636 Shares 9021 views

Włóczek – sieć do połowu

Łapania sieć jest uważany nie tak popularne tych rybaków. Ten rodzaj cichej polowania można nazwać, a kłusownictwo niż rozrywką.

Jaki jest włóczek?

Włóczek – jest jedną z form siatek mających specyficzną modyfikację i stosowanych przy łowieniu skalę prywatnych i przemysłowych.

Historia tego sprzętu rybackiego sięga starożytności. Następnie kilka pokoleń ludzi żyjących nad brzegami rzek i jezior, starając się złapać rybę z rękami i włócznie. Sukces w rybołówstwie osiągnął kilka: tylko najsilniejsze i najbardziej sprawnych członków rodzaju.

Pierwsza sieć długich stalowych splot winorośli, winorośl suszone lub żywe zwierzęta. Rybachy zwykle 02:58 ludzie spacery wzdłuż brzegu zbiornika i niosąc włóczek. Znaczenie bezpośredniego początek bierze z procesu: płód w płytkiej wodzie z walki w ręce.

Co to jest sieć?

Dragnet – o długości łańcucha od 2 do 70 metrów, szerokość – od 2 do 3 m. Klasyczny włóczek składa się z prawym i lewym skrzydle, a na środku miał specjalną „kieszeń” – bunt. Dla łatwości obsługi długie kije są przymocowane do brzegów sieci. Pomagają one ciągnąć sieć wzdłuż zbiornika i przytrzymać netto w pozycji pionowej.

Bunt – worek, uszyty z sieci do zbierania złowionych ryb. Wielkość takiego „kieszeni” jest zależny od długości biegu. Często zdarza się, że jest nie mniej niż jedna trzecia całej sieci. Ale mniejsza rozpiętość skrzydeł, tym większa może być bunt, i vice versa.

Doświadczeni rybacy wolą używać na wodach znanych specjalnie przystosowanych do ich biegu. przygotowywane są z uwzględnieniem topografii dna morza i ryby, który jest rybakiem.

Typy fantazje

Istnieją cztery rodzaje fantazji:

  1. Klasyczny włóczek. Składa się z dwóch skrzydeł o równej długości i brzuchu. Łapanie majaczenia tego typu jest produkowany w płytkich wodach, rzekach i jeziorach. Dwie osoby ciągnąć sieć wzdłuż wybranym miejscu, a trzeci zbiera zgromadzone w połów brzucha.
  2. Bez brzucha. Jest to wspólna sieć, nie więcej niż 4 metry długości. To jest dobre dla połowów na głębokości nie większej niż 50 centymetrów. Sposób ten jest skuteczny w jesienią i wiosną, gdy ryba jest ogrzewana w wodzie ogrzewa się przez promieniowanie słoneczne.
  3. "Chicken". To bunt bez skrzydeł. Przez sieć krawędzi (NAG) dołączone linie. Pomagają one utrzymać się na powierzchni całego systemu. Rybacy przechodzące z Sekwany wzdłuż zbiornika, nie ciągnąć zaczep i unosząc netto, zdjął wpadły ryb.
  4. Skrzydła sieci różnych długościach. Ten włóczek do połowu w miejscach, gdzie niemożliwe jest ciągnąć Sekwany wzdłuż obu brzegów zbiornika. Z sieciami utworzyć półokrąg, chroniąc odcinek rzeki, gdzie połowy są prowadzone.

Jak złapać Dragnet?

Włóczek – jest to długi łańcuch i używać go lepiej w tych obszarach, które są znane wędkarzy. Aby usunąć sieć połowu lub zanieczyszczenia, które gromadzą się podczas połowów, trzeba opuszczoną plażę.

Rybołówstwo jest dobry nonsens podczas Jora, w ciepłe dni, w płytkiej wodzie, ale jest to konieczne, aby zapewnić masę netto (często używany do tego łańcucha celu) umieszczonego w środku pod brzuchem i pływaki (można użyć zwykłej pianki).

Ruch rybaków lepiej zacząć pod prąd, na przemian koryt i mielizny. Doświadczeni rybacy znać topografię ulubionych miejsc do wędkowania, staraj się nie używać kilku wiry. Oni nie były czyszczone od driftwood, wodorostów i gruzu. W tych miejscach, ryba „spoczynku” rosnące młode, przechodzi kabinę.

Możliwe jest więc, aby utrzymać tę samą ilość ryb i mieć pewność, że nie pójdzie w dół rzeki.

Ponadto włóczek złowionych ryb nie tylko w rzekach, ale także w sądach przemysłowych. Pudełka na trawlerów rybackich, takich jak sieci lub hamakach. W ten sposób rybacy złowione nie tylko wielką rybę, ale smażyć. Po sortowane i przetwarzane.

Jak zrobić własnymi rękami Dragnet

Koszt biegów jest teraz, że dla pełnego wyposażenia rybaka należy umieścić dużo pieniędzy. Ale zawsze istnieje! Wszystko oprzyrządowanie można dokonać samodzielnie.

Włóczek – sieć, która jest utkany z nici żyłki lub nylonu. technika tkania jest bardzo proste i każdy może się go nauczyć, dobrze jest to łatwe do znalezienia. Głównym zadaniem dla kapitana – w celu ustalenia, co bieg trzeba je zdobyć.

„Kurczak” ma kształt stożka, Dragnet ze skrzydłami – formę siatka do siatkówki z siatką w środku. Komórki takie biegu na brzuchu będzie nie więcej niż 2-2,5 cm, a całkowita długość skrzydeł nie więcej niż 2,5-3 cm.

Tkanie sieci trwa od jednego dnia do kilku tygodni. Ponadto dużą rolę odgrywają techniki tkania używany przez mistrza.

Jeżeli sieć nie jest zbyt łatwy, do dolnej krawędzi jest zamocowany na cynę lub ołów zwykłe ogniwa łańcuchowe. Oraz stoiska sieci na pływakach powierzchniowych są używane, zakupione w sklepie lub wyciąć z kawałka pianki.

Dragnet produkować własne ręce łatwo, najważniejsze – cierpliwości i chęci, aby osiągnąć cel.

Zgodnie z przepisami, sieci rybackie jest nielegalne. To kłusownictwo podczas którego złapać wszystkie ryby, zarówno dużych jak i smażyć. Po pierwsze, to szkodzi liczbę stad ryb, a po drugie – wielkość narybku złapany znacznie mniej dopuszczalne w świetle prawa.