501 Shares 1679 views

Żegnaj, wieloryb! Zwalczanie stonki ziemniaczanej środków ludowej

Jest bardzo płodnym i żarłoczne owady uwielbia ziemniaki, które uczyniły z niego wroga ziemniaków do liczby ludzi jedna. Kto to jest? Oczywiście, ziemniaczana stonka! Nieco naprzeciwko – i wszystko! Będziemy pozostawać bez chleba „drugiej” … Co robić? Prawdopodobnie walczyć! Zwalczanie stonki ziemniaczanej środków ludowej – to skuteczny sposób, aby wyciągnąć swoje żniwo rozłożonych nogach podstępny szkodników i pozostanie z „drugiego chleba”. Tak więc, moi przyjaciele, walczyć!

Nie ma ograniczeń co do perfekcji

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że metody walki stonki ziemniaczanej jest dość zróżnicowane: niektórzy ogrodnicy używać niezwykle popularną technikę, podczas gdy inni mają więcej zaufania do najnowszych osiągnięć przemysłu chemicznego – biologicznych i chemicznych preparatów przeciwko paski szkodnika. Są tacy, którzy wojnę na tych złożonych owadów. Jednak ani jedno, ani drugie nie może całkowicie wyeliminować te pasożyty. Powód jest oczywisty: nie ma ograniczeń co do perfekcji, zwłaszcza gdy rola wroga stoi stonki ziemniaczanej. Metody radzenia sobie z tym pasożytem tak daleko tylko pozwalają utrzymać liczbę bezpieczne dla chrząszczy ziemniaczanych, a nie zniszczyć je wszystkie do mężczyzny. O nich i porozmawiać. Jesteśmy zainteresowani techniką ludowej jako destruktu ziemniaków wciąż musimy jeść.

Zwalczanie Colorado potato beetle środków ludowych:

  1. chrząszczy Colorado nienawidzisz różne zapachy. Umieścić między łóżka „cuchnące” roślin: koper, czosnek, fasola, nagietka.
  2. Ani Zwalczanie stonki ziemniaczanej środków ludowej nie może się obejść bez opryskiwania ziemniaków w różnych naparów ziołowych i wywary. W tym celu odpowiednie rośliny takie jak piołun, glistnika, skrzyp, mniszek lekarski, czosnek, cebula, ostra papryka, i tak dalej.
  3. Późną jesienią po zbiorach jest zalecany do kopania gleby głęboko. Pozwoli to poczwarki i chrząszcze pojawiają się na powierzchni i umierają z zimna.
  4. Można użyć czysto mechaniczny sposób. Spread ziemniaka pod folią krzewów (mat) lub umieścić je pod dużym wiadrze (misa). Nagle uderzył roślinę miotły. W misce lub na folii spadnie sporo chrząszczy i ich larw. Zniszczyć „trofeum”.
  5. sterowanie mechaniczne stonka ziemniaczana i ludowe środki przeprowadzone za pomocą swojej kolekcji w plastikowej butelce. Zebrane szkodniki zalać wrzącą wodą i wyrzucić na zewnątrz ogrodu. Jeśli zostawisz butelkę w ogrodzie, owad trupy zmiękczona, aby przyciągnąć nowe osoby, co jest niedopuszczalne.
  6. Przygotować obierki ziemniaczane domu, umieścić je na puszki, wlać nieszkodliwy dla ludzi i roztwór ziemniaczana malation i osadzony w spłukiwania podłoża (banki krawędzie nie wystają z powierzchni podłoża).
  7. Użyj gnijących łupin cebuli. Fakt, że paski szkodników nienawidzi zapachu. Pamiętaj, że tak długo jak takie kadłuby jest pod krzakiem ziemniaka, Pest to nawet nie spojrzy! Podczas sadzenia ziemniaków zaleca się umieścić w otworze trochę łuski.