390 Shares 8273 views

Wędkowanie na zherlitsy. Rodzaje zherlitsy dla rybołóstwa zimnego

Każdy, kto choć trochę lubi ryby wie, że lepiej razem niż pervolede nie znaleźć, chociaż tego rodzaju połowów, i jest obarczona pewnym niebezpieczeństwem. Ponadto, aby przewidzieć wynik takiego łowienia niemożliwe. W tym okresie, dla drapieżnych mieszkańców zbiorników zaczyna zupełnie inne życie, mają przestrzegać określonego zachowania. Wynika to z faktu, że takie małe ryby jak Uleyki, karp i Rudd włożono zimujących otworów, a ponieważ szczupak, sandacz i okoń szukasz miejsca, gdzie polują: ponieważ ich głównym pożywieniem było.

Osprzęt dla łowienia z lodu

Zimowe połowów, jak zresztą i latem, wiąże się z wykorzystaniem szerokiej gamy narzędzi. W tym dużo jak zherlitsy rybackich – specjalne urządzenie zaprojektowane do produkcji drapieżnych. Złapać miętusa, sandacza, okonia i, oczywiście, toothy szczupaka.

Wędkowanie na zherlitsy bardzo popularny wśród fanów połowów pod lodem, chociaż niektórzy uważają, że mniej niebezpieczne. Jest to jednak trudne do zaakceptowania. Oczywiście, z przyrządu do rybackiego niemożliwe jest porównanie, chociaż bardziej bierny tego rodzaju połowów nie można nazwać.

na zherlitsy

Ten rodzaj drapieżnych mieszkańców produkcji zbiornika posiada szereg funkcji. Tajemnice połowu zherlitsy każdy powinien wiedzieć, kto ma zamiar wrócić do domu z dobrym „żniwa”. Musisz być w stanie złapać prawo wyboru inteligentnie przystawki i tak dalej. D.

Top zherlitsy dla rybołóstwa zimnego powinny spełniać szereg wymagań. Powinny one być łatwe do wyprodukowania i łatwa obsługa, dość zwarty i po złożeniu w stanie naładowanym widoczny z daleka.

Zherlitsy mieć wystarczającą czułość, ale to nie jest wyzwalany przez podmuchy wiatru, zawsze jednakowo niezawodne i nadaje się do różnych warunków połowu. Ponadto, ta charakterystyka odnosi się zarówno do wody stojącej lub A, mrozu i odwilży dalej.

sprzęt

Zherlitsy do połowów zimowych są przeznaczone do połowu ryb drapieżnych. Głównie jest to szczupak. Tackle składa się z żyłki lub liny nawiniętej poprzecznie na małej rozwidlony patyk – drewniany ulotki. Ten ostatni z kolei jest związany z shestiku się w wodzie z lodem do patelni.

Przez las z pomocą haka smycz w załączeniu. On przynęt ryb i upadek w uprzednio wywiercony otwór. Górnictwo, na przykład szczupaki, chwytając przynętę zaczyna ciągnąć za wędkę. Ten ostatni jest stopniowo odwijana z ulotki. Predator w tym czasie udaje się połknąć haczyk, a wędkarz pozostał tylko ją ciągnąć.

Jak jest wędkarstwo

Jeśli masz do połowu szczupaka, rybacy wiedzą, że zherlitsy musi być zainstalowany w miejscu preferowanym przez niego tak, że wisiał nad wodą bez dotykania powierzchni. Na smyczy, zamocować przynętę, i tak, że na głębokości nie mniejszej niż pięćdziesiąt centymetrów, mógł się swobodnie poruszać. Oczywiście, należy to zrobić tak, że przez pewien czas nadal zachowały mobilność. Sposoby zabezpieczania przynęty jest wiele, ale to chyba najprostsza hak pod jego płetwy grzbietowej. Sporządzono powinien być ostrożny, starając się nie uszkodzić kręgosłup. Inaczej przynętę szybko umierają.

Po głębokość zanurzenia jest regulowana przynęty, linia powinna być zamocowana w ułamku procy, dzięki czemu łatwo jest wyrwać go wyczyszczone, a produkcja rozpoczęła się wygładzić spożyciu przynęty.

Doświadczeni wędkarze, którzy znają tajniki połowów zimowych na zherlitsy, pewne jak przynęta musi używać mieszkaniec tego samego akwenu. Wszakże nawet chruścików, który został przywieziony z pobliskiego jeziora, dużo gorzej „działa” jak dysza niż poprzednio poławiane tam. Na przykład, szczupak prawie nigdy dotykać przynęty, jeśli jest to narybku ryb nie dlatego, że strumienie.

typy zherlitsy

Dla rybołóstwa zimnego których istnieje wiele odmian. Od dawna powszechnie stosowane tak dużą strukturę biegu, w którym podstawa jest ziemia, całkowicie obejmujące jak pokrywę dobrze. W środku tego rodzaju „klapy” otwór otwory, przez które linka prowadzi się w wodzie.

Generalnie zapalonym „myśliwi”, którzy wiedzą niemal wszystkie rodzaje zherlitsy dla rybołóstwa zimnego, uważają, że przy wyborze danego biegu, zaprojektowane specjalnie dla drapieżników, takich jak szczupak, wygląd nie jest tak ważne. Widocznie tak wiele projektów wykonanych przez nich osobiście, wyglądają dość szorstki, choć imponujące.

Na dużych zbiorników wodnych, w których zawartość tlenu nie zmienia się przez cały sezon, wędkowanie na lodzie zherlitsy wymaga użycia smyczy miękką warkocz i rdzeniem stalowym. Chociaż w nich i są pewne niedociągnięcia, ale tylko ich szczupak nie może gryźć podczas odtwarzania.

W płytkich wodach zherlitsy z tych smycze są wykorzystywane wyłącznie do pervoledyu. Lepiej jest wybrać te gatunki, które stojaku wykonanego z drewna lub tworzywa sztucznego albo, ponieważ nie zamarznąć na lodzie. Bez względu na rodzaj konstrukcji na wślizgu, zherlitsy wędkarski idzie lepiej, jeśli jest prosta i zwarta.

Jak wybrać zherlitsy

Aby to zrobić, trzeba znać kilka zasad. Na początek odnoszą się one do cewki, która w żadnym wypadku nie powinny być przewidziane luzu osiowego. Ta przystawka musi być noszony na kołku z czopem. Pożądane jest, że cewka została wykonana z teflonu, ponieważ materiał ten jest prawie nigdy nie zamarza do metalu. Jak dla alarmu zgryzu, to powinien przyjść w ruchu, nawet przy obciążeniu około stu gramów.

Ponadto, cewka musi być ustalona na odległość nie większą niż jeden i pół milimetra z ramieniem uchwytu. W ten sposób z niego powierzchni lodu powinien wynosić około dziesięciu centymetrów. Wymiary tego elementu zębatego jest następująca: – średnicę pomiędzy czterdziestu pięćdziesięciu milimetrów, a szerokość boków – do piętnastu. Tylko w ten sposób można wyeliminować nakładających się lub upuszczenie żyłki, a także odwracanie cewki w momencie ukąszenia.

Najlepsze modele

Wędkowanie na zherlitsy zależy od kilku składników sukcesu. Wiadomym jest, aby każdy, kto ma co najmniej dwa lub trzy razy złapany na rozwiązania. Na który ma strukturę, jest dziewięćdziesiąt procent zależny, odbędzie się w radości z wędkowania, albo okaże się nieatrakcyjne i niewdzięczne prace. Dlatego najlepsze są te modele, które są w trakcie transportu nie są zdezorientowani. Ponadto potrzeba zajęcia się w ciągu kilku sekund od pakowanego położeniu przejścia do pracy.

Wędkowanie na zherlitsy będzie lepiej, jeśli przekładnia ma rozmiar 250h150 mm plastikowej podstawy, która zamyka otwór. To ma następujące zalety: w małej zimnej wodzie nie zamarza przez cały rybołówstwa oraz w intensywnym biegu zachować zimną wydajności przez kilka godzin, bez ingerencji z zewnątrz. Od osoby muszą tylko raz lub dwa razy, aby usunąć dziurę.

Ponadto, wędkarstwo będzie zherlitsy catchability, jeśli akcesoria gryzące będzie łatwo obsługiwać praktycznie żadnego oporu drapieżny ekstrakcji i stworzyć wszystkie warunki, które połknęła przynętę.

Ponadto, sprzęt musi być łatwe i szybkie w montażu. Docenia w pełni, że na koniec „dzień roboczy” zherlitsy rybackiej kończy i biedny myśliwy przypada w krótkim czasie zebrać około dwóch tuzinów biegu, a tym samym, aby móc jutro znowu iść „w boju” bez specjalnego wysiłku ,