900 Shares 7146 views

Złudzenie lotu. Najwyższa wieża na świecie

Wysokość jest zawsze przyciąga do samego człowieka. Starożytne mity greckie Hero Ikar chciał latać za pomocą dostępnych narzędzi przeznaczonych skrzydła. Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne, że będzie w sposób prawdopodobny dostać się z punktu A do punktu B – chciał zobaczyć świat oczami ptaka.


Wielu z nas uwielbiają oglądać i robić zdjęcia z samolotu lub patrzą z wysokiego urwiska lub mostu i najwyższej wieży w braku światowej odwiedzających nie jest dokładnie przeżywa. Tłumy i tłumy turystów pragnących stać w kolejce godzinami, tylko znaleźć co najmniej kilka minut, aby móc podziwiać piękno krajobrazów otwiera się w dół.

Nawiasem mówiąc, wycieczki i ciekawe hobby … A wiesz, gdzie jest najwyższa wieża na świecie? Nie?! Wtedy mój artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Olbrzymie wieże świata

  Uważany wysoka wieża TV, przeszedł na 300 jardów. Technicznie, odległość wymagana do nadawania sygnału telewizyjnego jest bezpośrednio proporcjonalny do wysokości, na której zostały zamontowane czujniki. Dlatego struktury te są zazwyczaj zbudowane na wcześniej wybranych i wyszkolonych Odpowiednio najwyższych punktów w okolicy. Niektóre z nich mają nawet platform obserwacyjnych, liczne atrakcje oraz restauracja odnawialnego.

  Kilka lat temu najwyższa na świecie wieża w Warszawie. Choć w 1991 roku budowa została zniszczona, jego 646,38 metrów udało się pobić rekord z budowy Burj Khalifa (ZEA), którzy jeszcze udało się obejść Warszawie wysokości masztu tylko w 2008 r.

  Najwyższa wieża na świecie. Gdzie mogę ją zobaczyć?

   Lista krajów, które równie dobrze mogą być dumni z wieży telewizyjnej, znajdującej się na ich terytorium:

   • Oczywiście, Japonia. Być może byłoby bardzo dziwne, gdyby kraj ten nie był na liście najlepszych wyników. „Tokyo Sky Tree” – to najwyższa wieża na świecie, którego budowa została zakończona niedawno na koniec lutego (i, jak sądzę, jest bardzo symboliczne, February 29) w 2012 r. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w dniu 22 maja tego roku. 634 m jest przeznaczony do budowy cyfrową.
   • Chiny. 610-metrowa wieża telewizyjna Guangzhou. Do jego budowy zajęło 5 lat, a otwarcie planowane było do igrzysk azjatyckich (2010). Wieża jest nadawanie sygnałów radiowych i telewizyjnych, a jest on powszechnie stosowany jako lokalny punkt orientacyjny, który jest gotowy do podjęcia na jej tarasu widokowego do 10.000 turystów dziennie.
   • Kanada. Jego 533,3-metrowej wieży CN – trzeci najwyższy wieża na świecie, choć nie jest jego jedyną funkcją. Iglica miasta Toronto jest również uważany za jedyną konstrukcja tego rodzaju jest w stanie wytrzymać podmuchy prędkości wiatru do 420 km / h. Jest to symbol miasta i jest powszechnie odwiedzanych przez turystów (do 2 mln. Rocznie).

   Wieża telewizyjna Ostankino

    Światowej sławy obiekt, który stał się symbolem stolicy Rosji, niestety, nie ujęte w pierwszej trójce. Jednak zaszczytne czwarte miejsce. Interesujące jest to, że projekt wieży został ukuty przez projektanta N.V.Nikitinym tylko jedną noc, a on stał się prototypem lilia góry nogami.

    Do tej pory odwiedzić pokład obserwacja może być praktycznie każdy dzień. Chociaż czasami z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych (wiatr sztormowy, śnieg lub deszcz) musiał odwołać wycieczkę. Zamknięty pokład obserwacyjny znajduje się na wysokości 337 metrów, a następnie otwórz nieznacznie wyższa – na 340 metrów.

    Po pożarze, do którego doszło na wysokości 460 metrów w 2000 roku, pełne przywrócenie wieży zajęło 8 lat. A teraz Ostankino Wieża telewizyjna jest z powrotem gotowa do podjęcia grupy turystów. Ale ze względów bezpieczeństwa liczba odwiedzających nie powinna przekraczać 40 osób podczas jednej trasy.