270 Shares 6931 views

Uczymy się przepisu na ciasto "Zebra"

Przygotuj pyszny deser i pogadaj z dziećmi z radością iz zyskiem – czy powiesz, że tak się nie stanie? Tak jak to się dzieje! Staraj się gotować ze wszystkimi znajomymi od dzieciństwa pie "Zebra" na kefir. Delikatne i delikatne ciasto będzie doskonałą okazją do siedzenia z rodziną przy filiżance herbaty lub kawy. Na pewno dzieci będą cieszyć się procesem produkcji ciasta, którego nietypowy wyglądy wyglądają zawsze świątecznie.


Pie "Zebra" na kefir jest przygotowywana bardzo prosto.

 • Bicz 4 jajka i 2 szklanki cukru.
 • Kontynuując trzepanie masy, dodaj do niej 2 filiżanki jogurtu, pół szklankę oleju słonecznikowego, torbę proszku do pieczenia.
 • Dodaj mąkę. Musi wziąć tyle, aby powstałe ciasto stało się jak gruba kwaśna śmietana.
 • Następnie podziel się ciasto na dwie części. W drugiej części testu dodaj 2 łyżki stołowe kakao.
 • Przygotuj formularz. W tym celu olej z margaryną i posypać mąką.
 • Rozłożyć ciasto o innym kolorze za pomocą łyżki przemiennie naprzemiennie zawsze w środku formy. Na białym ciastku ciasta na górze umieścić tort ciemności, a następnie na górze biały i tak dalej.
 • Umieścić ciasto z ciastem w piecu w temperaturze 180 stopni.
 • Gotowość ciasta należy sprawdzić przy pomocy drewnianego kijka.

Za pomocą tej samej technologii można przygotowywać ciasto o tym samym nazwisku.

Przepis na ciasto "Zebra" pomoże Ci szybko, kiedy trzeba szybko przygotować coś dla gości, którzy obiecali wkrótce. Ale na cupcake, musisz wziąć więcej tłuszczu żywności, aby ją kruchy i owocowy.

Przepis na ciasto "Zebra"

 • Po pierwsze, tak samo jak przy przygotowaniu ciasta. Wgębić jajka cukrem. Cukier można wziąć trochę mniej niż w przepisie na pie.
 • Wejdź do masła lub margaryny (pół paczki) i kieliszek śmietany. Olej musi być najpierw stopiony i ochłodzony do temperatury pokojowej.
 • Włożyć torbę proszku do ciasta do ciasta.
 • Dodać mąkę tak dużo, że ciasto wygląda jak gruba kwaśna śmietana.

Następnie postępuj w taki sam sposób jak w pierwszym przepisie, ponieważ przepis na ciasto "Zebra" jest podobny do poprzedniego. Do wypieku podobnych produktów z ciasta dogodne jest uzyskanie odłączalnego kształtu. Ale można to zrobić bez niego, jeśli od razu, jak tylko dostaniesz kształt z ciasta z kuchenki, umieścić ją na mokry ręcznik. W takim przypadku produkt łatwo opuszcza formę.

Teraz możesz uzupełnić przepis na tort "Zebra" z oryginalnym sposobem dekoracji. Aby uzyskać wzór w kształcie kwiatu na powierzchni ciasta, pociąć kawałki w postaci sektorów nożem w kierunku od krawędzi do środka.

Jeśli przykryjesz powierzchnię produktu czekoladową glazurą, przeciąć ciasto i moczyć, otrzymasz ciasto.

Przepis na glazurę czekolady przy użyciu kakao, cukru i masła

Po pierwsze, musisz wymieszać kakao i cukier (3 łyżki stołowe). Następnie dodaj kilka łyżek wody i gotuj aż do zagęszczenia wagi. Wyjąć gorącą mieszaninę z ognia i szybko włożyć małą masło. Gdy olej jest równomiernie rozproszony w masie, można go zalać ciastem.

Bardzo smaczne jest także glazura czekolady z kakao, śmietany, cukru, oleju. Gotować kilka łyżek śmietany aż do grubości. Dodaj do niego około 2 łyżeczki kakao, mały kawałek masła i cukru (3 litry). Zagotuj wszystko aż do grubości.

Ważne jest, aby pamiętać, że glazura jest stosowana tylko do ochłodzonego produktu.

Opcje impregnacji:

 • Śmietana i jogurt;
 • Kwaśna śmietana i cukier puder;
 • Custard. Wepnij sobie szklankę cukru i jajka. W naczyniach wlej szklankę mleka, dodaj bitej mieszanki, pół łyżki mąki i waniliny. Mieszać masę na ogniu, doprowadzić do wrzenia, ale nie gotować. W lekko ciepłym kremie, wprowadź paczkę masła i dobrze wstrząs;
 • Krem białkowy. Bicz dwa białka. Białka powinny być zimne. Aby uzyskać lepsze, dodać kilka kropli soku z cytryny w procesie. W rondlu wlać szklankę cukru i wlać kilka łyżeczek wody. Dobrze wymieszać, doprowadzić mieszaninę do wrzenia i gotować jeszcze przez sześć minut. Kiedy syrop cukrowy jest prawie ochłodzony, wymieszaj cały czas, wprowadź go do wiewiórek. Powinien dostać krem.

Teraz wiesz, jak gotować Zebry. Bon appetit!