796 Shares 9663 views

Podwodny aparat do połowów zimowych z rękami na smartfonie

Niedawno, rybacy nie mieli pojęcia o istnieniu takiego urządzenia jako kamery podwodnej. Dziś wielu miłośników tego typu rekreacji byli w stanie docenić dokument przedstawiony w stawie. Choć istnieje wiele wędkarzy, którzy są sceptyczni wobec takich innowacji. Jednak urządzenie to zapewnia wiele perspektyw dla jego właściciela.

Podwodny aparat do połowów zimowych własnymi rękami wykonanych oszczędza pieniądze budżet rodzinny. Będzie on okazją do oceny dolną ulgę, aby znaleźć najlepsze miejsce do wędkowania, znalezienie optymalnego biegu. Aparat pozwala zobaczyć jak ryby reagują na przynęty, więc każdy amator lub profesjonalista będzie się zastanawiać, jak można zrobić sobie taki sprzęt.

zalety

Podwodny aparat do połowów zimowych z rękami montowane szybko. Przed rozpoczęciem takich prac jest konieczne, aby rozważyć, jakie są korzyści z takiego sprzętu w stawie. Najczęściej takie urządzenia są wymagane w okresie zimowym. Aby uzyskać informacje na temat konkretnej dziedzinie rybołówstwa, aparat wpada do wody. Dostarcza on informacji o obecności lub braku ryb w lodzie.

Ponadto, kamera dostarcza informacji na temat dokładnego stanu zbiornika. Badanie będzie łatwiej określić głębokość, wysokość roślinności wodnej. Na podstawie tych ustaleń, wędkarz może wybrać najlepszy rodzaj połowu, przynęty.

Ponadto, aparat umożliwia monitorowanie zachowania różnych gatunków ryb, a ich odpowiedzi na poszczególne przynęty lub przynęty. To pozwala kontrolować proces wzrok. Ponadto, urządzenie będzie monitorować aktywność podwodnych mieszkańców.

Cechy urządzenia

Podwodna kamera wideo dla rybołóstwa zimnego własnymi rękami stworzone przez analogię ze specjalnymi urządzeniami, które są obecnie reprezentowane w sklepach. Taki sprzęt ma kilka charakterystycznych cech. Aparat jest w pełni zgodny ze standardowymi typami urządzeń typu ziemia. Jednak w przypadku fotografowania pod wodą muszą zapewnić dobre oświetlenie. W przeciwnym razie, w słupie wody będzie trudno cokolwiek zobaczyć.

Korpus aparatu, z oczywistych powodów, muszą być wodoodporne. Dlatego decydując się na stworzenie takiego urządzenia ze smartfona, trzeba ostrożnie myśleć o tej kwestii. Dziś, sprzedaż sprzętu jest reprezentowany przez niektórych producentów, który ma zdolność do dłuższego czasu pod wodą. Jednak w większości przypadków wymaga to smartfon, aby zapewnić pełną ochronę przed wnikaniem wody.

Optyczne urządzenie jest zanurzona w wodzie. Informacje na temat kabla od kamery jest przesyłany do monitora. Nabyte modeli możliwe jest obracanie urządzenia śledzenia. Jednakże urządzenia domowe mają pewną ograniczoną funkcjonalność.

funkcjonalność

Zakupione modele mogą mieć szereg konkretnych funkcji. Na tym zależy koszt takich urządzeń. Na sprzedaż można znaleźć aparat, którego cena będzie wynosić od 6 do 45 tys. RUB.

Podwodna kamera wideo dla rybołóstwa zimnego (z rąk do sprawiają, że dość proste) muszą być zgodne z podstawowymi cechami zakupionych aparatów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na głębokość zanurzenia urządzenia lokacyjnego. Aby to zrobić, ciało musi być wystarczająco szczelne. Aparat musiałby wytrzymać podwyższone ciśnienie.

Stopień wrażliwości optycznego urządzenia zależy od możliwości jego zbiornika. Stopa ta powinna być na tyle wysoka. Ponadto, należy stworzyć odpowiednie oświetlenie. To nie powinno być zbyt słabe, w przeciwnym razie aparat nie będzie w stanie złapać wszystkie szczegóły. Duża jasność latarki jest również niedopuszczalne. Ryba będzie boi się światła.

Ponadto urządzenie nie musi reagować negatywnie ciężkiego mróz. Inaczej, stosuje się go w warunkach zimowych połowów będzie to możliwe.

Należy utworzyć go sam?

Domowej roboty podwodne kamery wideo dla rybołóstwa zimnego ma zarówno zalety, jak i wady ich nabyciem analogów. Wielu rybaków odważył się stworzyć taki śledzenie urządzenia ze względu na wysoki koszt urządzeń reprezentowanych w sprzedaży.

Aby aparat do podwodnych obserwacji wystarczającej jakości, konieczne jest przygotowanie odpowiednich elementów konstrukcyjnych, a także mają doświadczenie w radzeniu sobie z elektroniką.

Jeśli urządzenie lokacyjne ma niedostateczną jakość i monitoring będzie wykonywać skomplikowane. W związku z tym, elementy składowe systemu powinno być scharakteryzowana przez wiele parametrów.

To jest najlepsza dla takich celów, telefony komórkowe lub smartfony. Wynika to z ich niewielkich rozmiarów i niskiej wagi. Aby podłączyć kamerę do urządzenia elektronicznego będzie potrzebował kabla USB. Dla normalnego funkcjonowania systemu nie powinien być dłuższy niż 5 metrów.

materiały potrzebne

Domowej roboty podwodne kamery wideo do połowów zimowych z rękami, począwszy od poszczególnych komponentów. Muszą przygotować przed rozpoczęciem pracy. Wstępne konieczne jest ocenić jakość wszystkich elementów systemu.

Do zasilania instalacji odpowiedniego akumulatora samochodowego. Na wycieczkę do stawu na samochodzie, opcja ta będzie korzystna. Jednym z najważniejszych elementów, z których będzie zależeć od jakości systemu jest zamknięty pojemnik na smartphone. Jego wybór powinien zwrócić szczególną uwagę.

Ponadto, konieczność przygotowania przedłużacza, falownik. Aparat komórkowy telefon powinien mieć dobrą czułość wydajności. Aby utworzyć odpowiedni kawałek ołowiu ciężarka. Aby dokonać prawidłowego oświetlenia w wodzie, trzeba zakupić diody UV.

Trzeba także kupić super-klej, uszczelniacz i taśmą izolacyjną. Ponadto, self-made podwodny aparat do połowów zimowych jest umieszczany razem na konkretnej instrukcji.

Wybór aparatu

Dobry podwodny aparat do połowów zimowych z rękami z smartphone jest wystarczająco szybki, ale wymaga starannego podejścia do wyboru urządzenia optycznego. Powinien on być niewielki i bardzo lekki. To pozwala lepiej kontrolować je w wodzie.

Po wybraniu aparatu trzeba zwrócić uwagę na jakość zdjęć. Zdjęcie powinno być jasne. Inaczej zobaczyć cokolwiek w ciemnej wodzie jest trudne. Ponadto, aparat posiada odporne na wodę pod ciśnieniem.

Cechy ekranu smartfona Należy również zwrócić uwagę wiele uwagi. Powinien on być na tyle duża, aby wędkarz mógł zobaczyć wszystkie szczegóły obrazu. Zaufane urządzenia produkujemy sprawdzone, powszechnie znanych producentów. Dlatego przy wyborze smartphone jest lepiej, aby dać pierwszeństwo do tych marek.

Pierwsze kroki

Po przygotowaniu wymagane komponenty dzieje podwodny aparat do połowów zimowych. Twórz własne ręce prezentowane urządzenie będzie łatwiej sprawdzonego przewodnika.

Musi najpierw przygotować monitor, na którym będzie wyświetlany obraz. Może to być kamera samochód wsteczne lub magnetowid. Dalsze sprawdza stan jego działania (nie powinno być żadnych zakłóceń).

Ponadto konieczne jest ustawienie kamery i umieścić go w wodoszczelnym pojemniku. Top plastik trzeba przebić dziurę. Przez drut będzie pasować do smartphone. Musi mieć odpowiedni stopień ochrony, aby móc być używany pod wodą.

Tworzenie urządzeń

Homemade podwodny aparat dla rybołóstwa zimnego (z rąk może wnieść każda osoba) wymaga użycia ołowiu ciężarka. Długie kawałki materiału umieścić na dnie pojemnika z smartphone.

Aby utworzyć oświetlenie w górnych otworów przygotowywania pojemnik. Przez lutowanie przewodów podłączonych do układu za pomocą przewodu zasilającego z smartphone. Wszystkich miejscach, w których uszczelnienie zostało złamane opakowania smarowania taśmy uszczelniającej i zwijać.

System powinien być zasilany z akumulatora samochodowego. Powinien być dobrze naładowany. Kabel zanurzenie również trzeba owinąć dodatkową taśmę. Ani jedna kropla wody nie dostała się do wnętrza pojemnika z kamerą.

Za pomocą urządzenia

Podwodny aparat dla rybołóstwa zimnego (z rąk do pozwalających na godzinę) podczas operacji powinien opadają na żądanej głębokości. Aby to zrobić, urządzenie obniża się do studni. Rybak trzyma go na kablu. Kamera może wynosić 8 cm poniżej haka z przynętą.

Podczas nurkowania przyrząd do żądanej głębokości należy odczekać kilka minut. Widoczność pojawia się osad do cząstek wody, piasku usiąść na dole. Następnie można zbadać teren. Następnie aparat umieszczony na dole, dzięki czemu można zobaczyć przynętą hak.

No to musi stale do czyszczenia lodu. Podczas opuszczania komory, konieczne jest, aby obrót o 360 stopni co 20 cm zanurzenia. To daje wyobrażenie o podwodnego sytuacji. Będzie to możliwe, aby wywiercić kolejny dobrze w obecności w tym miejscu ryby. Będzie ona zatopić przynętą hak.

Zastanów się, jak stworzyć urządzenie, takie jak podwodne kamery do połowów zimowych ze swoimi rękami, można tworzyć wspaniałe urządzenie śledzące dla mieszkańców stawu. Camping z udziałem takiego urządzenia będą interesujące i ekscytujące. Przy odpowiednim podejściu do korzystania z takiego sprzętu są wszelkie szanse, aby wrócić do domu z godną pozazdroszczenia połowu.