112 Shares 1366 views

Iosif Brodski. Muzeum w Petersburgu

Iosif Brodski – radziecki poeta, dramaturg, eseista i tłumacz. Urodził się i mieszkał w Związku Radzieckim, ale jego praca nie została przyjęta przez władze w swojej ojczyźnie, został oskarżony o pasożytnictwo i Brodsky musiał emigrować z kraju.


poeta Brodski

W swojej pracy osiągnęła wyżyny, jego nazwisko jest znane na całym świecie. Już na emigracji on Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Dopiero w czasach restrukturyzacji zaczął publikować swoje wiersze w jego ojczyźnie. Do tego momentu, praca Brodsky został znany w ograniczonym kręgu ludzi w ZSRR. Został zaproszony, aby wrócić, ale opóźniony jego przybycie.

Po jego dobrowolnym wygnaniu, nigdy nie odwiedził Rosję i zmarł na wygnaniu. Jego pamięć muzeum Brodsky został stworzony w Petersburgu.

Amerykański urząd Brodsky Anny Ahmatovoy Muzeum w Fountain House,

Brodsky nigdy nie mieszkał w Fountain House, w rzeczywistości, on nigdy nie odwiedził. Ale był bardzo blisko drażnić Ahmatovoy.

W 2003 roku wdowa po poecie przekazany do muzealiów ze swojego domu w Saunt Hadley, gdzie mieszkał. Ten mebel, plakaty, biblioteka, zbiór pocztówek i wielu innych małych rzeczy. Nawet nie było to miejsce, walizka, który opuścił kraj Brodsky.

Achmatowa Muzeum prezentowane niektóre z nich na wystawie. Urząd stoi biurko, kanapa, krzesło, lampę, maszynę do pisania. Można również zobaczyć artystę multimedialnego instalacja Bystrov, która opowiada o Leningradzie i domu, w którym mieszkał Brodski.

Muzeum starał się umieścić wszystkie elementy dokładnie, jak to było w gabinecie poety. Regały magazyn są właśnie te gazety, które czytają Brodski. Jest też stos faktur i paragonów i poduszki określonymi na kanapie, a także poetą.

Tło dźwięk nagrywanie rozprawy, po czym został wysłany na wygnanie. W biurze, można oglądać filmy na Brodsky.

W gabinecie poety przyjść do różnych ludzi: studentów i osób starszych, tych, którzy są zaznajomieni z jego pracy, a ci, którzy nie wiedzą o tym.

poeta Apartament

Pomimo faktu, że Brodsky jest honorowym obywatelem miasta Petersburgu i wielkiego poety, do niedawna było wymienić tylko na wystawie w muzeum Anny Ahmatovoy.

mieszkanie Brodski w Petersburgu, gdzie mieszkał z ojcem i matką, postanowił zwrócić się do poety Memorial Museum.

Pokój jest na Odlewnictwa Avenue 24, w kamienicy Muruzi. W tym budynku żyliśmy i odwiedził wiele znanych pisarzy: Merezhkovsky, Gippius. Tutaj Gumilev otworzył Poets Unię.

Rodzina przeniosła się do mieszkania w 1955 Brodski Iosif Brodskoy mieszkał tam aż do 1964 roku, kiedy został wysłany na wygnanie do pasożytnictwa. Potem wraca i żyje w nim przed emigracją.

Prace nad muzeum

Brodsky Muzeum w Petersburgu planował zorganizować więcej w latach dziewięćdziesiątych. Wielu wybitnych kultury, a zarówno krajowych i zagranicznych, prosić o ustanowienie w byłym mieszkaniu poety muzeum do gubernatora. Dał zielone światło, ale w procesie nie uczestniczyły.

Pięć z sześciu pomieszczeń w mieszkaniu komunalnym funduszu muzeum był w stanie wykupić przez sponsorów. Aby to zrobić, zajęło prawie piętnastu lat.

Pierwsza praca naprawa zakończyła się 75. rocznicy poety, a muzeum apartament Brodsky otwarty do bezpłatnych wizyt na jeden dzień. I po tym jak został zamknięty dla kolejnych napraw, termin realizacji, który jest nieznany.

Ekspozycja muzeum

Ekspozycja domu-muzeum Iosifa Brodskogo przedstawia główne wydarzenia w życiu poety od początku swojej kariery literackiej.

W muzeum można zobaczyć pół pokoju, w którym mieszkał Brodsky z ojcem i matką, wspólna kuchnia i sąsiednich pomieszczeń.

Również w wystawie obejmuje wydruki obrazów wykonanych znajome i ojca poety, zachowane elementy wnętrza i portrety rzeźbiarskie.

Twórcy muzeum starał się zachować atmosferę radzieckim komunalnym mieszkaniu, gdzie poeta mieszkał. Pokoje są słyszalne nagrań, które czytają wiersze sam Brodski.

Muzeum zostało otwarte w tym samym dniu, te eksponaty praktycznie nie ma, ponieważ prace budowlane i naprawa nie jest zakończona. Ale w przyszłości to ma miejsce rzeczy, które zostały podane do muzeum wdowa poety.

przeszkody

Wielkie trudności spowodowały przesiedlenie mieszkańców mieszkań komunalnych, gdzie Brodsky żyli. Muzeum mieści się w pięciu pokojach w komunalnym mieszkaniu, ale szósty jest wciąż żywy sąsiad. Ona nie zgadza się sprzedać swój pokój, a organizatorzy muzeum postanowili odgrodzić ekspozycji. Z tego powodu utraconej szansy dla turystów przyjść do drzwi.

Teraz muzeum apartament Brodsky używa tylne drzwi i schodów, gdy dana osoba wchodzi do kuchni. A w przyszłości, prawdopodobnie tak pozostanie. To znacznie zakłócić organizatorom muzeum.

Oprócz braku finansów prace nad stworzeniem muzeum jest skomplikowane problemy prawne i krajowych. Dom jest stary, w złym stanie i wymaga dużo miejsca naprawy, głównie dla ochrony eksponatów.

Zamieni mieszkanie w funduszu niemieszkalnego, aby Brodsky Muzeum w Petersburgu pojawiła się oficjalnie. I kto wie, jak długo potrwa procedury biurokratyczne.

Istnieją również problemy zawodowe. Poglądy na temat tego, co powinno być muzeum siebie. Dyrektor Anna Achmatowa Muzeum w Fountain House, uważa, że trzeba zachować dokładność pokoju, z duchem czasu, bez upiększeń.

Jest to możliwe w przyszłości oczekuje się, że muzeum Iosifa Brodskogo się rozwijać. Organizatorzy zastanawia muzealnych zakup mieszkania poniżej lub na strychu. Choć muzeum może pomieścić aż kilkunastu ludzi.