834 Shares 7069 views

Jak zrobić wazony podłogowe własnymi rękami

Kiedyś w domu gościnnym zauważyłem jedną rzecz, mianowicie wazon stojący w miejscu honoru przy kominku. Gospodyni powiedziała z dumą, że została przez nią stworzona i pokazała jej inne arcydzieła. Okazuje się, że robione stołowe lub podłogowe wazony z własnymi rękami będą źródłem szczególnej dumy i mogą zaoszczędzić pieniądze podczas organizowania domu. Nie jest tajemnicą, że czasem mezzaniny, szafy i szafki balkonowe są wypełnione rzeczami, które nie są używane, i to szkoda, że go wyrzuję. I tylko niektóre oryginały wymyślają pomysł, aby zamienić ten śmieci w projekt. Więc z gustem można pozbyć się niepotrzebnego śmieci domowych.

Czy łatwo jest na przykład na przykład na zewnątrz wazon? Tak, chociaż niektóre elementy wymagają trochę czasu i wytrwałości. Niespodziewane podłogowe wazony z własnymi rękami są uzyskiwane od tych, którzy działają zgodnie z przysłowiem "gol na fiction". Początkujący powinni zacząć od mniej skomplikowanych przedmiotów – wazonów na biurku, ale w rzeczywistości jest to już projekt. Konieczne jest przemyślenie, na jakiej wysokości i kształcie nadaje się do wnętrza, gdzie będzie stać, określić schemat kolorów i cel Twojego produktu. Dokonywanie wazon na kwiaty własnymi rękami wymaga użycia materiałów, które nie przechodzą przez wilgoć lub będą musiały umożliwić umieszczenie naczynia w wodzie. To znacznie zmniejsza zakres surowców. Ale wazon na zewnątrz może być używany po prostu jako element dekoracyjny lub wypełnienie sztucznych kwiatów, suszonych kwiatów, bambusa.

Unikalne wazony podłogowe z własnymi rękoma są wykonane z różnych materiałów. Oczywiście można wziąć szklany pojemnik z odpowiednią wielkością lub ceramiczną doniczkę, ozdobić farbami witrażymi, ozdobić szklanymi paciorkami lub zabarwioną kępką, używać technik dekompozycji. Ale częściej chcę dawać stare rzeczy nowe życie.

Spójrzmy, jak zrobić na zewnątrz wazon własnymi rękami.

Składnikami wazonu są wiadro z gruntu, farby, kit, plastikowa butelka o wygodnym rozmiarze i trzylitrowa butelka z tworzywa sztucznego.

Wcześniej wszystkie te rzeczy trzeba myć, wyjmować etykiety papierowe, przetarzyć alkoholem lub terpentyną.

Potem możesz przejść do głównego etapu pracy. W wiadrze włóż butelkę, uprzednio odcinając górną część nad środkiem. Następnie w butelce włóż butelkę również do wstępnie ciętego karku. Ustalić je w podstawie za pomocą kleju "Moment". Przestrzeń między wiadrem, butelką i butelką, aby nadać moc konstrukcji, jest wypełniona masą papier-mache. W tym celu stare gazety muszą być rozdrobnione, wylane ciepłej wody i pozostawić. Po tym wyciśnij wycinkę gazety i zmieszaj z PVA do jednorodnej masy. Ponadto, gdy wypełniamy puste przestrzenie, zaczynamy dosłownie kształtować kształt wazonki. Zostawiamy do wyschnięcia.

Po wyschnięciu wazonu należy ją zagruntować, pozostawić do wyschnięcia i piasku, aby uzyskać gładkość papierem ściernym – wazon jest gotowy do dekoracji. Malujemy go w kolorze głównym 2-3 razy, używając farb w pojemniku aerozolowym (najlepiej nie w środku). Finał wystroju otwiera miejsce do eksperymentowania – niezwykłe wazony na świeżym powietrzu z własnymi rękoma mogą być sezonowe. Wersja letnia może być ozdobiona techniką decoupage, znajdź piękne serwetki z kwiatowymi ozdobami lub maluj się. Jesienny wariant może przyjąć ornament z liści. Ostatnim krokiem w projektowaniu wazon jest zastosowanie dwóch lub trzech warstw lakieru.

Proces tworzenia wazonów jest prosty, ale bardzo ekscytujący. Rzemieślnicy mówią, że się zaostrza. Każdy niepotrzebny obiekt może stać się unikalnym arcydziełem, którego produkcja jest rodzajem terapii artystycznej, ponieważ jest to nie tylko praca, ale także dusza, pragnienie, pozytywna energia.