590 Shares 8108 views

Jak zmienić nazwisko w paszporcie. Porady dla tych, którzy zdecydują się zmienić swoje życie

Nazwisko podane do osoby od urodzenia. Jest to w pewnym sensie dziedzicznym nazwy, co oznacza przynależność do danej rasy. Dziecko zazwyczaj trwa nazwisko jego rodziców. Wraz z nim, on budzi się do życia i sprawia, że swoje pierwsze kroki.


Dlaczego zmiana nazwy i jak to zrobić

Z biegiem czasu, niektórzy ludzie są zwracając uwagę na fakt, że ich nazwisko brzmi jak coś Dissonant niż płacić zwiększone negatywne uwagi lub jest przedmiotem niezasłużonej wyszydzają innych. Dzieci muszą znosić sytuację. Ale gdy dziecko dostaje paszport, sytuacja może się diametralnie zmienić. Wielu nastolatków zaczynają się zastanawiać , jak zmienić nazwę w paszporcie. Być może nowa nazwa, choć nie jest uniwersalne, ale przyniesie więcej szczęścia w życiu.

Człowiek od dawna osobliwe przypisywać niepowodzenia różnych stron i konwencje sił. Co dziwne, ale pytanie, jak zmienić nazwę w paszporcie, tysiące ludzi są zaniepokojeni. Użytkownicy uważają, że taki krok pomoże coś zmienić na lepsze, włącz przeznaczenie w innym kierunku i zacząć żyć na nowo. Tak, są chwile, kiedy ludzie zmieniają swoje nazwy, aby uciec z prawem lub złośliwych krytyków. Jest to bardzo błędne. Z biegiem czasu, wymiana wyskoczy ponownie i wszystko będzie się układać. Jednak obywatele często zwracają się do właściwych organów, aby dowiedzieć się, jak zmienić nazwisko w paszporcie. Ułatwiają. Po pierwsze musimy mieć pod ręką następny komplet wymaganych dokumentów:

1) paszport;

2) certyfikat poród;

3) w obecności dzieci – dowód ich narodzin;

4) akt małżeństwa (jeśli rzeczywiście zawarta);

5) zaświadczenie o rozwodzie (jeśli jest zakończony w momencie składania wniosku).

Sekwencja dalsze działania należy się następująco:

1) Musisz iść do Wydziału Cywilnego USC miejsca zamieszkania i tam napisać oświadczenie w sprawie proponowanego modelu. Uwzględnienie takiego oświadczenia jest zwykle podawana 1 dzień.

2) Kiedy czas, aby uzyskać odpowiedzi na swoje życzenie. Wraz z nim iść do urzędu stanu cywilnego, w którym została otrzymana wcześniej w akcie urodzenia. Pracownicy działu są wymagane do wydania nowego certyfikatu z wybraną nazwą.

3) Ostatni etap – wycieczka do biura paszportowego. Tutaj konieczne jest, aby napisać oświadczenie o zastąpienie jego nazwisko na podstawie nowego aktu urodzenia, włóż do niej 2 zdjęcia przed zmontowanego zestawu dokumentów. Pozostaje tylko w wyznaczonym czasie, aby przyjść i dostać paszport mieć nową nazwę

Procedura jak zmienić nazwisko w paszporcie, jest dość prosta. Tutaj głównym -Czy niezbędnych dokumentów oraz dobrze działać etapami.

Kto może zmienić nazwę

zmiana nazwy – poważny krok, a to wymaga co najmniej dobry powód. Nie gonić modę lub próbuje się ustatkować do gwiazd. Takie działanie może dać luz. Nastolatki są często pojawia się pytanie, czy jest możliwe, aby zmienić nazwę w paszporcie na własną rękę, bez konsultacji z każdym. Rosyjski ustawodawstwo w tym zakresie odpowiada jednoznacznie. Wszelkie młody człowiek może zmienić swoją nazwę na każdy inny, jeżeli:

1) To osiągnął już 14 lat.

2) Czy jest zgoda rodziców. Zgodnie z prawem, obywatele 18 lat wszystkich działań popełnione tylko za zgodą rodziców. Emisja zostanie pozytywnie rozwiązany, gdy matka i ojciec w odpowiednim sądzie będzie obsługiwać żądania dziecka. Po 18 latach te pytania może on zdecydować.

Można stwierdzić, że zmiana nazwy i nazwać paszport w nowy sposób może być absolutnie każdy obywatel rosyjski ponad 14 lat. Jednak konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kolejny istotny czynnik. Taki gest pociąga za sobą konieczność zmiany niemal wszystkich dokumentów, w których oryginalne nazwisko zostało wymienione. Wśród nich, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie zdrowotne, historii zatrudnienia, różne rodzaje certyfikatów, certyfikat własności i wielu innych. To zajmuje dużo czasu, więc ten krok należy zrobić tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, lub silne pragnienie.

możliwe przyczyny

Zmień nazwę w paszporcie, oczywiście, możliwe. Ale dlaczego nie? Każdy ma swoją własną odpowiedź na to pytanie. Zasadniczo, zmiana nazwy z następujących powodów:

  • małżeństwo;
  • rozwód;
  • jeśli dane z paszportu jakiegoś powodu nie odpowiada danymi z aktu urodzenia (zdarza się);
  • niezadowolenie ze swoim własnym imieniu;
  • pragnienie ucieczki od społeczeństwa, itd.

Człowiek z nową nazwą nie staje się zupełnie inna. Zostawił dawne lęki i kompleksy. Patrzy na życie oczami takie same jak poprzednio, i ocenia je nadal. Wymiana jednego słowa w paszporcie jest tylko na pierwszy rzut oka może się wydawać, koło ratunkowe i panaceum na wszystkie bolączki. Najważniejsze – człowiek i tylko on może uczynić jego życie lepiej lub gorzej niż poprzedni.