427 Shares 2593 views

Schody Hiszpańskie w Rzymie: historia, zdjęcia

Jeśli chodzi o głównych zabytków Wiecznego Miasta, wielu pamięta Capitol Hill, gdzie był Rzym, postać Włoski – Koloseum, zniszczone Łaźni Karakalli i innych znanych zabytków. I to nie wszystko, niestety, obchodzić będzie najbardziej popularnym miejscem spotkań mieszkańców, więc chcesz opracować na architekturze, uważany jest za prawdziwy rarytas.


Francuski Kościół i Plac Hiszpański w Rzymie

Nazwa tego historycznego dzieła nie jest to problem występujący w turystycznych przewodnikach do Rzymu, jak wielu może myśleć. I nie jest to klatka schodowa w stylu hiszpańskim, chociaż długa historia włoskich zabytków ściśle powiązana z kraju flamenco i corridy.

Produkt człowieka, jest uważana za jedną z najpiękniejszych miejsc w Europie, od dawna jest źródłem inspiracji dla świata fotografów, artystów, filmowców.

Historia drabiny, końcowego obszaru hiszpańskim i rośnie do starożytnego kościoła Trinita dei Monti, zasługuje na osobną dyskusję.

Na mocy porozumienia między francuskiego króla i papieża pod koniec XV w mały obszar na wzgórzu Pincio w Rzymie podaje do budowy świątyni. Prawie sto lat później Hiszpania kupuje ziemię, tuż obok Trinita dei Monti, aby zbudować tam swoją ambasadę.

Kościół zawarte w pieniądze królów francuskich i miał duże znaczenie dla obywateli Rzeczypospolitej, a teren, na którym doszło do misji dyplomatycznej, posiadanych przez Hiszpanów. Początkowo dwie potężne narody były w stanie wojny ze sobą, podczas gdy w roku 1660 unii dynastycznej między córką króla Hiszpanii i Ludwika XIV, nie została zawarta.

Schody Hiszpańskie jako symbol pokoju między uprawnieniami

Członkowskie, maszerując długo na świecie, decydują się budować drabinę, która będzie łączyć symbole różnych krajów, w rzeczywistości, aby pokazać Europie, jak silne więzi dyplomatycznych między nimi. Na cześć tego doniosłego wydarzenia, francuski ambasador przeznacza pieniądze na budowę, chcąc zadowolić swojego króla i Jules Mazarin postanawia udekorować wierzch majestatyczny budynek ogromny posąg Ludwika XIV.

Jednak nie wszystko było tak gładkie, bo sprawa odbyła się we Włoszech, a papież był wielce rozgniewany, aby dowiedzieć się o zamiarze ustanowienia nieodpowiednią figurę obcego władcy. A także ogromny projekt budowlany został zamrożony.

Konkurs na najlepszy projekt

W 1717 roku, prawie 60 lat później ogłoszono konkurs wśród architektów do projektowania szerokie schody, jest najlepszym pokazują stały silny związek potężne narody. Hiszpania i Francja nie były w stanie uzgodnić jaki styl zostanie wzniesiony kolejny zabytek. Wiadomym jest, że negocjacje odbywały się przez sześć lat, aż do ostatniego słowa nie powiedział papieżowi, dając budynek w rękach nieznanego architekta Francesco de Sanctis.

Budowę dwóch lat

Od 1723 roku była budowa monumentalnej klatki schodowej w stylu barokowym. W miejscu, gdzie zbudowano luksusowe budowę, wstępnie wzmocnione, ponieważ obawiali się, że ziemia nie mogła wytrzymać potężną konstrukcję.

Po 2 latach, na oczach zdumionych ludzi, aby otworzyć pięknych Schodów Hiszpańskich w Rzymie, początkowo noszący nazwę pobliskiego kościoła – Trinita dei Monti. Później zabytków architektury należy podać nazwę, pod jaką jest teraz znane wszystkim – scalinata Spagna.

Opis majestatyczne dzieła architektonicznego

Schody Hiszpańskie, architekt, który mimo wszystko nie chciał zainstalować rzeźbę Louis, jednak zjednoczeni w jego dekoracji heraldycznej symbole Francji (lilie) i we Włoszech (koron i orłów – papież przypisuje Roman).

Sto trzydzieści osiem schody wykonane z trawertynu – kamienia naturalnego, łączy właściwości marmuru i kamienia wapiennego – wszystko po drodze nie są tej samej wielkości. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że można je łatwo pokonać, ale to wrażenie jest mylące. Powstanie schodów zbieżnych-rozbieżne bardzo trudne nawet dla zdrowego człowieka, ale jeśli wziąć pod uwagę, że w lecie temperatura wzrośnie do 40 stopni, można sobie wyobrazić, jak trudną drogę na szczyt.

Schody Hiszpańskie, niesamowity projekt, który przypomina otwartymi skrzydłami motyla, jest podzielony na trzy segmenty. Na szczycie wzgórza znajduje się duży plac zabaw dla dzieci, który oferuje wspaniały przegląd do rzymskich atrakcji.

fontanny Barcaccia (początkowych)

U podnóża fontanny jest przytulne, zbudowany przed budową słynnego schody i przedstawiający łódź tonie. Według starożytnej legendy, to właśnie tutaj po powodzi w rejonie znaleziono zatopiony łodzi. Niedaleko niezwykłej fontanny zawsze zatłoczone przez turystów i idzie mit, że jest to miejsce gdzie najbardziej zmęczony podróżny jest naładowany energią i siłą od Pomruk wody.

Schody Hiszpańskie: Dzisiaj

Znanym miejscem, uderzające piękno i wspaniałość, nie tylko turystów, ale także sztuki profesjonalistów, od wielu lat randki i spotkania biznesowe. Ulubionym obszarem pamiętnych obrazów zbiera hałaśliwy młodzieży i osób twórczych, na które władze miasta są bardzo lojalni.

Moda High Fashion

To miejsce jest zakochany kochankowie z mody, ponieważ odbywają się tu pokazy najsłynniejszych projektantów na świecie. Na początku lata, Schody Hiszpańskie, zamienia się w rodzaj podium na nierównych kroków, które zbezcześcić uważać, aby nie spaść, popularnych modeli w luksusowe stroje.

Te dni, całkowicie przekształcił Roman atrakcją zbiera ogromną ilość fanów Haute couture. oświetlenie laserowe, gra światła i cienia, tworząc oszałamiające efekty wizualne, które na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy mieli szczęście być tutaj.

Kilka ciekawych faktów na temat zabytków

Co jeszcze trzeba wiedzieć każdy, kto przychodzi do starożytnego miasta oferuje wspaniałe udogodnienia, które Włosi są ujęte w miłości?

  • Schody Hiszpańskie, zdjęcie, które spowoduje, że każde zamrożenie z zachwytu, trzy lata temu, został oficjalnie uznany za najpiękniejszy na wynikach ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników Internetu, pozostawiając co najmniej kreacje arcydzieło rąk ludzkich.
  • Wiosną i latem kwitną tu w ogromnych donicach stojących na schodach, kolorowych kwiatów, a schody zamienia się w prawdziwy kolorowych motyli.

  • Obok schodów jest wąska ulica Condotti, które są najdroższe sklepy firmowe. Tutaj można chodzić, podziwiając efektowny szyk i zakup zalecanego w innych butików.
  • Jak wiecie, władze lokalne nie zabraniają, aby zgromadzić na schodach i siedzieć na schodach. Jedyną rzeczą, która narzuci wysokie grzywny – do picia dowolny napój i posiłek.
  • Chociaż wiele źródeł wskazał, że Schody Hiszpańskie, składa się z 138 kroków, według niektórych źródeł, one jeszcze mniej – 135 lub 137. W związku z tym czasami są podgrzewane argumenty i każdy turysta ma szansę na ilu z nich faktycznie.
  • To tutaj, że kręciliśmy kilka scen z „Rzymskie wakacje” z A. Hepburn i W. Allen wziął swoje ostatnie ujęcia z filmu „Zakochani w Rzymie”.
  • Ponad trzysta lat nie zmienił oblicze Rzymu wizytówkę, a dopiero w 1997 roku zostały przywrócone zniszczone i zniszczone bezwzględny kroków czasowych.

Turyści, którzy odwiedzili wspaniałą okolicę, mówią, że o każdej porze roku jest piękne Schody Hiszpańskie. Miasto Rzym jest dumny z jego punktu orientacyjnego, słusznie uważając go jako wartości kulturowej i historycznej nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Lokalnej przewodnicy zawsze doradzić tym, którzy po raz pierwszy odwiedził dawną stolicę, należy siedzieć na schodach starego i cieszyć się szczególną atmosferę.