że dziś nie są bezpieczne i skuteczne metody wybielania zębów, niektórzy ludzie nadal korzystać staromodne recepty.

Bardzo popularne są fundusze:

 1. Wybielająca pasta do zębów. Daje możliwość częściowo pozbyć się płytki nazębnej i emalii do zapalniczki. Jednak niewielki wpływ, ta metoda nie przyniesie. Pasty te zawierają cząstki ścierne może więc spowodować uszkodzenie szkliwa.
 2. Soda. Musi być stosowany do zębów. Ten przepis jest wystarczająco skuteczna. Jednak oznacza to również, zarysowania powierzchni zęba.
 3. Nadtlenek. Oznacza to po prostu nakłada się na szkliwie na chwilę. W tym przypadku już płyn pozostanie na zębach i większe jego stężenie, bielsze zęby będzie. Po zabiegu, jednak zwiększa wrażliwość szkliwa, to jest możliwe uszkodzenie gumy.
 4. Popiół drzewny. To narzędzie jest dość skuteczny, ale nie jest bezpieczne.

Tradycyjne metody wybielania zębów nie można stosować zbyt często.

Funkcje ultradźwiękowe wybielające

Najbezpieczniejsza metoda wybielania zębów obejmują stosowanie technologii ultradźwiękowej. Charakteryzuje się tym, że ma wysoką wydajność i minimalne prawdopodobieństwo uszkodzenia szkliwa.

Wadą tej procedury jest to, że ma wysokie koszty. Ponadto, jest bardziej ukierunkowane na oczyszczanie powierzchni płytki nazębnej i kamienia bitów. Zęby stają się bardziej gładkie i czyste. Jak dla wybielania, efekt nie jest tak wysoka. Fakt, że zęby mają naturalny odcień. To znaczy, jeśli naturalna biel nigdy nie było, to nigdy nie będzie.

Wielką zaletą emalii obróbki ultradźwiękowej jest to, że staje się bardziej podatna na wykonywanie innych procedur. Na przykład, można to zrobić po koronach fluoryzacji.

Pomimo faktu, że leczenie za pomocą ultradźwięków jest praktycznie bezbolesny, w niektórych przypadkach nadal trzeba zrobić znieczulenia.

W jaki sposób wybielania lufie?

Istnieją przypadki, kiedy człowiek zaczyna ciemnieć ząb po zamontowaniu uszczelki. W tym przypadku, Wybielanie odbywa się w otworze. Przewiduje on realizację takich działań:

 1. Likwidacja starych wypełnień.
 2. Skrobanie kanału (jeżeli jest to konieczne).
 3. Napełnianie wnęki zęba specjalnego żelu wybielania jest złagodzenie wewnętrzna tkankę.
 4. Usuwanie żelu po określonym czasie (zazwyczaj brak 2 tygodnie).
 5. Ponowne uszczelnienie kanału.

Jeżeli po pierwszym leczenie nie następuje pożądanego efektu wybielania procedura może być powtórzona. Ale należy to zrobić dopiero po utwardzeniu próchnicy. W przeciwnym razie pacjent może wystąpić poważne reakcje alergiczne.

zalecenia wykonana

Chociaż dokładnie to, co zostanie wybrane metody wybielania zębów najlepiej jest wykonywać pod nadzorem stomatologa. W skrajnym przypadku, nie należy zapominać o tych zaleceń:

 • Wszelkie procedury wyjaśnienia szkliwa wymaga pewnego treningu. Zęby powinny być tak zdrowe, jak to możliwe i nie jest uszkodzony.
 • Jeśli używasz metody chemicznej, zachować żel na korony trzeba jak najwięcej czasu określonego w instrukcji.
 • Po domu wybielanie, pożądane jest, aby zobaczyć się ze specjalistą, aby określić stan niej zęby.
 • W przyszłości trzeba uważnie monitorować czystość szkliwa, aby zapobiec jego ponownym ciemnienia.
 • Nie jest konieczne, aby powtórzyć wybielanie zbyt często. Wystarczy do 1-2 razy w roku.

To wszystkie cechy procedury. Najnowsze metody wybielania zębów – klucz do pięknego i zdrowego uśmiechu.