619 Shares 2706 views

Grzejniki Metal: specyfikacje techniczne i opinie

Obecnie istnieje wiele rodzajów grzejników, w tym konstrukcji metalowych zajmują wiodącą pozycję. Z technicznego punktu widzenia jest to zwane grzejniki wydrążyć urządzeń grzewczych, na które składają się z kilku części. Konstrukcja jest napełniony gorącą wodą, przez przewodzenie materiału zimnego powietrza w pomieszczeniu jest ogrzewany. Aby grzejniki metalowe w pełni wykonywać swoje funkcje, należy wybrać odpowiedni projekt.

Podstawowe zasady wyboru

Podstawowym parametrem przy wyborze ogrzewania grzejnikowego metal jest kompatybilny z systemem ogrzewania domu. Istnieją dwa rodzaje systemów:

 1. Open – dla budynków mieszkalnych.
 2. Zamknięte – dla budynków prywatnych.

Zgodne z rodzajem systemu ogrzewania określa odpowiednie parametry takie jak:

 • Maksymalna temperatura pracy czynnika chłodniczego;
 • Materiał, z którego radiator jest wytwarzany;
 • Ciśnienie w układzie;
 • przenikania ciepła;
 • inetrnost.

Dane te są wymienione w specyfikacji do jakichkolwiek radiatorów metalowych. kaloryfery centralny wymaga bardziej staranny dobór ponieważ musi bezpiecznie wytrzymać ciśnienie i temperaturę, niska jakość wody. Niezgodność parametrów technicznych wymogów może spowodować wypadek w systemie grzewczym lub złomowania radiatora.

typy grzejników

Grzejniki typu materiału są podzielone na następujące odmiany:

 • aluminium;
 • żeliwo;
 • stal;
 • bimetaliczny.

Kosztem urządzeń grzewczych są podzielone na klasy:

 1. Gospodarka – standard tanie konstrukcje grzewcze, które są dostępne w sprzedaży w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.
 2. Bliski – grzejniki metalowe, posiadające właściwości poprawie.
 3. Klasa wyższa – urządzenia wykonane w odniesieniu do indywidualnych wymagań klienta lub posiada unikalny design.

następujące rodzaje odznaczają Typ:

 • panel;
 • rurowej;
 • Przekroju.

Charakterystyka grzejników metali stanowią podstawowe kryteria wyboru projektu do użytku.

Grzejniki aluminiowe

Grzejniki aluminiowe można podzielić na dwa rodzaje:

 1. Modele segmentowe są najbardziej popularne. Sekcje są połączone ze sobą za pomocą wątków i hermetycznych uszczelnień. Ten projekt jest atrakcyjny niski koszt oraz dobre odprowadzanie ciepła. Wadą jest podatność na korozję wewnętrznych powierzchni i konieczności instalowania zaworu powietrza odpowietrzający.
 2. Grzejniki stopu stanowi pojedynczą jednoczęściową konstrukcję, która jest uformowany z metalu w formie. Charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na możliwym wzrostem. Mają maksymalną żywotność 20 lat.

Grzejniki aluminiowe popularne do stosowania w budynkach mieszkalnych z systemem ogrzewania typu otwartego.

wyroby stalowe

Grzejniki stalowe mogą być również podzielone na kilka odmian, które mają swoje własne cechy:

 1. grzejniki metalowe panel stanowią strukturę dwóch części tłoczonych z kanałów obiegu wody. Przystępnej cenie i dobre odprowadzanie ciepła. Członkowie zwrócić uwagę na łatwy montaż dzięki swojej konstrukcji lekkiego.
 2. Grzejniki rur metalowych są uważane za bardziej trwały i niezawodny niż panelu. Przez połączenie rury przez spawanie, konstrukcja ta jest odporna na ciśnienie i temperaturę, ale ma wyższy koszt i zwiększa się złożoność montażu.

grzejniki stalowe metal są często stosowane w prywatnych domach z indywidualnego systemu grzewczego.

cast budowa żelaza

Pojawienie klasycznych grzejników żeliwnych jest znany wszystkim, bo to jest ich zainstalowane we wszystkich domach zbudowanych w ZSRR. Są trwałe i mogą służyć przez dziesięciolecia.

Żeliwa do wytwarzania urządzeń grzewczych jest odporny na korozję i na złą jakość wody. Stałe prowadzi temperatura i ciśnienie spada. poziom ciepła wynosi 70%, a pozostałe 30% chodzi konwekcji i przyczynia się do ogrzewania dolnej strefy ogrzewanej przestrzeni.

Wadą jest to, o dużej masie, co znacznie komplikuje montaż, jak również surowca wewnętrznej powierzchni, co przyczynia się do stopniowego zatykania budowy i złej przewodności właściwej wody. Jednak ta wada jest eliminowana jest okresowe płukanie układu z wodą pod wysokim ciśnieniem. Koszt takich grzejników jest stosunkowo niewielka, a żywotność wynosi 50 lat.

kaloryfery bimetalowe

Ten typ ogrzewania jest uważana za najbardziej optymalne projekty, choć najdroższe. Łączy w sobie najlepsze właściwości aluminium i wyrobów rurowych. Charakteryzuje się wysoką przewodnością cieplną i optymalną żywotność – 25 lat. lekki przyczynia się do łatwości montażu.

Konstrukcja łączy ramę aluminiową i wewnątrz elementów stalowych, które są odporne na korozję. Ponadto ze względu na kilka cech grzejniki bimetalowe są odporne na zmiany ciśnienia, temperatury, obecności zanieczyszczeń i dodatków.

Rozpraszanie ciepła jako kryterium wyboru chłodnicy pierwotnej

Charakterystyka przenoszenia ciepła wpływa na poziom i szybkość ogrzewania powietrza w pomieszczeniu, a więc są uważane za główne kryterium wyboru grzejnika w domu. Parametr ten zależy od materiału, z którego wykonana jest radiator. Najlepsze wyniki obserwowano w miedzi i żelaza wzorów.

Wybierz produkty ogrzewania zależy nie tylko od przekazywania ciepła, ale również za pomocą kombinacji innych parametrów, takich jak:

 • wygląd;
 • kosztów;
 • Kompatybilność ciśnienia systemu grzewczego i radiatorem;
 • Widok systemu ogrzewania (jedno- lub dwu rur);
 • Wartość ciśnienia prasowania;
 • maksymalna kompatybilność dopuszczalna temperatura wody w systemie oraz grzejnika;
 • Średnice rur i część wewnętrzna.

Dla wysokiej jakości ogrzewać pomieszczenia odgrywa rolę nie tylko ciepło projektowaniu ogrzewania, ale także jego zgodności z wielkości powierzchni pomieszczenia. W przypadku dużych powierzchni wymaga dużej powierzchni elementu grzewczego.

Optymalna szerokość grzejnik powinien wynosić co najmniej 60% wielkości okna. W tym przypadku powinny być objęte parapetu w odległości 6 cm od podłogi i 10 z okna.

Ekran do dekoracji chłodnicy

ekran metalowy do grzejników służy do dekoracji ostatni pod ogólnym wnętrza pokoju. Dzięki niemu można nie tylko dodawać komfort do domu, ale także, aby ukryć wady zewnętrznych starych struktur żeliwnych. Ponadto, jest on często używany do ochrony dzieci przed przypadkowym kontaktem z ogrzewanego budynku.

Ekrany wykonane są z materiałów, takich jak:

 1. Metalowy, który ma wysoką przewodność cieplną i nie zakłócać cyrkulacji ogrzanego powietrza w całym pomieszczeniu. Ponadto, jest trwałe, przyjazne dla środowiska i łatwe do zainstalowania.
 2. Drewniane dekoracyjne cechy i stworzyliśmy głównie na celu wzmocnienie możliwości wykończenia wnętrza. Często wykorzystywane do zdobienia dworki.
 3. Termoplastyczny jest stosunkowo niedrogie i łatwe w pielęgnacji materiału. Jednakże, pod wpływem wysokiej temperatury jest ulegają starzeniu i mają ograniczoną trwałość.
 4. Krzemian szkło jest często wykorzystywane do celów dekoracyjnych, jak tam jest wiele kolorów, faktur i innych elementów dekoracyjnych.

Ekrany często nie mają cech funkcjonalnych i są ustawione tylko jako element dekoracyjny.

Opinii radiatorów metalowych znaczy dobrą charakterystykę jakości produktów, dzięki czemu nie ma szybkiego ogrzewania pomieszczeń i utrzymania pożądanej temperatury. Ich wybór zależy od możliwości finansowych, osobistych preferencji i wymagań projektowych.