142 Shares 3868 views

Porady: Jak wyprowadzić tłustych plam z ubrań

Jak często masz do czynienia z problemem usuwania tłustych plam z odzieży? Ale pojawienie się takich przypadkach nie są rzadkością. Mała pomyłka – i to na swoim ulubionym stroju, bluzki lub spodni pojawiła się zanieczyszczeń. W tym przypadku, należy wiedzieć, jak wydedukować tłustych plam z ubrań prawidłowo.

Na początku należy stwierdzić, że istnieje wiele sposobów, aby oczyścić, a jego wybór zależy od składu materiału, stopnia zabrudzenia i innych momentach. I tylko na podstawie wszystkich tych czynników, możemy wybrać optymalny wariant metody usuwania zanieczyszczeń, które będą nie tylko wyeliminować problemy, ale nie będzie też boli samej rzeczy.

Od tłustych plam z ubrań wyjście? Najczęstszym zanieczyszczenie żywności wystąpić podczas gotowania lub w czasie jego użytkowania. W tym przypadku, zawsze pod ręką jest sól. Tak, jak tylko kropla tłuszczu spadła na kostium, należy natychmiast wlać sól na nim i przetrzeć szmatką. Kilka minut później substancja wytrzyj go i wlać nową porcję. A następnie usuwa je. Zwykle po zanieczyszczenie takie działania znika.

Jest jeszcze inny sposób , jak wydedukować tłustych plam z odzieży. Początkowo zanieczyszczenie wymazane z serwetką. Następnie podjęta brudne szmaty, a plama na górze ułożonych białych pustych arkuszy papieru. Po tym, wszystko jest prasować żelazo zawarte w średniej mocy. Taki proces nie jest całkowicie usuwa zanieczyszczenia, tak następnie ubrania powinny być umyte.

Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów , jak usunąć plamy z tłuszczu odzieży jest użycie detergentu przeznaczonego do mycia naczyń. Powinno być wylana na zanieczyszczenia, a następnie przemyć gorącą wodą. Jeśli za pierwszym razem nie uda, procedura powinna być powtórzona. Jeśli plama jest świeża, zostanie on usunięty bez problemu za pierwszym razem. W tym przypadku, detergent może wymienić mydła.

Następnie, szukać sposobów, jak usunąć plamę tłuszczu, w zależności od rodzaju materiału.

  1. Tkanka zanieczyszczenia światła mogą być wyeliminowane przez zastosowanie rozwiązania dwóch łyżek zimnej wody i jedną łyżeczkę amoniaku. To nawilżone chusteczki, które są czyszczone i ubrania.
  2. Odzież jedwab oczyszczone z gliceryną. Aby to zrobić, należy przyjmować 1 łyżkę funduszy, 1 łyżeczkę alkoholu, amoniaku i 1 łyżkę wody. Wszystko to miesza i nakłada się na miejscu na 10 minut. Odzież przemywa się ciepłą wodą.
  3. Smar plama na wełnianych rzeczy należy mokro z benzyną, aby zanurzyć 10-15 minut, a następnie dokładnie przemywa się brudu z ciepłą wodą i zwykłego mydła.
  4. Velvet jest łatwa do czyszczenia z ciepłym pieczywem miękiszu.
  5. Odzież skórzana pomoże zaoszczędzić mieszankę skrobi i benzyny. Należy umieścić na plamę smaru. Po odparowaniu benzyny, skrobia jest usuwany z powierzchni, a zanieczyszczenie znika. Procedura oczyszczania powtarza się w razie potrzeby.

Tak więc, istnieje wiele sposobów, w jaki sposób wydedukować tłustych plam z odzieży. Warto zauważyć, że świeże zabrudzenia, tym łatwiej będzie się go pozbyć.