726 Shares 1643 views

Jak rysować portrety ołówkiem?

Jeśli kiedykolwiek podniósł ołówek i narysował prostych ludzi, zapewne wiesz, jak trudno stworzyć portret człowieka. W rzeczywistości, oprócz ogólnych zarysach musi użyć grafiki głośności, grę światła i cienia. To musi być zrobione do płaskiego obrazu „ożywają” i zaczął wyglądać bardziej realistycznie. Jednakże zastosowanie takich urządzeń nie jest każdy wie. Więc zdecydowaliśmy się powiedzieć mój artykuł o tym, jak rysować portrety ludzi poprawnie.


Jaki jest portret mężczyzny?

Przed rozpoczęciem rysowania należy dowiedzieć się, jaki jest portret. Zasadniczo jest wizerunek głowy (od góry i do ramion). Nieco mniej na portrety przedstawiają ludzi w pełni wzrostu. Celem takiego wzorca jest maksymalnie precyzyjne przeniesienie zdjęcie, aby zobaczyć artystkę w modelu obrazu. Portrety można wyciągnąć proste i kredki, farby, kredki, węgiel drzewny.

Każdy artysta wie, jak narysować portret osoby, niezależnie od zastosowanej techniki i dostępnych narzędzi. Kreatora wykonuje rysunku za pomocą światła i cienia. Jednak w celu uzyskania mniej lub bardziej realistyczne i zbliżone do pierwotnego obrazu, trzeba trenować. Jak pokazuje praktyka, konieczne jest, aby co najmniej 50-100 rysunków.

Konieczne jest, aby wypełnić i rozwijać swoje własne techniki przekazu informacji w internecie.

Jakie są portrety ludzi?

Przed malować portrety ludzi, którzy chcą dowiedzieć się, jakie są. W tym przypadku wszystko zależy od wzorców płci i wieku, który jest portret. Na przykład, obrazy mogą być płci męskiej i żeńskiej, dziecko. Jednak różnią się one od siebie. W szczególności, mężczyzna postać różni się od kobiet grubszych elementów, w obecności masywnej brody żuchwę mężczyzn bardziej rozpowszechnionych i ważnych.

Oprócz męskich portretów charakteryzują wystające części twarzy: policzki i czoło. Kobiety również rysunki zawierają bardziej zaokrąglony kształt i zaokrąglone rogi w czole i podbródku.

Przygotowujemy wszystkie materiały malarskie

W pierwszym etapie zaleca się, aby przygotować arkusz papieru, kilka prostych ołówki o różnych poziomach miękkości wymazywania. Doświadczeni artyści również korzystać z wielu dodatkowych narzędzi, takich jak elektrosterku który działa bardziej delikatny i nie pozostawia smug, takie jak konwencjonalny gumki. Przed malować portrety ludzi i zrobić realistyczny konieczność starannego przeprowadzenia nasze instrukcje krok po kroku.

I, oczywiście, dbać o modelu lub znaleźć obraz, zdjęcie, z którego będzie narysować portret.

Wybierz prosty wzór

Jeśli dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w dziedzinie sztuk plastycznych, a następnie należy szukać zdjęć lub obrazów, które nie są zbyt skomplikowane portrety ludzi przedstawionych. Dla początkujących, aby narysować obrazek wykonany w trudnej technice, jest niepożądany. Lepiej jest wybrać zdjęcie łatwiejsze. Jako przykład, pokażemy, jak narysować żeński.

Definiujemy górę i dół obrazu

W następnym kroku, weź kartkę papieru, przyjrzeć modelu i zrozumieć wszystkie szczegóły i przejść do rysunku. Określenia górnej i dolnej części zarysu przyszłości. Zrób wizualny pomiar parametrów obrazu twarzy. To musi być zrobione tak, aby uzyskać najbardziej dokładny obraz. I do arkuszu zmieścić wszystko: włosy, czoło, podbródek, szyję i ewentualnie ramionami.

Następnie narysować portret mężczyzny w następujących etapach: podzielić papier dokładnie w połowie poziomo; Powtórz to samo pionu; trzeba mieć cztery równe kwadraty. Nie należy naciskać zbyt dużo na ołówek, ponieważ wszystkie te linie są komplementarne, a następnie zostaną usunięte.

Zróżnicowanie płaszczyzny blachy

Weź ołówek i udać się do jednej z najbliższych górnych kwadratów. Podzielić ją na pół. Zrób to samo z dwóch kwadratów na dole samolotu. Następnie dzieli dolną w kwadraty o połowę.

Mamy zarys kształtu twarzy

Następnie narysować portret mężczyzny w etapach, począwszy od zarysu owalnej twarzy. Aby to zrobić, przejdź do poziomej linii granicznej na arkuszu, a następnie cofając się od początku kilku centymetrów strony, należy wykonać linie twarzy. Daj im do dołu i zaokrąglone na końcu. Poza tym, te uzyskane linia powinna być idealnie całkowicie zrównoważone. W ten sposób będziesz miał owalną twarz, policzki, kości policzkowe i podbródek.

Przedstawiamy linię nosa, czoła i włosów

W następnym etapie rysunku w środku owalu twarzy opisujemy dwa wiersze okolicy nosa. Wyciągnąć jaśniej i linia podbródka do obszarów włosa. Wcięcia w okolicy czoła. Następnie grzywka falisty rysować i włosy.

Aby dowiedzieć się, jak narysować portret człowieka z ołówkiem, stosując cieniowania i gumki, będziemy wyjaśniać dalej.

Rysunek brwi i nos skrzydeł

Następnym krokiem jest rysunek brwi i nozdrza. Przesuń drążek do górnej płaszczyzny rysunku. Przyhamować nieco na czole i na policzkach. Draw brwi przypominające z dwóch identycznych i symetrycznym, lekko wygięta łuku. Następnie przejdź do rysowania nosa. Aby to zrobić w środku dwóch pasów (wykonanych je w poprzednim kroku) Narysuj górną i dolną część nóg. Reszta twarzy zrobić ostrzejsze.

Jak narysować portret człowieka ze światłem i cieniem, pogadamy później, kiedy nasz obraz będzie całkowicie gotowy.

Narysować oczy i nozdrza

Następnym krokiem jest rysunek kontury oczu i nozdrzy. Aby to zrobić, oczywiście pod brwiami, narysuj dwie linie i rysować lekko wydłużony owal oka. Następnie w nich rysować eyeballs, powieki i rzęsy. Zejdź do nosa i przenieść swoje nozdrza.

Narysować usta i uszy

Na etapie wykańczania, robi szkic pod nosem małej kropli-krotnie i rysuje usta. Następnie wyciągnąć uszy i szyję. Szkic gotowy. Będzie miał tylko odjechać wszystkie części twarzy, używając twardszy ołówek i gumkę. W obszarach, gdzie są nieco nadgorliwy z cieniem, można dokonać białe obszary za pomocą gumki.

Teraz, gdy wiesz, jak rysować portrety ludzi zwykłego ołówka.