186 Shares 1337 views

Idealny bufet w stylu prowansalskim

Styl wnętrza Prowansji ostatnio stał się bardziej popularny. Doceniano nie tylko profesjonalnych projektantów, ale i tych, którzy starali się uczynić swoje domy wygodnymi i przytulnymi własnymi wysiłkami. Wymagania odpowiadające ogólnym tendencjom tego kierunku mogą być bardzo zróżnicowane. Przyznaje się do różnorodnych kolorów i faktur, choć zmusza do przestrzegania podstawowych zasad. Jeśli projektant może pozwolić sobie na swobody w wyborze tonu ścian lub materiału do wykańczania mebli tapicerowanych, meble szafkowe to szczególna cecha tego francuskiego stylu, która nie pozwala na swobody. Szuflada, komoda lub bufet w stylu Prowansji powinny przenosić wyjątkową atmosferę starej szlachty. Jest to ostatni obiekt pomieszczeń – jest to obowiązkowy atut kuchni, jadalni lub pokoju dziennego, gdy ma powstać kawałek krawędzi lawendy w warunkach typowego mieszkania miejskiego lub posiadłości wiejskiej.

Długa tradycja

Więc jaki powinien być bufet w stylu prowansalskim? Przede wszystkim – stary, czy nie powiedzieć, że starożytny. Francuzi z tego regionu są niezwykle wrażliwi na ich przeszłość. Ich przynależność do prowincji Prowansja jest niemal maniakalna. Wydaje się, że starsze meble w wspólnym salonie, im większa jest i bardziej fancier, tym głębsze korzenie rodziny posiadającej dom rośnie.

Bufet w stylu Prowansji, jak również wszelkie inne meble, jak wielka relikt, mogą być przekazywane z pokłonu na cześć, nie jest haniebne pisać o tym jako odrębny element woli. Jednakże zewnętrzne ścieranie i niektóre zniszczone nie oznaczają, że meble nie są zadbane. Wcale nie! Wnętrze jest starannie zadbane, przywracane, naprawiane i ponownie umieszczane w najbardziej zaszczytnym miejscu w pokoju.

Niedostępny idealny

Styl nowoczesnej obudowy sugeruje teraz, że meble powinny być minimalistyczne. Najbardziej popularnymi wymaganiami nabywców są surowe linie, nowoczesne materiały, połysk i luksus. Sowieckie ściany z oszklonymi słupkami i fotelami, w których właściciele dumnie demonstrują swoje ciężko zarobione kryształy, wpadły w zapomnienie.

Jednak koneserzy tradycyjnych stylów, klasyków, kraju i kraju doskonale wiedzą, że nie ma nic piękniejszego niż starożytne drewniane meble. Serdecznie kochają szerokie komody z głębokimi szufladami i rzeźbionymi fasadami, ogromną szafą pokrytą wykute elementami i malowanymi wzbogaconymi wzorami oraz, oczywiście, słodki bufet. W stylu prowansalskim zajmuje specjalne miejsce. Przytulna szafka z oszklonymi fasadami górnej kondygnacji, ozdobiona zasłonami koronki i pojemne dno, uszlachetnione wspaniałą ozdobą naturalną, zajmuje właściwe miejsce we wnętrzu.

W prawdziwej Prowansji meble antykwariatowe, które powstały setki lat temu, są szczególnie cenne i zachowały swój dotychczasowy wygląd. Problem polega na tym, że takie próbki są raczej niewielkie, a te, które są w wolnej sprzedaży, są wspaniałymi pieniędzmi i nie są dostępne dla zwykłego kupującego.

Jak skopiować

Aby panikować z wyprzedzeniem, nie warto tego, bo jeśli chcesz, bufet w stylu Provence z własnymi rękami, aby stworzyć dużo łatwiejsze niż myślę. Najtrudniejszą rzeczą jest znalezienie odpowiedniej podstawy. Projektanci i osoby zaangażowane w zmianę starych przedmiotów poszukują zabytkowych mebli w porzuconych strychach, na pchlim targach iw wioskach. To miejsce, gdzie jest wystarczająco dużo z nadwyżką, i zawsze jest możliwe, aby doprowadzić je do fantazyjnego wyglądu.

Meble do zamków w stylu Prowansji powinny być tak, jakby spalone przez słońce i wdmuchiwane słone morze. Szczególne warunki klimatyczne prowincji na południu Francji przyczyniły się do tego, że wnętrze szybko straciło oryginalne kolory, cała sytuacja w pokoju natychmiast zniknęła, dosłownie starzona przed oczami.

Dlatego też, jeśli chcesz stworzyć bufet, odpowiadający Prowansji, musi być sztucznie starzony. W tym celu użyj białej akrylowej farby, która jest malowaną szafą szafki. Aby produkt wykazywał starą ścieranie, jego powierzchnia jest wędzona i pokryta patyną. Ostatnim krokiem, który należy zrobić, jest umieszczenie kwiatowego wzoru w formie bufetu w stylu prowansalskim. Zdjęcia dzielone przez rzemieślników ze wszystkich zakątków świata wyraźnie wskazują, że można to robić każdemu, kto ma co najmniej mały talent artystyczny, a reszta otrzymają specjalne szablony i gotowe wzory dla zysków.