891 Shares 3925 views

Motyl – co to jest? Rodzaje i opis

Wędkarze od dawna przyzwyczajeni do tego, że jednym z najbardziej popularnych przynęt – ćma – nie ma potrzeby, aby wyodrębnić siebie. Można po prostu pójść do sklepu i kupić rybackiej, o ile to konieczne w krótkim czasie do wędkowania. I niewielu ludzi myśli o tym jakąś formę owada jest tak żywa w podwodnym świecie, a jak w końcu wpada w ręce rybaka.


połowa sukcesu

Motyl – jest to jeden z najlepszych przynęt używanych przez wędkarzy do połowów sportowo-rekreacyjnych. Ten mały, 1-2 cm długości czerwony robak żyje w dolnej błoto stawów, jezior, rzek i zatok Eriks. Motyl – larwa komara lnu (lub muszek lub Chironomidae i Tendipedidae rodziny owadów), nieszkodliwe i nie gryzie, który w fazie imago generalnie nie jeść. On nie tylko nie szkodzi, ale także przynosi wymierne korzyści! Co to niby komara wygrał ani jednego pomnika, który znajduje się w miejscowości Berdyansk, Ukraina.

wędkarstwo Bloodworm

Prawdopodobnie widziałeś lnu. Jeśli chodzi o ciepło, owady zaczynają się rój z cienkim piskiem w spokojnych miejscach w pobliżu wody. Ale rybacy jest pod każdym względem niezwykły interesy owadzich jako przynętę. Motyl – jest kluczem do sukcesu! On nie ma sobie równych. Zwłaszcza respektować jego fanów przyrządzie rybackiej zima. Nie może się obejść bez larw. Są one zaczepione są wokół otworu. Komplementarne karmienia w zimie też jest produkowany głównie Bloodworms. Entuzjaści rybackie otwartej wodzie, wraz z innymi przynętami jest również stosowany jako taki Bloodworm, robak, robak. I dużo więcej i częściej niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Aby poprawić ryby, na przykład, jest ona dodawana w kilogramach przemysłowych mieszanek zanętowych jak największych wydarzeń sportowych, a więc na zwykłym amatorskiego połowu ryb. Przynęta nie jest ograniczony do stosowania korby. Podczas cieplejszych miesięcy, żartowniś, robak często wykorzystywane jako główny przynęty i jak przesadzania innych przynęt.

Niektóre z tych funkcji i specyfikacji

Z tropików do Arktyki jezior rozliczane liczne rodzaje ochotkowatych komara.

Postać dorosłej owada na tym etapie może być bladożółty, sałatki, mniej ciemny kolor. Znacznie wydłużone kończyny. Mężczyźni są ozdobione pierzastych anteny anteny. Dzięki ich pomocy, mężczyzna słyszy bicie skrzydeł starsze kobiety, które oscylują z prędkością 500 uderzeń na sekundę. Jeden z cykli życiowych ochotkowatych – znajomy bloodworm. To stadium larwalne jest najdłuższy. Aby przekonwertować latający owad trwa od 3 do 9 miesięcy, w zależności od głębokości i temperatury wody. Praktycznie wszystkie larwy budować domy, których budowa zależy od sposobu ich rozwijania w jakim podłożu.

Droga do dorosłości

Będąc na dole tej struktury, larwa sprawia falistym ruchy oddechowe, przez który do wnętrza domu jest prąd wody, która dostarcza niezbędnej żywności naturalnej mól i tlen. Larwy aktywnie migrować. Jak oni wspiąć całej wiosny do mniejszej przestrzeni z podgrzewaną wodą i upadku głębiej. Przed przekształcony latający owad larwa przechodzi etap Przepoczwarczenie. Jest reorganizacja narządów wewnętrznych. W tym okresie do dwóch tygodni Joker nie jest jak napastnik, ale również do dorosłego owada go, choć już pojawiają się zaczątki skrzydeł i nóg.

Jak dostać korbę siebie?

Żywe Bloodworms czysty zimowych. Aby to zrobić, należy użyć przeciągnij, specjalnego urządzenia na drążku ślizgowym. Zazwyczaj średnie wędkarze użyć mniejszego dragi, ponieważ nie prowadzą one kęs korbę na skalę przemysłową. Ale, co sama pogłębiarka – małe, duże, głębokie, płytkie, – zasada coraz ćma pozostaje niezmieniona. Urządzenie jest opuszczana w dół, po czym kapturek potrzebne tyle dolnej osadów jest możliwe. Im bardziej zacherpnetsya, więcej Bloodworms otrzymując. Następnie struktura leży na powierzchni. Jeśli objętość wiadra jest bardzo duża, dla odzyskania osadu stosowane małej ręcznej wciągarki.

mycie

Po etapie ekstrakcji ćmy zakończeniu drugi krok – to płukanie. Aby to zrobić, bierzemy szczególny skimmer i zacząć myć nad wiadrem netto. Dno osad zazwyczaj składa się z bardzo drobnych cząstek, tak łatwo wymywane. Gdy działanie jest prawie zakończona, aby wypłukać resztki wiadra, trzeba jeszcze kilka razy ostro niższe i usunąć wiadro wody. Następnie – kilka sekund trzymać wiadro w powietrzu i powoli zanurzać go z powrotem do wody. Można zbierać owoce swojej pracy.

Jak utrzymać jokera w domu

Oto kilka prostych receptur zapisać Bloodworms przez długi czas w domu. Najłatwiej to zrobić za pomocą taśm z tworzyw sztucznych, które są sprzedawane w sklepach zoologicznych lub supermarketach dla wędkarzy. Główną wadą tego rozwiązania: jest przeznaczone dla małych molami, paszy. Dlatego może być uaktualniony za pomocą nożyczek gospodarstwa domowego: wąskie rozgrywki końcowych otworzyć małe otwory, dzięki czemu fazowanie do większej korby można uzyskać za pośrednictwem sieci. Zasada działania jest bardzo prosta: kładziemy larw na siatce i wypełnić go z kasety wody. I tak, że woda objęta pełne. Larwy żywo przeniknąć przez siatkę do dołu kasety i umarłych, i różne rodzaje śmieci pozostawione na siatce. Ta kaseta jest umieszczona w lodówce z dala od zamrażalnika, a następnie co dwa dni o po prostu wyjąć siatkę, martwe larwy i gruzu zmyć pod bieżącą wodą. Larwy mieszka filtra przez siatkę. Przebywają tam. Ponownie wypełnić siatkę z wody i odłożyć do lodówki. Tak więc, larwy mogą być przechowywane przez około miesiąc, a nawet więcej, choć Joker – jest to dość łatwo psujących się.

W gazecie

Taśmy plastikowe są dobre do przechowywania niewielkich ilości przynęt żywności głównie na napiwki. A jeśli chodzi o duże ilości larw na przynętę, na przykład, do połowu Leshcheva, ma sens robić nieco inny sposób. Cóż, po pierwsze, bloodworm, kupiony w sklepie może być bardzo wilgotne. Jego pierwsze trzeba być suszone na papierze. Gazeta nie musi brać świeży, ze skrzynki pocztowej, a ten, który leżał tam przez jakiś czas, ponieważ tusz jest jeszcze toksyczna – trzeba go odpowiednio suche. Motyl rozproszyć na powierzchni papieru, suszy, a następnie zaczyna pakować.

uszczelka

Po tym suszono ćmy na suchą nośnika, przechodzi do następnego arkusza i obracają się w małych porcjach, nie więcej niż 100 gramów. Pamiętaj, że Joker – przynęta kruchy, więc nie wiele możemy nacisnąć. Następnie się wstęgi papieru i owinąć pakiet nim. Ponownie – suchy – w trzeciej warstwie. Najważniejsze jest to, że teraz jest Joker w pierwszym zwoju papieru na sucho, następnie kapsułkuje mokrą powłokę całkowicie mokro, a wszystko jest pokryte wyschnie gazety. Oznacza to, że wilgoć nie odparowywać zbyt szybko, w tym samym czasie, dołączonej w ilościach wystarczających do larw komara. Ten pakiet jest umieścić w lodówce z dala od zamrażalnika (niższych przedziałów, do warzyw, mimo protestów żony). Jako takie, to popularny i zażądał przynęta, w zasadzie, może utrzymywać się przez tydzień. Istnieją inne sposoby utrzymywania ćmę, na przykład, za pomocą jej zamarzania.