780 Shares 6650 views

Jak wyrównać ściany oblepione własnymi rękami?

Naprawy – delikatna sprawa i wymaga odpowiedzialnego podejścia. Że długo pozostawały świeże, podczas gdy został on uruchomiony robić wszystko sprawnie. Wyrównanie ścian – jeden z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych prac naprawy. To jest zwykle wykonane z gipsu. Ale jeśli nie chcesz, aby zaprosić kreatora, należy najpierw dokładnie dowiedzieć się, jak prawidłowo wyrównać ścianę tynkiem. Aby to zrobić dokładnie wszystko, trzeba dokładnie przeanalizować i skonsultować się z doświadczonych ludzi. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób wyrównać ściany tynkiem, opisują w artykule.


Kawałek o materiale

Plaster – zaprawą na bazie gipsu, wapna lub cementu z piaskiem. Jest biały i kolor. Używane do wykańczania. Jeśli jest dekoracyjny, jest to ostatni etap remontu.

Jeśli jest to hałas lub uszczelniająca, termiczne i specjalne, a następnie należy przykleić do góry tapety lub farby wykańczającej farby do wewnątrz lub na zewnątrz powierzchni (bardzo odporny na wilgoć, temperatura, promieniowanie UV i wiatru).

Przed Jak wyrównać ściany tynk, trzeba zdecydować, który jest odpowiedni dla Twojej pracy.

rodzaje powłok

Tynk dekoracyjny ma kilka odmian:

  • teksturowane;
  • strukturalny;
  • Venetian.

Pierwsze dwa gatunki tworzą szorstką powierzchnię, za to są one nazywane „ulga”. A ten pokrywa ścianę idealnie gładką warstwę i umożliwia gładkie.

Zgodnie z obowiązującym tynku substancji wiążącej dzieli się na:

  • akrylowy (główny składnik – akrylowe żywicy, materiał budowlany jest wysoka elastyczność, może być w dowolnym kolorze, ale nie jest sprzedawany tylko jako gotowego produktu, a przed narażeniem na działanie promieniowania UV szybko zmierza do zgryzienia);
  • mineralny (najtańsze postać mieszanki na bazie cementu, jest dobrze tolerowane przez promienie słoneczne, nadaje się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności i ulic, ale boi na uszkodzenia mechaniczne i silnego nacisku wody);
  • silikonowy (tworzy trwałą warstwę nim składnik wiążący żywica syntetyczna jest wykonany w postaci gotowego preparatu i różne kolory, jest odporny na uszkodzenia i promieniowanie służy do pokrycia ścian w dowolnych pomieszczeniach jak i na zewnątrz, t K ..);
  • krzemian (szkło wodne, które leży u podstaw tego zwiększa hydrofobowość i odporność na pleśń i gnicie, jest najbardziej wiarygodnym rodzaj powłoki może trwać bez przebudowy ponad 30 lat).

Co tynku wyrównać ścianę, każdy decyduje za siebie na podstawie charakterystyki materiału powierzchniowego, a także pomieszczeń. Każda z powyższych jest bezpieczny dla środowiska.

Wcześniejszego przygotowania ścian

Prace nad dostosowaniem wykonywane po wykonaniu wszystkich prac na układanie kabli elektrycznych, rur i innych materiałów. Przed wyrównać tynkiem ściany, trzeba usunąć je ze starej warstwy tapet, farb i innych materiałów, i wygładzić powierzchnię. Można to zrobić za pomocą specjalnych rozwiązań i łopatką, a także skór budowlanych.

Następnie trzeba sprawdzić ściany za ewentualne nieprawidłowości i pionu. W celu wyeliminowania nierówności mogą uciekać się do metalowej siatki, która jest przymocowana do powierzchni za pomocą gwoździ. Ponadto, konieczne jest najpierw oczyścić z brudu i kurzu, w przeciwnym razie nie będzie po prostu mieszanina trzymać.

Jeśli ściana została pokryta tynkiem, trzeba wykorzystać go z drewnianym młotkiem, aby zidentyfikować obszary, gdzie pozostaje w tyle ściany i usunąć je w tych miejscach całkowicie. Jeśli powłoka powierzchniowa jest pęknięty, można je czyścić wilgotną szczoteczką. Ale cała forma (jeśli występują) muszą być całkowicie usunięte wraz z częścią powłoki, ponieważ w przeciwnym razie będzie nadal rosnąć, niszcząc powłokę.

Potem trzeba traktować powierzchnię podkładu, który nie pozwala pierwszą absorbują wilgoć z gipsu. Po wyschnięciu na pełne wykończenie o wysokiej jakości powinien być pokryty kit ścianki do pełnego wyrównania ścianę z gipsu. Jest on sprzedawany w postaci proszku do rekonstytuowania w wodzie lub w postaci mieszaniny gotowej do użytku, który jest stosowany bezpośrednio do ściany za pomocą łopatki. Szczególnie ważne jest, aby obserwować wszystkie etapy przygotowania, jeśli końcowy warstwy – .. dekoracyjne pokrycie, to znaczy nie może ukryć wady powierzchniowe, jeśli nie traktuje.

istotnym czynnikiem

Gips i kit – dwa różne mieszaniny. Wiele osób myli je lub nie widzi różnicy. Pierwszym z nich jest przeznaczona do przetworzenia dużej powierzchni, a drugi – w celu skorygowania niewielkich usterek (pęknięcia, szwy, itd …).

Sprawdź, pionowości

Przed wyrównać tynkiem ściany, trzeba dowiedzieć się, jak gładkich powierzchniach pionowych. Można to zrobić na wiele sposobów, od profesjonalnych budowniczych i dekoratorów istnieją specjalne zaawansowane narzędzia, które zapewniają dokładne wyniki. W domu, można użyć prostej długość szyny od podłogi do sufitu lub pionu. Takie narzędzie powinno być idealnie proste i nie zginać. Natarcia stosowane równolegle do ściany, a maksymalny odstęp między nimi oznacza maksymalny pożądany materiał warstwy wyrównującej.

Metoda z pionu jest nieco bardziej skomplikowana. Konieczne jest wbijanie gwoździa w pobliżu sufitu, związane z koronki to z obciążenia i wizualnie lub za pomocą aparatury do określenia, czy ściany i równoległej do siebie.

wyrównywania tynku

W przypadku wszystkich poprzednich prac zostało zakończone przed align z tynkiem ściany, to konieczne jest, aby przygotować mieszaninę. Jak sadzić Tynk, który jest sprzedawany w postaci proszku, jest napisane na opakowaniu. Jeśli kupił gotowe, a następnie warunki przechowywania, w przeciwnym razie szybko więdną. Dalsze Zadaj szpatułka rzuca w dół i narzędzia o nazwie „zasada” align powłokę. Jeśli nie, można to zrobić w innych instrumentach, ale nie będzie dokładnie.

Podczas prac, to konieczne jest stosowanie środków ochrony – maskę i okularów ochronnych, aby zapobiec wdychaniu pyłów lub pary (może być alergia). A także pod uwagę maksymalną grubość nałożonej warstwy – jest on umieszczony w opakowaniu i różnych producentów mogą się różnić.

ułożenie płyt gipsowo-kartonowych

Istnieje kilka sposobów, aby wyrównać ściany bez tynku. Często uciekają się do metody polegającej na użyciu płyt kartonowo-gipsowych. Płyta gipsowo-kartonowa – arkusz kartonu 2, pomiędzy którymi suchego gipsu. On nie pozwala wilgoci i utrzymuje kształt dobrze przez długi czas. Zamontowane na profilach metalowych lub kleju montażowego. Szwy między arkuszami zapraw niejasne. Zwykle łatwiej jest przyklejona tapeta niż inne powierzchnie, zwłaszcza betonu. Zalety tego sposobu są niskie koszty upływem czasu nieznacznie zanieczyszczone mieszkania, i możliwość dostosowania do ściany wszelkich nieprawidłowości.

Ale ma też wady: suchej zabudowy nie mogą być wykorzystywane do wilgotnych pomieszczeniach i na zewnątrz, trudno jest położyć płytki, że jest on zbyt gładkie i cementowy klej może być trudno utrzymać się na … Jest też lepiej nie korzystać z płyt kartonowo-gipsowych w niewielkiej części pomieszczeń, ponieważ przejmuje przestrzeni.

wyrównanie wizualny

Ściany mogą być wyrównane wizualnie. W tym przypadku nie wymaga operacji globalnych, jest możliwe, aby wyrównać powierzchnię mieszanki budowlane i tylko w rogach sufitu. A kiedy cokoły wykończeniowe są przyklejone w odpowiednim kątem prostym, które optycznie wyrównuje ściany.

Jak wyrównać ściany po tynku, jeśli to konieczne

Czas suszenia zależy od grubości powłoki. Tak więc, o grubości warstwy około 1-3 mm do wyschnięcia przez 1-2 dni, ale gips do wykańczania zewnętrzne ścianki 5-10 mm może być opóźniony na miesiąc, w którym powłoka jest całkowicie suche.

Jeśli tynkiem ściany kończył etap przed malowaniem lub klejenia tapety, a po wyschnięciu można oczyścić ściernego konstrukcyjną (papieru ściernego). usunie wszystkie wady i zrobić idealnie płaską ścianę, jeśli to nie było tak. Najważniejsze – nie przesadzaj, tak aby nie usunąć zbyt dużo.

Jeśli tynk dekoracyjny, sweep może wykonać papierem ściernym, ale bardzo ostrożnie i tylko w wielkiej potrzebie, t. Aby. Można usunąć warstwę koloru i musiał pokryć ponownie. Jeśli materiał zawiera wióry marmuru i inne dodatki do tworzenia nierówności, dodatkowe przetwarzanie nie jest wymagane.