341 Shares 8696 views

Demontaż toaletę z rękami – cechy i zaleceń

Z pewnością każdy właściciel myślał o aktualizację wnętrze domu lub mieszkania. W szczególności odnosi się to do łazienki. Remont tego, właściciele często mają do czynienia z problemami demontażu starej kanalizacji. Demontaż i montaż miski ustępowej – bardzo trudne zadanie. Jednak takie prace mogą być wykonywane w obecności minimum narzędzi i wiedzy. Później w tym artykule rozważymy szczegółowo jak dokonać demontażu starej toalecie z rękami.


szkolenie

Po pierwsze, musimy przygotować obszar roboczy. Aby to zrobić, należy usunąć z łazienki wszystkie maty i półek. Upewnij się, że nie było części kruche. Ponadto, musimy narzędzia, a mianowicie:

  • szczypce;
  • młotek;
  • dłuta;
  • piła do metalu;
  • klucz;
  • Nóż piśmienne.

To wymaga dodatkowego basenu, rękawice gumowe, okulary ochronne i szmatkę.

Przed zdemontować miskę z rąk, trzeba odciąć wodę w pionie. Ponadto, cała ciecz ze zbiornika jest odprowadzana do zbiornika.

stopniowy demontaż

Po pierwsze, trzeba usunąć sedes. Można to zrobić za pomocą klucza. Następnie zbiornik jest usuwany osłonę i wsparcie. Następnie należy znaleźć elementy mocujące do ściany zbiornika. Typowo, element jest mocowany za pomocą śrub i nakrętek. Im narzędzi należy odkręcić.

Co zrobić, jeśli śruby są zardzewiałe?

Zauważ, że elementy mocujące mogą rdzewieć. W tym przypadku, dla demontażu, używać piłę. Odciąć niezbędne śruby i przejść do następnego kroku.

My nadal pracować

Odcięcie ostatnią nakrętkę, należy uważać, aby nie uszkodzić zbiornik – Call asystent ściskając muszli klozetowej. Ponadto jest to konieczne rozłączanie rur, które są do niej podawane. Aby to zrobić, należy użyć klucz nastawny. Zauważ drogę urządzenie toaletowego. Zazwyczaj jest ona ustawiona na podłodze i przykręcone do uszczelniacza. Z ostrym ostrzem (można zastosować papeterii nóż) obcięty uszczelniacz.

Następnie odkręcić śruby. Jeśli są one zbyt skorodowane, należy użyć metody z poprzedniego do metalu. Następnie lekko podnieść miskę. Konieczne jest, aby przenieść go w stosunku do głównej rury kanalizacyjnej. Następnie przejść do demontażu kielicha. Aby to zrobić, należy delikatnie obracać go i kołysać się w różnych kierunkach. Często zdarza się, że natychmiast odłączony po demontażu pofałdowań.

Zdemontować z toalety, dbać, aby nie zanieczyścić rurę spustową ścieków. Jeśli się tam dostać uszkodzony, może to spowodować poważne zablokowanie systemu.

Potem połączyć pozostałą wodę z syfonu. Aby to zrobić, musimy podnieść krawędź miski ustępowej. Następnie zainstaluj pojemnik i zatrzymać się na wyposażenie szmatki rury. Jeśli nie zostanie to zrobione, zapach ścieków rozproszone po całym mieszkaniu. W tym demontaż misy jest zakończona.

instalacja

Instalacja powinna być wykonywana tylko po zakończeniu pracy, czyli na płytce lub na płaskiej powierzchni węglika. Rozpocznij z urządzeniem instalacja jest podłączona do kanalizacji. W tym celu, falistej rozładowania.

Lepiej jest kupić nowy element – jest mało prawdopodobne, aby pasowały do starej toalety. Następnie w misce wylot zużyte uszczelki gumowej. Ostatni wstępnie zwilżona w wodzie. toaletowy zostaje ustawiony w pożądanym miejscu i zamocowany do drugiego końca rur ściekowych marszczenia.

Podstawą każdej nowoczesnej toalety ma wypustki blokujące. Przez nich za pomocą markera lub ołówek zrobić znak na podłodze. Odłączony od drenażu falowanie kanalizacyjnej i przesunąć w kierunku toalety. Więc zrobić miejsce dla wiercenia otworów w zaznaczonych miejscach. Podczas prac musimy uderzyć. Średnica otworów musi być zgodne z korkami, które są zawarte oprawę toaletowego. wymagają również specjalnych wskazówek wiertarka pobeditovymi. Nadają się do pracy z betonu i płytek.

Ponadto, WC powraca do swojego pierwotnego położenia. Wymagane jest, aby połączyć wybite otwory z uszami fabrycznych. Mocowanie odbywa się za pomocą śrub lub za pomocą długich śrub z kołpakiem sześciokątnym. Należy zwrócić uwagę na moment dokręcania. Ważne jest, aby nie przesadzić, tak aby nie deformować ceramicznych płytek podłogowych.

Ostatnim krokiem jest instalacja uszczelniania wszystkich spoin w miejscach styku z WC podłogi.

Jeśli toaleta bez uszu

I spełnia takiej instalacji. W tym przypadku ustawienie jest wykonany na kleju epoksydowego lub cementu. Ale że jakość połączenia, trzeba zapewnić maksymalną jakość powierzchni. W tym celu, podłoga oczyścić cały brud i kurz.

Zapiąć cysterny

Tak więc, główna część toalety został zainstalowany. Pozostaje tylko ustalić zbiornik spustowy i podłączyć go do sieci wodociągowej. W tym celu możemy użyć dwóch śrub i uszczelkę gumową. Ten ostatni jest umieścić na wyjściu zbiornika toalety. Specjalne otwory tworzone są długie śruby z podkładkami. Ponadto, zbiornik znajduje się na swoim miejscu.

Musimy połączyć wszystkie otwory, a mianowicie dwóch mocujących i jeden przepełnienie. Dolne śruby są dokręcone plastikatovymi orzechy z tzw winglets (metal „pod klucz” nie będzie działać, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia urządzenia). Na tyle wysiłku jedną ręką, w celu zapewnienia dobrego uszczelnienia.

Przyłącze wody

Teraz podłączyć zbiornik do instalacji wodnej WC. Aby to zrobić, należy użyć elastycznego węża z orzechami na obu końcach. Wygląda elementu, można zobaczyć na zdjęciu w artykule.

Ważne jest, aby zapewnić maksymalną szczelność. Dla lepszego uszczelnienia należy użyć FUM-taśmy, ale czasami dostarczane są węże gumowe uszczelki.

Na tym montażu i demontażu toalecie została pomyślnie zakończona. Następnie można włączyć wodę. Instalacje są w pełni wykorzystywane po zakończeniu suszenia szczeliwa.

wniosek

Więc zorientowaliśmy się, jak sprawić, by montaż i demontaż miski. Jak widać, cała praca może być wykonywana ręcznie. Zdemontować z toalety, spróbuj nie rozbić zbiornik – jest to bardzo trudne i słaby. Nie będzie źle, aby pomóc drugiej osobie. Nie należy również przesunąć samą toaletę. Waga produktu ceramicznego może osiągnąć trzydzieści kilogramów.