195 Shares 6912 views

„Krowa”: podsumowanie. „Krowa” Płatonow: protagonistami

Ta historia została napisana około w późnych 30-tych – wczesnych lat 40-tych, ale został opublikowany dopiero w roku 1962. Pierwszym produktem z tytułem był „dobry krowa”. A. Płatonow w latach czterdziestych próbował wydrukować swoje dzieło w zbiorach „całe życie”, „W stronę słońca” i innych. W książce „całe życie” praca ta obejmuje, między innymi opowiadania: „Rodzina”, „Iwanow Hut babci”, „burzy lipca”, „Kwiat na ziemi”, „Juska”, „Nikita”.


streszczenie

„Krowa” Płatonow opowiada o następujących zdarzeniach. Krowa cielę zabrane. Nadal miała zająć się nim zgodnie z prawem natury, ale zachorował i został zabrany do weterynarza. Tam, właściciel zaoferował dużo pieniędzy, a on sprzedał cielę. Po tym, krowa nie znaleźć miejsce – nie mogła sobie wyobrazić życia bez dziecka. VA Rubtsov silnie wspierane krowy paszy dla zwierząt różnych smakołyków. Jeden dzień uciekła, ale wkrótce wrócił. Chłopiec zadbał o krowy, był bardzo przykro dla niej. Animal czuł się bardzo źle. Ojciec chłopca, który sprzedał łydki, jest sam w sobie staje się żal za swoje czyny. Gdy krowa opuścił i pozostał na torach, gdy pociąg jechał. Kierowca nie zatrzymał się w czasie, a więc zabił zwierzę. Poczucie winy, on daje jego ojciec Wasi pieniądze na zakup nowego jedną krowę. Mięso zwierząt wysolono i sprzedawany. Pieniądze na zakup nowych ubrań do chłopca. Dziecko w szkole pisania eseju, w którym opowiada o krowie, jego miłości do niej i jak dała całą rodzinę chłopca: son, mleko, skóra, ciało, kości i narządy wewnętrzne, „To było dobre”. Niniejszy dokument jest streszczeniem.

„Krowa” Płatonow wymaga szczegółowej analizy, ponieważ wydarzenia rozkładanie w proizvednii służyć jako tło do podnoszenia i rozwiązać szereg problemów, aby przekazać przemyślenia autora na temat życia.

Główny konflikt

Sytuacja śmierci konfrontacji człowieka – jeden z najbardziej stabilnych w prozie tego autora. Ona jest w opowiadaniu „The Cow” to główny konflikt. Produkt działka funkcja wykonuje motyw przezwyciężenia śmierci, on decyduje o ostrości i wybór życia materialnego, charakteru myśli i czyny młodego bohatera. Bob spotyka śmierć. Dzieci Płatonow w ogóle zaprzeczyć, nie tylko przez fakt jego urodzenia. Pracować i kochać zwiększają one „materię” życie.

VA Rubtsov (Płatonow „Krowa”)

Bohaterami tej pracy jest niewiele, tylko mały chłopiec i krowy można rozpoznać wśród najlepszych. Jednak ich związek – to bardzo ciekawy materiał. W historii Andreya Platonovicha Platonova spotykamy się z Vasey Rubtsovym, syn strażnika utworu, który jest wymieniony w „summary”. „Krowa” Płatonow – produkt, który daje dość szczegółowy obraz tego chłopca. Autorka portretuje jako bohater. Był bardzo miły, nauczyłem się w czwartej klasie i uczęszczał do szkoły znajdujący się w domu przez pięć kilometrów. Pomimo faktu, że wyjeżdża, chłopiec uwielbiałem klasę dlatego, czytanie książek i słuchanie nauczyciela, był w umyśle całego świata, że nie było jeszcze znane. Chłopiec myślał, że wszyscy ludzie i kraj od dawna czeka na niego dorosnąć i przyjść do niego. Blizny zawsze chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o zainteresowaniu jego temat, jak to możliwe.

Po jego matka poprosiła go, by spotkać się z pociągu przyjeżdżającego w nocy. Hero od razu wiedział, co się z nim stało, że coś było nie tak: pociąg wpadł w poślizg. Bob zaoferował swoją pomoc – była łopata w garść piasku i wylał ją na szynach. Engineer to pracowity chłopak bardzo dużo.

Bob kochał krowy, on często głaskani i pieścił ją, dał jedzenie, podlewane i czyszczone w stodole. Zwierzę było obecne toaletowego. Ojciec chłopca jest często na to zaorać ziemię.

Bob był również pracowity. On nie działał, ponieważ został zmuszony, lecz dlatego, że się spodoba. Nic dziwnego, że mówią, że praca uszlachetnia ludzi. W swojej pracy na temat przyszłego życia tego chłopca pisał, że chce mieszkańcy naszego kraju nie było korzystanie z niej.

Obraz parowozu

W postaci Platona miroperezhivanie zawsze tragiczne, ale w swej istocie – wielką miłość dla świata. To uczucie wydaje się działać na dwa sposoby, które tworzą dwa etapy rozwoju dziecka. Pierwszą można nazwać pomocą definicji autora „miłości daleko”. Jego symbol pojawia się na wizerunku produktu silnika, który jest skorelowany z marzeń i nadziei chłopca. To miłość do natury – streszczenie książki. Ona często przechodząc, ulotne, jak w pociągu, szybko przechodząc przez Washi. Ten rodzaj miłości nie zawsze jest korzystne. To nie jest wystarczająca do duchowego wzrostu, ale jest to konieczne, ponieważ jest to związane świat budzi się w wazonie ciepłem i wrażliwością.

Obraz krowy

O wizerunek zwierzęcia, o którym mowa w „streszczenia”. Płatonow krowa nie jest na próżno nawet wyglądać jak osoby portretowanej. Autor zdaje się chce podkreślić, że nie różni się od nas. Obraz zwierzęcia jest odtwarzany w związku z portretem osoby: dobre oczy, duży cienką ciała. Ona jest uosobieniem cud życia, siły, ukrytego w słabości, obcy trudności. Z motywem krowy związanego sensie pokrewieństwa, która jednoczy wszystkie żywe istoty. W dbanie o jej mały chłopiec jest bardzo różny, głębsze relacje.

Ten bezinteresowny zwierząt i chłopiec Wasia – Bohaterami prac, które wykonane Andriej Płatonow. „Krowa”, której streszczenie zostało przedstawione w tym artykule – to historia ich związku. On uczy nas dobroć i miłość bliźniego.

krytyka literacka

Grafika Płatonow „krowa” zostało spełnione w świecie literackim czasu raczej negatywnie. Radzieckie krytycy rozgniewany trwałe zainteresowanie tego pisarza do porzucenia tematów, śmierci, tragedii istnienia, i chęć przywrócenia Andrew Platonovich wartości etycznych (współczucie, miłość, uniwersalne pokrewieństwo i inne) uważane za „głupotę”, „rewizji chrześcijaństwa.” Indykatywny w tym względzie, ostre odrzucenie, co spowodowało ostateczne „krowy” przeciwników PŁATONOW. Na przykład, Subotsky Uważa, że pisanie Vasey w końcu historia jest w zasadzie bez znaczenia, fałszywe dźwięki znacznie parodię. Yu Libedinsky nie rozumiem dlaczego autor był zobowiązany do podłączenia „rozumowanie yurodskie” dobroć krów z poważnym poczuciem patriotyzmu. Konsekwencją tych roszczeń staje się zanik twórczości tematem większości publikacji, która została wydana pośmiertnie story „Krowa” Płatonow. Chłopiec pisali na temat „życia”.

wniosek

Jednak historia Płatonowa w „Cow” (podsumowanie produktu patrz wyżej), nie jest to, że Bob sobie sprawę, że całe życie podlega śmierci. Chodzi o to, w jaki sposób przeciwstawić jej baby shower. Istnienie śmierci chłopca wiedział jeszcze przed śmiercią łydki i krowy. To nazywa „nie umierać!” do młodego człowieka, który widział w oknie przez przejeżdżający pociąg. Płatonow skupia się na relacji chłopca do śmierci, co nie powinno być na ziemi, jego chęć do działania w przeciwieństwie do niego ( „Nie zapomnij”, „Pamiętam”).

Wasia przyciąga i wzbudza świat. On zahipnotyzowany dalyu. Zadzwoń przestrzeni i dał SG Semenova interpretować jako ożywienie przedszkola, naiwnej, niepohamowana żałoby po zmarłych.