116 Shares 7243 views

Jak przeżyć katastrofę samolotu? Rozbitkowie w katastrofie lotniczej

Ogromna liczba ludzi boi się latać, boi się umrzeć. Czytali o tym, jak przetrwać katastrofę samolotu, wiedząc, że może być dość mała w takiej sytuacji. Mimo, że szansa, aby w wypadku samochodowym jest znacznie wyższa wysokość przerażające i bezradność. Jednak odpowiedź na pytanie, czy ludzie przeżyli katastrofę samolotu – tak. I to jest zachęcające. Co więcej, niektóre z nich udało się przetrwać w środowisku, gdzie wszyscy zginęli. I last but not least stało się ze względu na ich racjonalnych działań.


Przyczyny awarii powietrznych

Szansa na śmierć w czasie lotu jest znacznie mniej prawdopodobne, aby wygrać na loterii. Niemniej jednak, kilka razy w roku występują tragedii, twierdząc życie setek ludzi naraz. Naturalnie, jest to przerażające, nawet jeśli wciąż ocalałych w katastrofie. Zdjęcia z miejsca wypadku tak imponujące, że wielu następnie odmówić latać jeśli istnieją inne opcje. Ale jeśli myślisz o tym, wszystkie takie same plane – jeden z najbezpieczniejszych środków transportu. Tak, jak w każdym innym przypadku istnieje ryzyko. W rzeczywistości powody coś może się nie udać, nie jest zbyt wiele.

Po pierwsze, jest czynnik ludzki. To jest jak najbardziej prawdopodobną przyczyną awarii sprzętu bez udziału ludzi – to rzadki przypadek. Wszystkie systemy bezpieczeństwa są powielane i sprawdzane przed każdym lotem, podczas gdy ludzkie możliwości, w tym czas reakcji, uwagi, szybkości i jakości procesu decyzyjnego nie są doskonałe. W 70% przypadków, gdy istnieją pewne incydenty jako ofiary, a bez nich, mówimy o tym, co ludzie zrobili coś złego.

Pozostałe 30% winy za awarie techniczne niezwiązane z błędu ludzkiego, jak i złożonych przyczyn. W tej samej kategorii zwykle związane incydent i pozostaje tajemnicą.

konstrukcji statków powietrznych są ciągle ulepszane, inżynierowie, elektrycy i inni specjaliści pracują, aby zminimalizować udział osób w locie. W Międzypaństwowy Komitet Lotniczy, rządy, producenci samolotów – w badaniu przyczyn każdego wypadku jest zainteresowany sporo stron, a ponieważ jest ona podana na poważne rozważenie. A ponieważ ofiary są rzadko wszyscy pasażerowie bez wyjątku, w ich historii, to jest jasne, jak przetrwać w katastrofie lotniczej. W rzeczywistości, to jest całkiem możliwe, nawet jeśli zdarzył się wypadek na dużej wysokości. A nawet więcej, byli ludzie, którzy przeżyli katastrofy, co wydarzyło się na ziemi. Więc trzeba być zbawiony?

Największa katastrofa lotnicza

Najbardziej straszna tragedia, która dotyczyła samolotów, uważany za akt terrorystyczny, które miało miejsce 11 września 2001. W tym dniu, to zginęło prawie 3000 osób. Jednakże, ściśle rzecz biorąc, te katastrofy nie są objęte definicją wypadków lotniczych, co oznacza, że mistrzostwa jeszcze nie jest za nimi.

  • Najliczniejsze pod względem liczby ofiar jest nadal uważane za tragedia na wyspie Teneryfie, do którego doszło w marcu 1977 roku, kiedy kolizja między dwoma drogi startowej samolotów. Ogółem zginęło prawie 600 osób. Historie ocalonych w przerażającej katastrofy duszy – od liczby osób, które przeżyły do 12 pasażerów chmurzy umysł.
  • W 1985 roku świat został uderzony przez poważnej awarii w Japonii. Samolot stracił kontrolę, co zaowocowało 520 ofiar.
  • Kolejny zderzenie, ale tym razem w powietrzu, odbyła się w listopadzie 1996 roku w Indiach. Prawie 350 zmarłych.
  • W marcu 1974 roku, w wyniku wybuchowej dekompresji, niedaleko Paryża, samolot rozbił się Turkish Airlines. Ofiary były 346 osoby.
  • Atak, który miał miejsce w czerwcu 1985 roku, 70 km od irlandzkiego Cork zabity samolot ze 329 osobami na pokładzie.
  • W sierpniu 1980 roku, w wyniku pożaru na pokładzie w obszarze Rijadzie były ofiarami 301 osób.

Tylko 30 ze 100 największych w historii wypadków lotniczych stało się w XXI wieku. Czy ludzie przeżyli w katastrofie? Oczywiście, chociaż nie każdy. Oczywiście, po wszystkim, nawet najbardziej drobny wypadek, przeprowadzone dokładne śledztwo, wyniki których decyzje mogą być podejmowane w sprawie wzmocnienia środków bezpieczeństwa na lotnisku, poprawiając wydajność kontrolerów ruchu lotniczego i innych usług naziemnych, jak również konstrukcji samolotów oraz wprowadzenie nowych systemów zarządzania. Więc co roku szansę przetrwać katastrofę, jeśli to się dzieje, jest coraz większa. I sama możliwość jej wystąpienia – wszystko poniżej.

Można przeżyć katastrofę?

Wiele osób uważa, że jest to absolutnie niemożliwe. Na wysokości 10000 metrów jest bardzo zimno, niskie tlenu i lądowanie jest mało prawdopodobne, aby być miękkie. Jednak fakty, jak również historie ocalałych z katastrofy samolotu, mówiąc, że możliwość pomyślnego wyniku jest prawie zawsze.

W poprzednim rozdziale są najliczniejszymi ofiarami wypadku, ale istnieje tak wiele wypadków, w których liczba ofiar została minimalna lub nawet równa zeru. Oczywiście, przede wszystkim zależy od działań pilotów i załogi w ogóle, ale także sami pasażerowie, jeśli nie wywołać panikę i zachować spokój w sytuacjach krytycznych może być zbawiony.

Tak, jak można przeżyć katastrofę samolotu? Ujednolicone instrukcje, w jaki sposób działać, nie istnieje, ale można po prostu poznać i śledzić niektóre z zaleceń na etapie opłat i obiadokolacją. Dobrze, jeśli sytuacja nadzwyczajna nie powstać, a następnie, najprawdopodobniej, w przypadku weszła instynkty, choć lepiej jest zachować zimną krew.

Najbezpieczniejszym miejscem w kabinie

Uważa się, że w niektórych obszarach samolotu podczas lotu są bardziej korzystne dla przetrwania niż inni (w razie wypadku). W ogóle, to jest prawda. Badania oparte na wypadki, które miały miejsce w ciągu ostatnich 30 lat, aby to potwierdzić, a także ocaleni z katastrofy lotniczej. Zdjęcia zniszczonych statków prowadzi również do pewnych przemyśleń. Ale wszystko po kolei.

Po pierwsze, im bliżej wyjazdu, tym lepiej – tak jest. Bliskość do drzwi awaryjnych lub regularnych może uratować życie w niektórych sytuacjach, ale tylko jeśli nie poddawać się panice i zrobić wszystko dobrze. Chodzi o to, że otwarcie wyjść awaryjnych – załodze zadanie, ale może to zrobić i pasażer, jeśli to konieczne.

Po drugie, tylna część samolotu jest zwykle bezpieczniejsze niż z przodu. Podczas zderzenia z głową, pas startowy, pożary i tak dalej. D. jest zazwyczaj pierwszym cierpieć kabiny samolotu i okolic. Jeżeli statek traci kontrolę, ogon i lądowania za łukiem. Tak więc, w niektórych przypadkach nie są najbardziej wygodne siedzenia może uratować życie – szansa tutaj, bardziej lub mniej udane zakończenie lotu osiągnie 66%. Historie ocalałych w katastrofie często tego potwierdzić, ale z jednym zastrzeżeniem – trzeba zachowywać.

Procedura działania

Ocaleni z katastrofy lotniczej w Rosji i za granicą, można powiedzieć o niektórych niuansów, które są już znane wszystkim, ale jakoś zawsze zapomnieć. Powinno być powtórzyć je jeszcze raz.

Po pierwsze, można zacząć więcej do domu – nosić wygodne ubranie w samolocie, nie ogranicza ruchu, mają coś w bagażu ręcznego ciepłym. Pierwszeństwo należy dać bawełny i wełny, ponieważ są one w gorszej sytuacji. Warto też zwrócić uwagę na komfort buta.

Po drugie, trzeba słuchać załogi podczas briefingu. Tak, oczywiście, tych, którzy latać kilka razy w roku, przepisy te wydają się być nudne i jasne bez powtórzeń. Warto jednak przynajmniej raz, aby myśleć, że instrukcje te mogą być użyteczne. Nawet ci, którzy słyszeli je w kółko, w krytycznym momencie może się mylić i panika, zamiast zachowywać się poprawnie, natomiast załoga przechodzą regularne szkolenia. Historie ocalałych z katastrofy samolotu sugerują, że słuchanie stewardes ma kluczowe znaczenie.

Po trzecie, siedzi na swoim miejscu, trzeba zrobić dwie rzeczy: nie umieszczać w górnym przedziale ciężkiego worka liczyć rzędy siedzeń pomiędzy wyjściem i drugim, i pamiętać, że numer. Zgodnie z dymem widoczność jest na zero, a ta wiedza może uratować życie.

Po czwarte, jak tylko zespół przybył zapiąć pasy, konieczne jest, aby to zrobić. Nawet gdy wyświetlacz zgaśnie, to lepiej zostawić je w tej samej pozycji. Nawet jeśli samolot wejść w strefę turbulencji, to nie warto ryzykować swoje zdrowie – nagłówek nie jest najbardziej przyjemny podróżować samolotem.

To, co trzeba wiedzieć i zrobić, po prostu siedzi na swoim miejscu we współczesnym samolotu. Cóż, jeśli to będzie o tym, jak przetrwać katastrofę samolotu, należy wziąć pod uwagę indywidualną sytuację, chociaż mają wiele wspólnego. Oczywiście, to jest bardzo trudne do świadomego aktu, jeżeli niebezpieczeństwo przychodzi nagle – wybuch, kolizji itp Ale jeśli jest szansa, warto wykorzystać go w 100 procentach …

Awaria kontroli i twarde lądowanie

Podział systemów elektronicznych i innych urządzeń – to rzadki przypadek. A jeśli tylko mały problem nadal występuje, a nawet mogą pozostać niezauważone przez pasażerów, tym bardziej poważne problemy często prowadzą do awaryjnego lądowania na najbliższym lotnisku. To jednak nie oznacza, że wszystko jest w porządku – w przypadku awarii każdego, kto jest na pokładzie, załoga musi postępować zgodnie z instrukcjami. W tej sytuacji, przede wszystkim zależy to od tego, czy ktoś będzie w stanie nie panikować. Nie mogą być nieoczekiwane i gwałtowne manewry, wysokość zrzutu, w ogóle, najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić – do mocowania i zacisnąć pasa, usunąć szalik, krawaty, łańcuchy, itp, to jeszcze raz jak dostać się do wyjścia awaryjnego, a .. spokój.

Jeśli oczekuje się, że lądowanie będzie trudne, konieczne jest, aby przypomnieć szczególną pozycję, która będzie chronić głowę i ciało od niepotrzebnych urazów. Krzesło powinno być w pozycji pionowej, pasażer siedzi źle z rękami z tyłu z przodu i kładzie głowę na nich. Inną opcją – trzeba zginać jak najwięcej, ściskając sobie biodra i głową opartą na kolanach. Jest to wiedza uratował 9-letniego Holendra, podczas lądowania w Trypolisie, zabijając ponad sto osób, w tym rodziny chłopca. Raz staje się jasne, że coś jest nie tak, nawet jeśli jest to tylko strefę turbulencji, należy wyjąć z kieszeni żadnych ostrych przedmiotów, które mogą spowodować obrażenia.

dekompresja

Dekompresję kabiny – niezbyt częste, ale występujące zjawisko. Jeśli nie jest to wybuchowa dekompresja, co spowodowało samolotu dosłownie rozpada, to szanse na przeżycie katastrofy całkiem dobre. Głównym problemem w tym przypadku – niedotlenienie. W tym przypadku, kabina maski tlenowe, które znajdują się nad głową pasażera i wyrzucić automatycznie w razie potrzeby. Gdy tylko pojawił, natychmiast umieścić je na, nie tylko dociskana do powierzchni. Ci, którzy towarzyszą dzieciom, konieczne jest, aby stłumić instynkty rodzicielskie i dbać o siebie w pierwszej kolejności. Tak, w tym przypadku lepiej jest pokazać zdrowe ego, ponieważ jeśli dorosły traci przytomność, to pomoże dzieci nie mają nikogo. Natychmiast powinien być przygotowany do nagłej utraty wysokości – zgodnie z jego instrukcjami, piloci zostaną zredukowane tak szybko, jak to możliwe. Co do reszty, znowu, należy zachować spokój i postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami z kabiny.

W tym i poprzednim przypadku, twarde lądowanie jest również konieczne, aby bać się ognia i dymu. W takim przypadku, po pierwsze, trzeba zejść jak najniżej i chronić układ oddechowy, a po drugie, przykryć kocem lub grubej odzieży, aby uciec od otwartego ognia, a po trzecie, torują sobie drogę do dowolnego wyjścia awaryjnego, starając się uniknąć tłumów i zgiełku , Historie ocalałych w wypadku, do którego doszło w Pago Pago w 1974 roku, to łatwo zilustrować. 97 pasażerowie mogli szybko wydostać się z płonącego statku, starając się pozostawić go przez drzwi, podczas gdy cztery ocalałych z tych szczęśliwców dostał poprzez wymianę.

Zajęcie statku powietrznego

Dzięki staraniom wszystkich krajów w celu zwalczania terroryzmu tę sytuację można nazwać bardzo mało prawdopodobne. Ale lepiej jest wiedzieć, co zrobić w tej sprawie. Ogólnie rzecz biorąc, należy zachowywać się tak samo jak w każdym innym wzięty jako zakładnik – samolot nie różni się zasadniczo. Jak w każdym innym opisanej sytuacji awaryjnej, należy starać się utrzymać najwyższą spokój. Jeżeli w trakcie porwania ktoś został ranny, trzeba mu pomóc, nie narażając się na niebezpieczeństwo. Nie jest konieczne, aby sprowokować terrorystów do nadmiernej agresji, oburzeni, krzyczy lub płacze głośno. Brak gwałtownych ruchów i oporu, zwłaszcza jeśli nie jest niezbędne umiejętności. Kiedy branie zakładników, niemal natychmiast rozpocząć negocjacje mające na celu ich uwolnienie. Jeśli nie uda w pewnym momencie zaczyna atak. I tu jest najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić – spaść na podłogę, zamknięte oczy, uszy, a zatem konieczne jest, aby trzymać z dala od porywaczy. Specjalnie wyszkolonych ludzi do czynienia z neutralizacji terrorystów znacznie lepiej niż prostych mieszkańców, aw niektórych przypadkach w stanie zrobić minimum ofiar, którzy później byli w stanie powiedzieć nam, jak przetrwać w katastrofie lotniczej. Ultrasound skanera, maszyna X-ray, specjalne programy, które pomogą wybrać szczególnie podejrzanych pasażerów na specjalne badania – nowe technologie również pomóc w walce z terroryzmem.

wodowanie

Poza faktem, że wcześniej zostało powiedziane o twardym lądowaniu, w tej sytuacji, należy również pamiętać o specjalne kamizelki, które są przechowywane pod każdym siedzeniem. Zdaniem zespołu załogi lub nie, jeśli stało się jasne, że lądowanie odbyło się na wodzie, trzeba go pobrać i umieścić go na. Po tym, należy opuścić kabinę za pośrednictwem wyjść ewakuacyjnych znajdujących się na skrzydłach. Nie jest konieczne, aby przejść, jeśli spadochron awaryjny nie jest wdrożony – wysokość około 3 metrów. Jest to konieczne, aby doprowadzić kamizelkę w miejscu i zjeżdżalnią na nogi brzuch najpierw do wody. Po tym następuje oczekiwanie na pomoc i starają się poruszać. Kamizelka ratuje przed utonięciem, ale z hipotermią, nie może zwolnić. W 2009 roku, jest to narzędzie pomagał 13-letni pasażer z ratowników czekać na przybycie które miało prawie 14 godzin.

o ocalałych

Człowiek – istota niesamowitych możliwościach. W ekstremalnych sytuacjach, wiele osób pokazują cuda siły, wytrzymałości, inteligencji. Ktoś po prostu niesamowite szczęście, a ktoś jest zapisany ze względu na fakt, że wszystko odbywa się prawidłowo. Nie brzmiało kilka przykładów, jak ludzie zachowują się, ocaleni z katastrofy lotniczej. Ale warto wspomnieć kilka.

Trudno nie przypomnieć słynną Vesna Vulovic, kto mógłby nam powiedzieć, jak przetrwać w katastrofie lotniczej w upadku z wysokości 10000 metrów. Można powiedzieć, że miała szczęście: w chwili wypadku straciła przytomność podczas gdy w ogonie samolotu, spadek moderowany drzew oraz organy innych pasażerów, ale nadal jest ona bardzo szybko odkryli, tak że pomimo poważnych urazów i rehabilitacji długoterminowej, była w stanie powrócić do normalnego życie po 1,5 roku po tragedii. Jednak, aby zaprzeczyć jej chęć do życia i odwagę niemożliwe.

Oczywiście zdarzały się wypadki awarii lotniczych w Rosji i ZSRR, którzy okazali się być prawdziwymi bohaterami. Taki przykład – Larisa Savitskaya, trzymając rekord przed Vulovichem. Warto też zwrócić uwagę na historię o tym, jak żyją ludzie podczas katastrofy. Latem 1981 roku wraz z mężem właśnie wróciła z podróży ślubnej, gdy pasażer liniowy zderzył się z wojskowym samolotem. Członkowie załogi zginęli niemal natychmiast, samolot upadł, a gruzy zaczęły spadać. W chwili katastrofy Larisa obudziła się z powodu spadku temperatury i uderzenia. 8 minut wzięło upadek wraku, na którym była, aż wylądował na gaju brzozowym, zmiękczając lądowanie. Przez kilka godzin dziewczyna pozostała nieprzytomna, a kiedy obudziła się, znalazła obok siebie ciało męża. Stwierdzono, że dwa dni później, gdy ratownicy nie spodziewali się, że znajdą życie. Nawiasem mówiąc, jak przyznała Larissa, w pewnym momencie przypomniała sobie epizod z filmu "Cuda nadal się zdarzają", w którym dziewczyna została uratowana przez fakt, że przytuliła się do fotela, nawet bez przymocowania do niego.

Przy okazji, film został wzięty z opowieści o innej dziewczynie, która mogłaby powiedzieć, jak przetrwać w katastrofie lotniczej i dotrzeć do ludzi przez dżunglę. 17-letnia Juliana Kepke poleciała z matką na święta do ojca, ale lot nie był przeznaczony do końca bezpiecznie. Na wysokości 3 km samolot wpadł w głębię dżungli po opadnięciu do skrzydła błyskawicy i ognia. W ciągu następnych 9 dni dziewczynka, opierając się na wiedzy o lasach tropikalnych, otrzymała od swojego ojca, starała się dotrzeć do ludzi i udało jej się. Ona była jedyna, która uciekła.

Tak, jak już powiedziano, odpowiedź na pytanie, czy jest możliwe, aby przetrwać w katastrofie lotniczej, jest pozytywna. Istnieje wiele przykładów zarówno cudownego zbawienia, jak i udanych wyników poprzez świadome działania. Więc nie zaniedbuj nudnych instrukcji – są za czyimś życiem.