769 Shares 5345 views

Ostre zaburzenia psychotyczne polimorficzna: przyczyny, objawy, leczenie

Życie jest pełne zmian i zdarzeń. Niektóre z nich uczynić nas szczęśliwymi, inni – niefortunne, a trzeci i wszystko przecina ziemię spod ich stóp. Utrzymać umysł w sytuacji, gdy cały świat rozpada się, niezwykle trudne, i, niestety, nie każdy może. Prowadzi to do różnych zaburzeń psychicznych.


Jeden z nich – ostre polimorficzne zaburzenie psychotyczne. Można go wyleczyć, jeśli czas na wizytę u specjalisty, ale trzeba poznać przyczyny, które zachęcają do jego powstania i chorobowe objawy.

przyczyny

Ponieważ nie jest ostrym polimorficzne zaburzenia psychotyczne? Jej przyczyny są związane z historią intensywnego duchowego wstrząsu, który po prostu odcina grunt spod jego stóp, pozbawiając możliwości, by właściwie ocenić sytuację, a nawet w pewnym sensie niszczy znajomy świat.

Aby ustalić pełną listę przyczyn, które mogą spowodować tę chorobę, jest to niemożliwe, ale jest przykładowa wersja sprawy. Ostre zaburzenia psychotyczne polimorficzne powstaje w tle:

– śmierć bliskich osób (członków rodziny, krewnych, przyjaciół);

– różne sytuacje, w których dana osoba jest nadużywane (może to być gwałt, napaść, pobicie i tak dalej);

– przeciąganie substancję;

– brak snu przez dłuższy czas;

– zmęczenie;

– nieodwzajemniona miłość jest przeżywana ciężko;

– awaria egzaminu.

Zatem Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne, jak widać, może wystąpić na tle naprawdę poważne przyczyny śmierci bliskich, gwałtu, bicia, zażywania narkotyków, a wydawałoby się na pierwszy rzut oka, na tle bardzo błahe. To wszystko zależy od postrzegania każdej osoby, jest to, że z jakiegoś niepowodzenia na egzaminie jest równoznaczne z jego własnej śmierci.

Co jeszcze może być przyczyną?

Na podstawie możliwych przyczyn, należy zwrócić uwagę na znaczenie zdrowego reżimu. Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne mogą być ze względu na liczne nocnym czuwaniu na tle zmęczenia. Nawet jeśli nie podają jego przyczyny, w każdym razie mało prawdopodobne, aby dodać wam zdrowia.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na fakt, że stałe napięcie nerwowe może powodować do powstania choroby, jest tylko stopniowo osłabia zdrowia psychicznego. Powodem może być tylko nagłe, niespodziewane wydarzenia, które nadają ostateczny impuls.

objawy

Jak Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne? Objawy choroby są różne. Ich lista jest dość trudne. Ponieważ wiele z nich zależy na nadchodzący Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne z objawami schizofrenii lub bez niego.

Jednak niezależnie od tego, możliwe jest, aby zidentyfikować szereg „wspólne” objawów.

Przede wszystkim, to złości. Stanowią one nagłe zmiany nastroju i kondycji ludzkiej. Ten, który przed chwilą był spokój i samozadowolenie, a teraz płynie do wścieklizny państwowego bez powodu lub bez powodu nie jest właściwe.

Jeśli wystąpi ten objaw powinien czekać na osobę względnego spokoju i wysłać go do wizyty u specjalisty, który może zdiagnozować i przepisać odpowiednie leczenie.

Kolejnym objawem – halucynacje. mogą być wyrażone w różnych postaciach. Najczęściej w tej chorobie – w uchu.

Prześladowanie – także dość częstym objawem.

Pacjent może wpaść w delirium, może być upośledzona percepcja czasu lub zdarzeń. To często występuje u osób, które straciły bliskich. Na przykład, ludzie mogą zapomnieć, że jego ojciec umarł, i odmówić przyjęcia tego jako rzeczywistości.

Mowy i myśli chorego mogą również cierpieć i być spowolniony. Na przykład, gdy mamy do czynienia z pacjentem może wydaje ci się, że nie zwracać uwagę na słowa, nie reaguje, ale po kilku minutach mógł odpowiedzieć.

Jeśli zauważysz u siebie lub znajomą osobę podobne objawy mogą objawiać Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne. W tym przypadku trzeba zobaczyć psychiatra dla diagnozy. On będzie zdiagnozować i ustalić, czy choroba ta powstała, gdy przechodzi ze schizofrenią lub bez niego.

Dla każdej z tych form charakteryzuje się objawów. Przyczyniają się one do rozróżnienia między nimi. Nie próbować postawić diagnozę na własną rękę, bez pomocy specjalisty. Wynika to z faktu, że objawy są w większości podobne. Oczywiście, istnieją różnice między nimi, ale często są one małe, a granica między nimi może posiadać osoba, która specjalizuje się w problemach psychicznych.

Objawy choroby z objawami schizofrenii

Uważamy, w jaki sposób jest Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne z objawami schizofrenii. Pierwszą cechą choroby z objawami schizofrenii jest to, że odbywa się bez uderzające ataki agresji. Najbardziej charakteryzuje się następującymi objawami:

– zawroty głowy;

– halucynacje;

– lękowe;

– umysłowe;

– strata czasu;

– aktywność fizyczna.

Pojawiają się one w ciągu dwóch tygodni od daty zdarzenia, które spowodowało chorobę.

Do leczenia tego typu choroby trwa trzy miesiące. Jeśli w tym okresie, to nie przejdzie, to trzeba być ponowne rozpoznanie, ponieważ, być może, trzeba umieścić złą diagnozę.

Psychiatrzy zalecają okresowo badane na choroby na ludzi, którzy są podatni na schizofrenię. Ponadto, zaleca się leczenie zapobiegawcze.

Choroba bez objawów schizofrenii

Ostre zaburzenia psychotyczne polimorficzne bez objawów schizofrenii, charakteryzujący się następującymi objawami:

– manii prześladowanie;

– stałe uczucie strachu;

– stałe uczucie niepokoju;

– halucynacje;

– niepokój;

– osoba może nauczyć się powstrzymać przed ludźmi znał;

– letarg w myśleniu;

– opóźnienie w mowie.

Charakterystyka leczenia i diagnozowania

Funkcja diagnostyki tej choroby jest to, że powinno to nastąpić, gdy pacjent jest w najlepszym możliwym stanie równowagi. Powinna ona być prowadzona w osoby pacjenta i lekarza.

Pacjent musi spędzić co najmniej czterdzieści osiem godzin z lekarzem, aby w maksymalnym stopniu w stanie ocenić jego stan i postawić diagnozę.

Jak Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne? Zabieg może być podawany przez psychiatrę tylko raz zdiagnozować chorobę odbędzie.

Najczęściej w leczeniu leków leków są zaangażowane. Wśród nich są za pomocą leków, które poprawiają przepływ krwi w mózgu, zawierające witaminy, środki nasenne, neuroleptyki.

Ważne jest, aby pamiętać, że leczenie ambulatoryjne jest najlepszy zminimalizowane. Lepiej jest, że pacjent był pod nadzorem lekarza. Ponadto konieczne jest, że nie powinien być sam. Do odzysku samotności bezwzględnie przeciwwskazane.

Po zabiegu nie ma wszelkie szanse na poprawki pacjenta, po trzech lub czterech miesięcy, lekarz może usunąć diagnozę „Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne”.

Do leczenia wpływa nie tylko leki, ale także żywności. Aby przyspieszyć odzyskiwanie zaleca się jeść więcej owoców (najlepiej codziennie), białe mięso kurczaka, biały mięsa indyczego, tuńczyk, fasola, jaja, gotowana kukurydza.

Odżywianie powinno być ułamkiem. Istnieje potrzeba w małych porcjach co najmniej cztery lub pięć razy dziennie. Na leczenie było skuteczne, konieczne jest, aby postawić diagnozę w czasie. Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne – nie zdanie.

Konsekwencje ignorowania chorobę

Bez względu na to, jaką formę Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne chory, że musi zakończyć kompleksowe leczenie, które obejmuje leki, codzienne, dieta, komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, którzy wspierali.

Ignorować tej choroby nie może być, w przeciwnym razie może mieć niefortunne konsekwencje.

W przypadku braku terapii choroby może prowadzić do degradacji tego osobnika. Oznacza to, że dana osoba ma problemy z aktywnością ruchową, mylić świadomości, traci pamięć. Ponadto, szczególnie w zaawansowanych przypadkach, osoba może stracić zdolność do myślenia.

Najgroźniejszym skutkiem ignorowania chorób uważane halucynacje, podczas którego pacjent opowiada o misji, którą ma on do wykonania. Najczęściej to misja samobójcza. Jednakże, może to zaszkodzić nie tylko sobie, ale także innym, którzy będą następne nevovremya lub spróbować pomóc.

Dlatego też, jeśli zauważy się jego bliskich podobnych objawów, należy pokazać ją do specjalisty. Reasekuracja w tym przypadku nie może być zbędny.

Nie można pozwolić rzeczy według własnego rytmu, w tym przypadku kontrola jest bardzo ważne.

zapobieganie chorobom

zapobieganie chorobom postępowanie jest zawsze łatwiejsze niż leczenie go. Jednak profilaktyka tej choroby jest dość trudne. Wynika to z faktu, że występuje nagle, pośród silny wstrząs emocjonalny. Jednak baza danych, przygotowuje układ nerwowy do choroby są stres, brak snu, zła dieta. Dlatego zapobieganie jest nadal możliwe.

W przypadku stresu pić uspokajające, najlepiej pochodzenia roślinnego.

Optymizm – najlepszy przyjaciel. Zapomnij o negatywnych myśli, one niekorzystnie wpływać na układ nerwowy.

reżim

Warto Rady w sprawie reżimu. Ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne mogą powstać w związku z systematycznym naruszeniem pracy i odpoczynku. Aby zapobiec zaburzeniom psychicznym, iść spać i obudzić się w tym samym czasie. Zdrowy sen jest niezbędny, zaleca się spać osiem godzin dziennie. A żeby sen był jak najbardziej skuteczny, trzeba spać w wentylowanym pomieszczeniu, w ciemności i ciszy.

Spacery na świeżym powietrzu, także mają pozytywny wpływ na organizm.

Prawidłowe odżywianie poprawi jako układu odpornościowego, a także nastroju.

I ostatni, ale na pewno nie najmniej. Jeśli zdarzy się coś złego, nie martw się sam. Podzielić się z rodziną, przyjaciółmi, krewnymi. To jest ich wsparcie daje siłę i pozwala, aby przejść dalej.