348 Shares 8441 views

Jak poprawnie wykonać tapetowanie

Jednym z najbardziej prosty i niedrogi sposób zmienić wnętrze pokoju – to tapetowanie. Pomimo faktu, że sam proces klejenia jest dość prosta, wielu popełnia błędy. W rezultacie, tkanina może rozpocząć się odklejać, i połączenia stają się widoczne, nawet pobieżnie badanie ścian.


przygotowanie powierzchni

Ostateczny wynik zależy od podłoża i jego stanu początkowego. Zestaw środków jest do czyszczenia ścian starego pokrycia i wszelkich zanieczyszczeń. W takim przypadku, jeśli powierzchnia jest mokra, można zauważyć go w betonie. Faktem jest, że podwyższony poziom wilgotności tapetowania jest niedozwolone.

Następnie wyrównać ścianę (jeżeli jest wymagana) i przeprowadzić kit. Po tych wszystkich przygotowaniach, można rozpocząć tapetowanie. Aby rozpocząć, należy zmierzyć wysokość ściany i zmierzyć pierwszej wstęgi. Jeśli wzór brakuje, albo wybrali abstrakcję, dodatek nie trzeba. Jeśli istnieją zdjęcia na początku ściegu granicy, ale dopiero po odciąć płótnie. Więc przez cięcia wszystkich rolek, wreszcie zakończyć prace przygotowawcze.

Teraz zamknij wszystkie okna i drzwi (wyklucza prawdopodobieństwo projektu), dzięki czemu część klejącą i zacząć działać.

hodowla klej

Zalecamy stosowanie tych kompozycji, które są zalecane przez producenta bezpośrednio. Wynika to z faktu, że podstawą tapeta jest inna. I nie można zbliżyć się do kleju. Na przykład, pokrycia ścienne etykieta winylu jest skuteczny tylko w niektórych rozwiązaniach. Jeśli używasz kompozycję do wstęgi papieru, po czym następnego dnia do odklejenia arkuszy.

Reguły preparaty klejowe umieszczone na opakowaniu. Oni po prostu muszą wykonać.

tapetowanie

Grube arkusze trzymać tyłek cienki – cieniowane lub docierane.

Pierwsza internetowa powinna być stosowana bardzo ostrożnie, za pomocą przewodu z pionu. Po tym, wystarczy wykonać ten punkt orientacyjny. Stawów, kątowniki, pożądane jest, aby nasmarować po naklejki tapety szczotki z PVA.

Najczęściej smarować klejem tapety z góry do dołu, a następnie krawędzi lub ściany (jeśli masz włókniny tapety). Następnie arkusz poddaje się impregnacji, zgodnie z instrukcją (10-15 minut). Jeśli szmatką nasączoną tyle, po ścianach powstają pęcherzyki powietrza.

Przygotowany przez liście są stosowane do boku styków utrzymując ją na górze środka. Pas musi naciska miękki wałek, wygładzanie arkusz od środka do krawędzi. Szczególnie uważnie wygładza szwy i usunąć nadmiar kleju za pomocą gąbki lub szmatki.

Gotowy, aby okresowo sprawdzać stawy i wygładza. Pęcherzyki, które nie są w stanie usunąć wałkiem, igły do nakłuwania i prasy.

Jeśli chcesz tapety naklejki z tyłu grzejników lub rur, wszystkie stawy są dokładnie pokryte klejem, oraz w miejscach, haki zrobić schludne szczeliny. W obecności zbocza z tworzywa sztucznego elastycznego obszaru krawędziowego tapety konieczności czyszczenia jej podstawie. Przy drzwiach i oknach odciąć brzeg tapety tuż po wysuszeniu.

Tak więc, naklejki ścienne to cały zakres działań, które wykonują dość łatwe, jeśli postępuj zgodnie z instrukcjami i zasad. Podsumowując: jeśli wybierzesz monochromatycznych płócien, można kupić ozdobne naklejki na tapecie. Ten wystrój jest dostępna dla wszystkich, a jednocześnie nie wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy.