659 Shares 1769 views

Co sprawdza Rospotrebnadzor w przedszkolu? Kontrola żywności w przedszkolnych placówek oświatowych

Kontrole przeprowadzane są Rospotriebnadzor do monitorowania poziomu jakości usług świadczonych na rzecz osób, które spełniają norm sanitarnych instytucji. W każdej dziedzinie ma swoje własne standardy jakości. Te organy regulacyjne w każdym mieście. Co sprawdza Rospotrebnadzor w przedszkolu, to zostanie omówione w tym artykule.


rodzaje inspekcji

Kontrole mogą być:

 • rutyna;
 • nieplanowane.

Regularne kontrole przeprowadzane są co 3 lata. Wyjątkiem jest kontrola opieki zdrowotnej, jak i sferze społecznej i edukacyjnej – mogą odbywać się w 2 imprezach i więcej. Regularne kontrole przeprowadzane są zgodnie z harmonogramem, więc każdy będzie wiedział, kiedy odbywają się imprezy.

nieplanowanych kontrole są przeprowadzane w obecności jakichkolwiek dolegliwości, na przykład ze strony rodziców. To wydarzenie należy ostrzec, nie później niż 24 godziny. Ale są wyjątki, na przykład jeśli istnieje ryzyko spowodowane zdrowie dziecka, weryfikacja zgłoszenia nie może być.

Kontrole są nadal:

 • dokumentalny;
 • rekolekcje.

W pierwszym przypadku, inspekcja zainteresowany w oficjalnych dokumentach, które są wykorzystywane w przedszkolu. Sprawdza dokładność, autentyczność, legitymacji. Na imprezy plenerowe sprawdzone informacje o pracownikach, zgodności, stan lokalu. Jego zadaniem jest sprawdzenie autentyczności informacji. Wszystko to powinno trwać dłużej niż 20 dni roboczych.

zasady badań

Jak to sprawdzić Rospotriebnadzor w przedszkolu? Obecnie impreza odbywa się na podstawie ewidencji SanPiN 2.4.1.3049-13. Komisja dochodzi do instytucji w czasie wakacji lub gdy dzieci są na ulicy przez długi czas. Pracownicy przypadku umieścić na białych płaszczach. Następnie sprawdzić organizację żywności w przedszkolu, przestrzeganie norm sanitarnych, zasad pracowników.

Według weryfikuje fakty uzupełnioną dokumentację, która nagranych naruszeń. Szefowie agencji wydała także dokument o zalecenia, aby wyeliminować niedociągnięcia.

Sprawdzanie produktów

Najpierw kontrola jakości żywności. Niebezpieczne obejmują produkty mleczne, ponieważ istnieją poważne choroby w ich zepsucia. W badaniu, produkt jest brane pod uwagę:

 • Okres trwałości;
 • Warunki przechowywania;
 • stan lodówek;
 • temperatura;
 • dokumenty dotyczące produktów.

Jedzenie w przedszkolu muszą być najwyższej jakości. Naruszenia są rejestrowane w specjalnej ustawy, która będzie służyć do sprawozdania z wykonanej pracy. Co sprawdza Rospotriebnadzor w przedszkolu następny krok? Następnie badanie, w którym następuje magazynowanie produktów pomocniczych stosowanych do gotowania.

sprawdzić kuchni

Co sprawdza Rospotrebnadzor w przedszkolu wtedy? Uwaga potem odwraca się do kuchni, bo jedzenie jest przygotowane do ustanowienia uczniów w tym pomieszczeniu. To sprawdzona jego stan, czystość, schludność. Jest to dialog z pracownikami kuchni. Pracownicy muszą odpowiedzieć na kilka prostych pytań na temat ich działalności.

Wszyscy pracownicy powinni zdecydowanie znać zasady sanitarne. Na przykład, ważną zasadą jest, aby używać różnych desek do krojenia, noże, stoły. Przewodnik stołowe czystości, inspekcji pracy.

Wyżywienie w przedszkolu powinny być prowadzone w oparciu o standardy. Potem sprawdził miejsce, w którym mierzony porcje jedzenia. Każda grupa musi mieć przestrzeń potrzebną do bezpiecznego spożycia. Na tym etapie, to rozgląda się:

 • strona dystrybucji żywności;
 • Naczynia czystości;
 • dania gotowe;
 • do wyposażenia pokoju.

Każdego dnia w lodówce zostawić próbek żywności. Do tego małe pojemniki są używane. Są one przechowywane w lodówce przez 48 godzin. Stopa ta jest ważna na zatrucie inspekcja żywności dla niemowląt wykonane. Odpowiedzialny za zbieranie próbek jest pielęgniarką.

Dostawcy

Przedszkola publiczne zakupu produktów od dostawców wybranych przez państwo zgodnie z wynikami przetargu. Ale jest lista produktów (cukier, makaron, płatki, etc.), które mogą być nabywane na rynkach hurtowych, ale tylko z obecności jakości dokumentów.

Dostawa produktów odbywa się w obecności świadectwa jakości, weterynaryjnego świadectwa zdrowia, konosamentu. Bez tych papierów do przyjęcia towarów zakazanych. Wykonuje ogród Storekeeper zdarzeń, lekarz i pielęgniarka. Firmy, które realizują dostawy produktów musi mieć certyfikaty dla pojazdów sanknizhki. Na etykiecie produktu należy zachować do kontroli.

przetwarzanie

W przypadku braku pokoju dzieci powinny być wentylowane. Czas jego trwania jest określony przez temperaturę powietrza i jakości ogrzewania. W ciepły okres wentylacji można przeprowadzić z dziećmi, ale nie powinno być żadnych przeciągów.

Każdego dnia należy przeprowadzić czyszczenie zabawek, takich jak opieka nad dziećmi w domu. W młodszych grupach odbywa się dwa razy dziennie. zmiana pościeli odbywa się w zakresie zanieczyszczeń, ale co najmniej 1 raz w tygodniu. Mycie odbywa się w praniu DOW.

Zgodnie z normami, każde dziecko powinno mieć pulę. W grupach, w których dzieci starsze niż 5 lat, aby umieścić osobiste toalety siedzeniami. garnki przetwarzanie odbywa się z detergentami i środkami dezynfekującymi. Toalety są czyszczone co najmniej 2 razy dziennie. Wszystkie standardy są sprawdzane przez Rospotrebnadzor.

Moje codzienne

Istnieją zasady, a pod rządami dnia, który również sprawdza Rospotrebnadzor. Budząc dziecko 3-7 lat powinien wynosić nie więcej niż 6 godzin, a dla dzieci poniżej 3 lat są określone przez normy, w zależności od stanu zdrowia. Codzienne spacery powinny być równe 3-4 godziny, 2 razy dziennie.

Na własny rachunek jest podana co najmniej 4 godziny dziennie. Obejmuje to gry, przygotowanie do szkoły, higienę osobistą. Wymagania dotyczy dzieci w wieku 3-7 lat. Obciążenie edukacyjne dla każdej grupy wiekowej jest ustalana indywidualnie. Działania, dla którego chcesz dużo aktywności i napięcia umysłu, muszą być prowadzone w godzinach porannych.

W przedszkolnym aktywność fizyczna jest ważna dla dzieci:

 • ćwiczenia rano;
 • szkolenia;
 • gry czynnych;
 • rytm;
 • pływanie.

Ważne jest, aby używać do działania dzieci utwardzania konieczna dla ich zdrowia.

Co jeszcze jest sprawdzany?

Nawet sprawdza, Rospotriebnadzor w przedszkolu? Przewodnik dokumentacji, pracowników szczególnie medknizhki, przechodzącej swoje badania, informacje na temat edukacji, szkoleń. Za nieprzestrzeganie warunkiem zalecenia niedociągnięcia.

Zarządzenia kontroli na terenie o powierzchni dostosowanej do liczby dzieci. To nie powinna być zbliżona. Uwzględnia on plac zabaw dla dzieci, jego lokalizację na drodze, obecność Ogrodzenia, sprzętu sportowego. POC muszą być wysokiej jakości wentylacja i oświetlenie.

Dla każdego dziecka, podane są poszczególne produkty do pielęgnacji, takich jak serwetki, ręczniki. Sprawdzić zgodność z grup sen, izolacja.

dokumenty

Jak wspomniano powyżej, dokumentacja jest sprawdzana na każdej imprezie. Dokładna lista instytucji papierów wysyła kontrolę w celu sprawdzenia. Zgodnie z prawem, konieczne jest, że CPS może zażądać dokumentacji, a następnie odwiedzić okolicę. Czasami dokumentacja jest wymagana później.

Uprawnienia Rospotrebnadzor pozwalają otrzymać pisemne wyjaśnienia dotyczące informacji pracowników, które wpłynęło do imprezy. Menedżerowie nie mogą wymagać od pracowników, aby uciszyć, ale mogą odmówić udzielenia wyjaśnień. Każda decyzja jest wpisana w wynikach ustawy. Pod koniec inspektora zapewnia zarządzanie DOW podpis 1 kopiowania. wydała również wytyczne w sprawie eliminowania naruszeń.

Odpowiedzialność i kary

Na pierwszym naruszeniu zwykle nie jest przepisywany kary i dać rozkaz wyeliminowania naruszeń. Po skorygowaniu przywództwa niezbędne braki powiadomić w Rospotrebnadzor. Jeśli to nie nastąpi, wówczas istnieje możliwość nieplanowanych kontroli i odpowiedzialności administracyjnej.

Podczas istnienia poważnych naruszeń, z powodu których istnieje zagrożenie dla życia i zdrowia przestępców są karane zgodnie z prawem, a organizacja może zostać zamknięta. Uprawnienia Rospotrebnadzor pozwalają przypisać karę, której wysokość zależy od rodzaju naruszenia.

Przygotowanie do sprawdzenia

Przed przeprowadzeniem badań należy przeanalizować warunki dla dzieci, w celu wyeliminowania naruszeń. Konieczne jest, aby przynieść dokumenty w kolejności, zgodnie z zasadami przewidzianymi przez prawo. Następnie sprawdź Rospotriebnadzor w przedszkolu odbędzie się bez żadnych problemów. Jak przygotować się do niego? Można skorzystać z pomocy specjalistów. Wiele firm udziela porad w sprawie wdrażania środków sanitarnych.

Niezależnie umieścić wszystko, aby w krótkim czasie jest trudne. Dlatego ważne jest, aby pracować DOW tak, że w każdej chwili sprawdzić nie było gry słów. Należy zawsze zachować w celu sanknizhki pracowników dokumenty dotyczące produktów. Ważne jest, aby przestrzegać warunków przechowywania produktów w odpowiednim czasie, aby przeprowadzić czyszczenie i dezynfekcję.

łamanie inspekcja

Do sprawdzania tych samych ograniczeń. Planowane wydarzenie nie będzie uzasadnione, jeśli jest ona prowadzona bez urzędników. Jej wyniki można się odwołać. Wyjątkiem jest prawdopodobne, że gdyby otrzymał informację o naruszeniach, które powodują zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego.

Inspektorzy nie mogą brać oryginalne dokumenty, poprosić o informacje nie związane z audytem. Środki muszą przestrzegać terminu. Aby wziąć próbki do analizy mogą być oparte tylko na ustalonych standardów i przy przygotowywaniu aktów. Inspektor może wydać instrukcje dotyczące wdrażania środków kosztem kontrolowany. Wyniki działań są chronione przez prawo, więc oni ujawniać nikomu nie wolno. Czek nie może zostać wypłacona.

Działania prowadzone przez Rospotrebnadzor, prowadzone w celu ustalenia naruszeń i je wyeliminować. W wielu szkołach działają one regularnie. Takie zasady określone przez prawo.