864 Shares 4988 views

Szczegółowa odpowiedź na pytanie, dlaczego „Wi fi” nie działa w telefonie

Jeśli wybierzesz taryfę na wykonywanie połączeń na korzystnych warunkach i Internet na nim używać drogie, to może mieć sens dla Wi-Fi. Jeśli ustawisz bezprzewodowego routera sieci domowej pod ręką, to nie znaczy, że będzie można skonfigurować połączenia bez przeszkód. To właśnie w takich momentach często pojawia się pytanie: dlaczego „Wi fi” nie działa na telefonie. Możliwość łatwo rozwiązać ten problem.

Jak jest połączenie bezprzewodowe

Do utworzenia kanału komunikacyjnego do użycia przez nadajnik i odbiornik. Jako urządzenia odbiorczego w tym przypadku, moduł telefonu Wi-Fi, a przetwornik może być modem ADSL urządzenie zdolne do tworzenia punktu dostępowego lub routera obsługującego sygnał dystrybucji.
Powoduje brak połączenia z Internetem może być kilka:
• Awaria modułu Wi-Fi ze względu na słabą jakość wykonania.
• uszkodzeń mechanicznych.
• skutki ekspozycji na ciecze.
• Usterka oprogramowania.
• Nieprawidłowe ustawienia.
Przede wszystkim, po podłączeniu za pośrednictwem routera, gdy stanął przed pytaniem, dlaczego „Wi fi” nie działa w telefonie, trzeba sprawdzić, czy sieć LAN. Aby to zrobić, komputer lub laptop jest podłączony kablem do routera, a jeśli nie ma połączenia, należy skontaktować się z operatorem lub sprawdzić stan konta.
Jeśli połączenie sieciowe jest, trzeba włączyć lub skonfigurować dystrybucji Wi-Fi. Aby poradzić sobie z tym zadaniem pomoże dokumentację, która jest podłączona do routera. W szczególności w umowie o świadczenie usług opisanych w szczegółach jak to jest możliwe, aby aktywować ręcznie lub hasło zostało określone na „wi-fi”, bez którego gra nie będzie działać.
Jeżeli problemy z połączeniem powstały podczas próby połączenia z siecią publiczną, należy skonfigurować Wi-Fi na urządzeniu.

Jak założyć „wi fi” na telefonie z Androidem OC

Przede wszystkim upewnij się, że Wi-Fi włączone w telefonie. W „sieci bezprzewodowe” jest wyświetlany na pełnym liście dostępnych połączeń sieciowych. Znajdziemy wśród nich konieczne (SSID można znaleźć w umowie usług i danych do podłączenia do sieci publicznej jest często umieszczane na oczach zwiedzających do organizacji).
Jeśli połączenie jest aktywne, ale nie mogę zrozumieć, dlaczego „Wi fi” nie działa w telefonie, trzeba zastosować ustawienia. Przejdź do menu, ustawienia połączenia bezprzewodowego. Najczęściej problem występuje ze względu na nieprawidłowe ustawienie adresu IP. Marker jest wyrównany frazę: „Ustaw statyczny Wi-Fi». Następnie należy wprowadzić dane z dokumentów lub otrzymał aktywacji i konfiguracji routera.

Jak połączyć „wi fi” na telefonie z systemem iOS

Ogólny algorytm strojenia nie różni się od podanej dla urządzeń z systemem Android. Aktywowany moduł Wi-Fi za pomocą ustawień telefonu, a wśród wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać żądaną sieć.
Jeśli nie ma połączenia, należy również wprowadzić adres IP i inne ustawienia. Gdy je zapisać, ponownie uruchomić iPhone i router. Zwykle procedura ta jest wystarczająca, aby przywrócić połączenie.
Ponadto, podczas wprowadzania hasła, należy sprawdzić, czy poprawnie wpisać literę. Konieczne jest, aby brać pod uwagę nie tylko układu klawiatury, ale także wrażliwy. Zasada ta dotyczy wszelkich urządzeń i hasło muszą być wprowadzone niezależnie od systemu operacyjnego.

Co należy zwracać uwagę przy złej jakości połączenia z Wi-Fi

Prawda do konfiguracji modemu i modułu nie zawsze rozwiąże problemu, gdy „Wi fi” nie działa na telefonie. Jeśli nie ma połączenia lub transmisja danych jest niesprawny, to przyczyny mogą być następujące:
• Uszkodzony firmware. Użytkownicy często zmieniają swój firmware na taki, który zapewni dodatkowe korzyści w zakresie korzystania z urządzenia, na przykład, odblokowuje korzystanie z kart SIM dowolnego operatora. Rozwiązać problem z firmware jest możliwe przy instalacji oryginalnej wersji.
• Konfiguracja modem jest zabezpieczony MAC-adresów, można usunąć, należy dokładnie sprawdzić ustawienia.
• Do pracy w sieci może mieć wpływ wiele aplikacji działających w tle. Przed skonfigurowaniem Fai Wai „”, należy sprawdzić przez zarządcę wszystkich uruchomionych programów i zatrzymać niepotrzebne.
Jeśli powyższe środki nie pomogą, można skontaktować się z centrum serwisowym, którego eksperci będą sprawdzać wydajność modułu Wi-Fi.

Resetowanie ustawień w celu przywrócenia danych przez Wi-Fi

Przed użyciem środka ekstremalną i powołanie do służby, można spróbować innej metody. Aby rozpocząć, należy utworzyć kopię zapasową wszystkich danych przechowywanych na urządzeniu. Następnie użyj menu Debug rolki z powrotem do ustawień fabrycznych lub zresetować system. W zależności od producenta kopii zapasowej oraz kasowanie odbywa się w określony sposób.
Metoda ta jest odpowiednia w przypadku, gdy zakupy dla Wi-Fi działa dobrze bez usterki, a następnie w końcu przestanie być połączony z bez wyraźnego powodu. W każdym razie warto spróbować sprawdzić nie tylko odbiornik, ale także nadajnik. Teraz już wiesz, dlaczego „Wi fi” nie działa na telefonie i jak go naprawić.