359 Shares 7767 views

Nauka nieznane zwierzę albo dlaczego nazwany Cheburashka Cheburashka

Cheburashka – jedna z tych postaci z kreskówek, sympatia do których nadal czuć, nawet jako dorośli. Nie będziemy opowiadać szczegółowo pracę sam „Krokodyl Gena i jego przyjaciół” (bohaterem jest), ale aby wyjaśnić następujące punkt: dlaczego nazwie Cheburashka Cheburashka.


I kto jest autorem?

Rozbieżności w odpowiedzi na to pytanie może być: postać pochodziła z pióra radziecki i rosyjski pisarz, prozaik, autorka książek dla dzieci Eduard Uspienski. Stało się to w 1966 roku. W tym samym czasie inny z jego prac została opublikowana – „Precz magicznej rzeki.” Założenie stało się popularne. Aby odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego nazwano Cheburashka Cheburashka” – zwracamy się poniżej.

Miejsce urodzenia pisarza – Jegorjewsk (Moskwa Region). Po ukończeniu szkoły wstąpił do Instytutu Lotnictwa w Moskwie. Jednocześnie pojawiają się w prasie jego pierwszego dzieła literackiego.

Do tej pory, rezydencja pisarza jest również region Moskwa. autor dzieła nadal być opublikowany przez wydawnictwo „Samovar”. Mamy nadzieję, że żadnych trudności z odpowiedzią na pytanie „Kto napisał Cheburashka?” – czytelnicy tego materiału nie będzie.

Sama postać stała się znana po ekranach spośród krokodyla kreskówki Gena i jego przyjaciół (1969).

Oryginalna wersja książki wprowadza czytelników do nietypowej, domową stworzeniu. Małe uszy, brązowe włosy – więc jego wygląd został opisany w zasadach ogólnych. Pojawienie się dobroduszny obraz Cheburashka, który różni się wielkie uszy i duże oczy, jesteśmy zobowiązani do reżysera sztuki Leonid Szwarcman.

Nawiasem mówiąc, w okresie 1990-2000 jest pisarz Eduard Uspienski musiał uczestniczyć w debacie dotyczącej autorstwo obrazu. Było o używaniu go w nazwach instytucji różnych dziecięcych w różnych produktów (to było powszechną praktyką w czasach ZSRR).

Wspominaliśmy o tym, kto napisał Cheburashka. Załóżmy dalej wyliczanie wariantów nazwy postaci.

Zwierząt z krajów tropikalnych

Istnieje wersja, że w dzieciństwie przyszły pisarz gry z zabawki miękkie, prawdopodobnie nie najlepsza jakość. To było dziwne, patrząc z dużymi uszami i tych samych wielkich oczach. Zrozumieć, co jest oderwanie od świata zwierzęcego, do której należy, nie działa. Wtedy wyobraźnia rodziców zasugerował nazwę małego zwierzęcia – Cheburashka. Miejsce zamieszkania wybranych krajach tropikalnych. Prowadziliśmy aż jednej wersji, dlaczego nazwie Cheburashka Cheburashka.

Lato, dziewczyna, wieszak

Wyjaśnienie tego imię fikcyjnej postaci i on prowadzi NMP w jednym z wywiadów. W rodzinie, przyjaciele pisarza dorastał córeczkę. Jednym z zakupów, które zdecydowały się zadowolić rodziców, było małe futro. Na dworze było ciepłe lato. Próby na nowe ubrania nastąpiło, gdy Eduard Uspienski. Duża dziewczynka rozmiar płaszcz przeciągane po podłodze, było niewygodne iść. Po miała znowu potknął się i upadł, ojciec powiedział: „Znowu cheburahnulas!” Wniebowzięcie zainteresowanych wartości nietypowych słów. Znajomy wyjaśnił mu znaczenie słowa „cheburahnutsya”. Oznacza to „upadek”.

Dowiedzieć się o pochodzeniu słowa ze słownika, a można VI Dahl. Zapewnia i wartości, które doprowadziły, a takie jak „crash”, „wyciągnie”. Dahl wspomina również „Cheburashka” słowo. Różne dialekty określają go jako „paski szabla Burlatskii, dołączyć go do ogona”, lub jako „Roly-Poly, lalki, wzrasta ona do samych stóp, niezależnie od jej rzucone”. Słowo jest przenośny i interpretacja.

Książka wersja nazwy

Aby zrozumieć, w innej postaci, z jakiegoś powodu zwanego Cheburashka Cheburashka pamiętajmy historię samej książki. Więc twoja ulubiona potrawa zwierzę nieznane nauce, który żył gdzieś na południu, były pomarańcze. W jednym z najgorętszych dni, wszedł w pole karne znalezionej na brzegu z uroczych owoców. I jedli i spali dobrze. Następny pokład pudełko okazało się być w naszym kraju i został dostarczony do sklepu. Po otwarciu okna zamiast spodziewanych owoców przed kierownika sklepu zaprezentowała się pulchną futrzany stwór. Nie mając pojęcia, jak to zrobić, reżyser zdecydował o uśpieniu zwierzęcia w pudełku. Zwierzę nie mógł się oprzeć i upadł. Reżyser przerwał frazę: „Uff, Cheburashka jakiś” Więc został przydzielony do nazwy postaci.

Nasza historia o Cheburashka dobiega końca. Chciałbym uzupełnić go o kilka interesujących faktów.

Ciekawostki o charakterze

Do tej pory, to bohater i jego przyjaciele znaleźć wiele pomników i rzeźb. Uważało się w takich miejscowościach jak osadzie Gaspra (Jałta, Krym), miasto Moskwa Region Ramienskoje, miasto Chabarowska, miasta Kremenczug miasta Dnieprem.

Od 2003 roku co roku w sierpniu, Moskale spędzenia weekendu imprezę charytatywną „Birthday Cheburashka”. Ma on na celu pomoc sierotom.

W Moskwie, w liczbie przedszkola 2550 (wschodnia powiatu) w 2008 roku, otwarcie muzeum Cheburashka. Przechowuje maszynie. To był jej ulubiony historia została stworzona i dzieci, rodzice i ich charakter.