838 Shares 1047 views

Podczas kopania mieczyków: Porady specjalistów

Wszelkie ogrodnik początkujący, poświęcone hodowli mieczyk, zmaga się z problemem ich zimowisk. Fakt, że ich żarówki muszą być wyodrębnione z gleby w zimnych porach roku. Aby to zrobić, trzeba nie tylko znać czas kopać mieczyk, ale również jak przechowywać i przetwarzać je. Terminowo i prawidłowo wykonanej mieczyków czyszczenia istotnie zależy od ich jakości i pomyślnego przechowywania w zimie.


Jak wybrać odpowiedni czas, aby kopać mieczyk

Po kwitnieniu cebulek lub przycinanie kalafiory muszą mieć około dwóch miesięcy dla końcowego dojrzewania. Gdyby usunąć łodygi aż nie mogą nawet wymyślić na następny rok. Dlatego kwiaty trzeba przejść do przygotowania się do zbiorów. To szkolenie jest całkowicie usunięte z rośliny wszystkie swoje kwiatostany, niezależnie od tego, czy zostały one wprowadzone okres kwitnienia, czy nie.

Każdy doświadczony ogrodnik na pytanie, czy mieczyk kopać na zimę, odpowie twierdząco. przed zimnie fakt, że kłącza, aby usunąć te kolory z ziemi jest konieczne. Jeśli pierwszy mróz Mieczyk nie spowodować wiele szkód, temperatura jest poniżej -2 stopni Celsjusza już zaczyna powodować uszkodzenie liści roślin.

Bulwy nie ma wpływu, ale jeśli spodziewane są mrozy poniżej -5 stopni, a ogrodnik nie ma czasu, żeby je usunąć, zaleca się, aby ukryć je warstwą ściółki.

Wszyscy, którzy są zainteresowani, gdy kopać mieczyk, powinien wiedzieć, że trzeba najpierw usunąć odmian wczesnych i środkowych, a po nich – później. Najnowsze Dig kwiaty uprawiane od jednostek zależnych żarówek. Po pierwsze, trzeba starać się wydobyć z ziemi i ciemnych odmian lawendy-niebieskie, bo gdyby wszyscy stają się podatne na różnego rodzaju infekcje grzybicze.

Podczas kopania w zimie mieczyków

Procedura ta powinna być przeprowadzona w ciepłym suchej pogody ze względu na fakt, że w wilgotnej ziemi jest zawsze stracił dużą liczbę dzieci żarówek. Niektóre z nich mogą następnie rozbić skorupkę ziemi przez trzy lata, naruszenie integralności ogrodu i zatykanie lądowania odmian mieczyków netto.

Podczas kopania rośliny ekstrahuje się ostrożnie grudki ziemi, którą wstrząsa się łagodnie na kawałku folii polietylenowej. Zatem nożyce odciąć łodygi tak, że bulwy pozostają małe, do centymetra długości, pnia. Korzeni i bulw bulwa matką dorosłych natychmiast usunięte. U dzieci po prostu skrócić korzenie. Chorych i zakażonych roślin są spalane.

Wszyscy, którzy są zainteresowani, gdy kopać mieczyk, powinien wiedzieć, że po tej procedurze, kłącza trzeba umyć i proces w stężonym roztworze nadmanganianu potasu. Następnie umieszczono je na kilka tygodni w suchym, ciepłym miejscu do wyschnięcia. Podczas tego okresu ich dwa razy dziennie powinien być włączony. Przez suszenie bardzo wiele zależy od zdrowia roślin i kiełkowania w następnym roku.

Każdy profesjonalny, kompetentny o tym, gdzie kopać mieczyk, wie również, że po wysuszeniu żarówki trzeba dokładnie uporządkować. Uszkodzone lub chore, po prostu spalić. Jeśli gatunek szczególnie cenne, uszkodzona część może próbować ciąć, ciąć i potraktowano roztworem zielonki.