394 Shares 7796 views

Łożysko przedniej ścianie macicy: norma lub patologia?

Placenta – jest ważnym organem, który powstaje i rozwija się tylko w czasie ciąży. Placenta – rodzaj związku między matką a dzieckiem. Poprzez tego ważnego organu dziecko otrzymuje tlen i składniki odżywcze. Dziecko otrzymało przeciwciał i hormonów, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo ciąży i prawidłowy rozwój dziecka w łonie matki.

Powstawanie łożysko zaczyna tydzień po zapłodnieniu, a po dostarczeniu przez pół godziny pozostawia macicy wykonując wszystkie jej funkcje.

Wiele kobiet w ciąży są zainteresowani w kwestii prawidłowego umieszczenia ciała. Zazwyczaj znajduje się łożysko na ścianie przedniej lub tylnej bliżej dna macicy. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo ciała i wypełnienia niezbędnych funkcji.

Położenie łożysko zależy od tego gdzie będzie przywiązywać zapłodnionego jaja po zapłodnieniu. Dowiedz placentation możliwy za pomocą ultradźwięków.

Położenie łożyska w macicy może być w ten sposób:

– łożysko na ścianie przedniej;

– łożysko na ścianie tylnej;

– łożysko w macicy;

– łożysko w ścianie bocznej.

Wszystkie powyższe punkty są normą i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla matki i płodu.

na przedniej ściance łożyska może być zagrożenie tylko wtedy, gdy dostawa operative (cesarskie cięcie). Wynika to z ewentualnego zwiększonego ryzyka krwawienia. Łożysko przedniej ścianie macicy może znajdować się dokładnie w miejscu, w którym lekarz jest konieczne, aby nacięcie aby odzyskać dziecko.

Jeśli masz do cesarskiego cięcia, a masz przednią placentation, nie martw się wcześniej. Lekarze muszą podjąć wszelkie niezbędne środki w celu zmniejszenia ryzyka, ale może być szybko zatrzymany w przypadku krwawienia.

W niektórych przypadkach może być nieprawidłowy (niewłaściwa) zamocowanie łożyska.

Niskie położenie łożyska – patologii, w której połączenie pomiędzy ciało matki i płodu znajduje się w sześciu centymetrów lub mniejszej od wewnętrznej os szyją. Nie ma znaczenia, gdzie łożysko: na przedniej ścianie, na boku lub na plecach. Odgrywa rolę w odległości do szyjki macicy. W większości przypadków niska pozycja łożysko nie stanowi zagrożenia, a wraz z rozwojem żołądka przesuwa się nad nim, do dna macicy.

Łożysko przodujące – to miejsce, w którym nakłada się na wewnętrznej szczęki (częściowo lub całkowicie). Podziel się trzy rodzaje Previa: marginalne, boczne i kompletne.

Na regionalnym łożysko przodujące pokrywa wewnętrzna powierzchnia szyjki macicy wynosi nie więcej niż jedną trzecią, natomiast przodującego bocznej – o dwie trzecie, a w całości – całkowicie. To nie ma znaczenia, łożysko jest przednia ściana macicy, z boku lub z tyłu.

Wśród powikłań, które występują przy diagnostyce, jak prezentacji, można wyróżnić najstraszliwszą: fetoplacental niewydolność, która prowadzi do opóźnienia w rozwoju płodu, ryzyko krwawienia, zwłaszcza w okresie 28-32 tygodni, gdy zwiększona aktywność macicy, zagrożenie dla ciąży. Często z Previa łożyska zaobserwowano nieprawidłowości (poprzecznie), ukośne położenie płodu w macicy.

Przy pełnej Previa zachowanie macierzyństwo planowane cesarskiego cięcia przy 38 tygodniach ciąży. Jeśli istnieje krawędź lub strona previa, ciąża może rodzić do siebie, jeśli taka decyzja będzie miała lekarza po inspekcji. W tym przypadku pokazano niezależnej pracy autopsji membran we wczesnym okresie ciąży, a także w pełnej gotowości operacyjnej na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

Jeżeli łożysko znajduje się na przedniej ścianie macicy, z boku lub z tyłu, bliżej dna macicy, jest to normą. To może sprawić, że sama w ciąży i mieć dziecko. Jeśli obserwuje się niską pozycję łożysko lub prezentacji, trzeba zachować kontrolę i nadzór przez lekarza prowadzącego, który może podjąć odpowiednią decyzję w sprawie dostawy.