352 Shares 9201 views

Routing z rur wodociągowych w mieszkaniu i domu prywatnym: schematów i zasad

Jeśli zdecydowaliśmy się rozpocząć remont w łazience lub w łazience swojego mieszkania lub domu, nie może obejść się bez wymiany komunikatów. Nie zawsze jest to kwestia demontaż i montaż nowych rur. Jeśli chcesz wziąć na radykalnej poprawy obszarów, to lepiej, aby ergonomię miejsca, dzielić lub łączyć węzeł sanitarny, dodając pokoje z nowoczesnym sprzętem AGD i kanalizacji, a także sprawiają, że konstrukcja bardziej doskonały. Działania te będą towarzyszyć wyściółki wodociągów i rurociągów odwadniających. W tym przypadku, należy wiedzieć, jak co rządzi przeprowadzana jest ułożenie rur wodociągowych.

Schemat demontażu

Konwersja łazienki powinny być prowadzone na określonym planem, który jest kluczowym czynnikiem w tworzeniu wygoda i komfort w domu. Układ stanowi pojedynczy system rur, który wskazuje połączenie między wszystkimi elementami dla funkcjonalnego działania i skuteczne. Jeżeli układ rur wody w łazience i łazienka zostanie przeprowadzona prawidłowo, nawet niewielki rozmiar pokoju uczyni to narożnik domu komfortowo. Najpierw musimy rozwijać wyrobów sanitarnych układ, który będzie dostarczany rurociągiem. Jeśli toaleta jest oddzielne okablowanie muszą być wykonywane w połączeniu z łazienki.

Wybór metody instalacji

Gdy schemat podłączenia rury wodociągowej został opracowany, można pomyśleć o tym, jak to będzie realizowane w praktyce. Z tym nie powinno być żadnych szczególnych trudności, ponieważ okablowanie odbywa się poprzez otwarty lub ukryty sposób. Pierwszy wiąże się z koniecznością komunikacji zewnętrznej lokalizacji. W pracy tej instalacji nie pozwalają uzyskać estetyczny wygląd systemu. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy wszystkie komunikaty mają być umieszczone bliżej powierzchni podłogi.

Metoda polega ukryta instalacja rur w konstrukcjach ściennych. W kwestii percepcji wzrokowej w tym przypadku wszystko jest w porządku. Autostrada nie będzie widoczny, ale będzie wykonać instalację trudne. Shtrobirovanie, na przykład, wymaga dużo wysiłku. Kiedy ukryte okablowanie takie zabiegi mogą być wykonywane w ścianach nośnych. Podczas tworzenia schemat połączeń rur wodnych, trzeba zdecydować, jak rura zostanie umieszczony:

  • kolektor;
  • sekwencyjnie;
  • wyloty przelotowych.

Ta ostatnia metoda jest prawie nie używany w życiu codziennym, może być zaufany tylko dla profesjonalistów, więc zaleca się rozważyć dwie pierwsze metody.

Przewody w linii rur

Ten wariant ma okablowanie jedną ważną zaletę, że jest prostota. Kręgosłup układa się etapami, przy czym jedno urządzenie powinno być połączone ze sobą. Jeśli weźmiemy pod uwagę tę technologię w zakresie instalacji, to opcja ta będzie doskonałym rozwiązaniem. Takie przewody obwodu i rur wodnych ma tę wadę, w trakcie użytkowania. Ciśnienie wody będzie rozłożone nierównomiernie, a zwłaszcza przy użyciu wielu urządzeń.

Schemat przewody kolektora

Metoda ta polega na instalacji dźwigu na każdym przewodzie, który nadaje się do urządzenia. Pozwala to na naprawę bez wyłączania systemu. Kolektor trasowanie rur wodnych w łazience, aby utworzyć odcinek rurociągu dla każdego z tych urządzeń. dystrybucji wody zostanie przeprowadzona równomiernie każdym punkcie poboru wody. Trzeba pamiętać, że w przypadku braku doświadczenia, metoda ta może być zbyt trudne, wymaga wysiłku i cierpliwości. Ponadto, technologia towarzyszy zwiększone zużycie materiałów. Każda postać zapewnia konieczność przestrzegania przewodów minimalną liczbę węzłów i zagięć łączących. System powinien być zintegrowany w jak największym stopniu.

Podstawowe zasady przewodów elektrycznych dla mieszkań

Przed remontu mieszkań można spotkać tylko z koniecznością zaplanowania systemu okablowania bieżącą wodą. Centralne ogrzewanie jest przeznaczony budowniczych. Można jedynie nieznacznie przesunąć grzejniki. Routing z rur wodnych w budynku może być konieczne przestrzeganie innych zasad. W takich domach są dość powszechne okablowanie poziome dla każdego mieszkania. Spoiny w tym przypadku zostaną umieszczone na schodach, podczas gdy grzejniki – w mieszkaniu, a razem są one trudne baraki przewodowej. Zapewnia migrację wahadłową na obwodzie. W tym przypadku, routing rur wodnych w mieszkaniu daje projektant pokój wyobraźnię.

Ale ta sprawa nie jest typowa, a zmiany są ograniczone tylko do przenoszenia akumulatora. Układ między innymi, mogą być mieszane. W tym układzie mieszalnik jest niezależny, a Zbiornik pralki i wc może być zasilany sekwencyjnie. W mieszkaniu stosować spójny układ. Jego łatwiejsze do wykonania, wymaga takiego kosztownego materiału. W tym przypadku ściana dekoracji jedynie dwie rurki, ale nie 10 lub 6.

Typowe okablowanie mieszkań

Routing z rur wodnych w mieszkaniu zazwyczaj wiąże się z wykorzystaniem typowego schematu. Spiżarni czy łazience piony zlokalizowane wyloty, które są zaopatrzone w dwa zawory. Po tym jak ustawić tee, który jest dostarczany ze zbiornikiem. Spawanie następnym etapie jest baterii mieszającej, która jest zainstalowana w rurze. Najnowsze przymocowane do ściany za pomocą wsporników. W kuchni kran zlew został zainstalowany i połączony za pomocą elastycznych przewodów.

Wariacje na okablowanie mieszkań

Zasady okablowania rury sieci wodociągowej może ulec zmianie, jeśli chodzi o schroniskach lub małych rodzin. W tym przypadku, dwa pion opuścić mieszkanie. mikser kuchenny karmione przez piony w okablowaniu łazience odpowiadających na zasadach opisanych powyżej. W łazience znajduje się cewka.

W „Chruszczow” można znaleźć ręcznik, przez które przepływa woda do mieszalnika. Są one ogrzewane tylko przez abstrakcję. Bardziej egzotyczne opcje można znaleźć w starszych domach, gdzie ręcznik są zasilane za pomocą oddzielnego pionu lub pracują w systemach ogrzewania zimą i wodociągowych, posiadające izolację między sobą. Stare budynki posiadają oddzielne zbiorniki pasek boczny, że to doskonały pomysł, biorąc pod uwagę przerost rur wodociągowych wykonanych ze stali.

Okablowanie dla prywatnych domach

Trasowanie rur wodociągowych w prywatnym domu może być taki sam okablowanie w mieszkaniach. Łazienka i kuchnia, które znajdują się obok siebie, spójny system może być używany. Jeśli toalety i łazienki są kilka, konieczne jest zastosowanie przewodów kolektora. To dobrze, że zużycie wody nie spowoduje spadek ciśnienia w spożyciu innych punktach.

Nie powinniśmy lekceważyć średnicę wejściową. Do kolektora, parametr ten jest równa średnicy rury, co oznacza wzrost o krok przez okablowanie.

Okablowanie do ogrzewania domów prywatnych

Teraz wiesz, jak układ rur wodociągowych w prywatnym domu. Jednak ważne jest, aby wiedzieć więcej o systemie grzewczym. Może być niezabudowana Belka dwururowy lub metoda jednej rury. Pierwszy nazywa się również kolektor i pozwala na regulację temperatury we wszystkich baterii z pilota.

Wśród niedogodności jest możliwe przyporządkowanie duże ilości materiału. Sposób dwie rury polega na wykorzystaniu przepływu powrotnego, i które są określone pojedynczych rur. Każdy akumulator jest zainstalowany jako skoczka. bilansowania systemu jest konieczne, w przeciwnym razie utwór grzejnika, które są usuwane z wejścia i kocioł pozostanie zimna. Balansowanie na każdym urządzeniu ustawić przepustnice. Jeśli nie są one dostosowane, woda będzie krążyć tylko przez pierwszy radiator.

Układ dołków

Okablowanie rur wodociągowych ze studni, w zasadzie, nie ma prawie taki sam obwód. Podstawą może być przyjmowany z dowolnej technologii, najważniejsze, aby traktować je z punktu widzenia dostępności niektórych elementów typu akumulatora i wyglądu. Metodą łączenia takie programy mogą być szeregowy lub równoległy.

Pierwszy rodzaj urządzenia jest przeznaczony dla systemów w małym domu, którego powierzchnia jest niewielka, jak liczba konsumentów. Szeregowy obwód połączenie studni polega na której woda będzie odchodzić od jednego użytkownika do drugiego. Połączenie to prowadzi do tego, że w ostatnim momencie ciśnienia dolotowego będzie prawie nie, jeśli kilka pierwszych są włączone. Jednak urządzenie takiego systemu jest bardzo prosta.

Ze źródłem układu wlotowego wody trafi do pierwszego użytkownika, zestaw trójniku, system posiada dwa wyjścia i jedno wyjście. System równoległy polega na nieco różnych konsumentów włączenia. W tym przypadku zapewnia to obecność kolektora, w którym są określone rurę do każdego konsumenta. System łączenia obu systemach może być wykonywana przez system ze studni czy studzienek i centralnego zasilania wody.

Trasowanie rur wodnych w jastrychu także obejmuje zastosowanie jednego z wyżej przedstawionych sposobów. Układ w tym przypadku może być stacją pompowania, akumulator, filtr i źródło wody, a która działa także jako zagłębienia lub otworu, oraz centralnego zasilania wody.

wniosek

To nie ma znaczenia ukryte lub otwarte okablowanie użytkownik zdecyduje się użyć, ważne jest zainstalowanie zaworów sterujących. Jakość wody dostarczanej nie jest zadowalająca, więc trzeba zainstalować filtr siatkowy. Znajduje się on po zaworze. Następnie jest wodomierz i filtr dokładnego oczyszczania, druga jest opcjonalne. Reduktor ciśnienia musi być miejsce, gdy ciśnienie wody w linii przekracza dopuszczalne granice.

Przekładnia może być zastąpiony lub wyposażony w manometr, z którym otrzymasz parametry dla optymalnej pracy armatury. Pod koniec instalowania kolektorów. Najlepiej, należy uzupełniać system zbiorników z zaworem odcinającym. Aby przełączyć połączone szeregowo służy tee.