401 Shares 6677 views

Teatr. Wachtangowa: repertuar i opinie występów

W centrum Moskwy, na ulicy Stary Arbat, słynnego teatru. Wachtangowa. Jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków kulturalnych w stolicy znajduje się w rezydencji trzypiętrowego zbudowany pod koniec 19 wieku. Założycielem teatru Jewgienij Bagrationovich Vahtangov, wierny zwolennik i uczeń Stanisławskiego, długo pielęgnować ideę tworzenia twórcze warsztaty dla aktorów bez specjalnego wykształcenia. Uważał, że tylko nieprofesjonalnych aktor może odgrywać rolę prawdziwie głębokim iz pełnym poświęceniem.

Trupa amatorskich aktorów został zorganizowany w 1913 roku, a wkrótce pierwszy występ amatorskiego teatru został pokazany na scenie. Jednak pomysł upadł bezpiecznie, wyrafinowane Moskwa teatralnych widzów nie przyjął formułę niskiego poziomu działania.

„Trzeci studyjny”

Wachtangowa awaria wydajność nie jest zdezorientowany, a jakiś czas później założył Teatr Studio, która stała się częścią Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Struktura zwana „trzecią Studio” i to był początek narodzin kościoła Dramatic Art, która jest obecnie znany jako Theatre. Wachtangowa.

Pod dachem „Trzeciego Studio” zaczął gromadzić utalentowanych aktorów i aktorek, progressive-minded i pełen chęci do realizacji ich potencjału na scenie. Około Evgeniya Vahtangova utworzyło kreatywny zespół, gotowy do produkcji gry na profesjonalnym poziomie.

trzydziestych

Teatralny świat kapitału ożyła z nadejściem Wachtangowa. Moskale przekupiony szczere pragnienie podmiotów do przekazania do publicznej wiadomości wszystkich głębokim rozumieniu gry, aby grać z najwyższą autentyczności. A ponieważ w tych latach zdecydowano się na scenie występy na rewolucyjnych tematów, aktorzy Teatru Wachtangowa, gdy twierdził, że ramię wszystkie działki robotników i chłopów.

Czasami występy Wachtangowa Teatr bito z rewolucyjnych wspólnych tematów, a następnie udał się na scenie dowolny preparat klasycznej, takich jak „Turandot” w bajce Karlo Gotstsi. Premiera odbyła się wiosną 1922 roku i wykonane splash.

nowy czas

29 maja 1922 teatralny Moskwa była w żałobie – dyrektor Wachtangowa zmarł. Utalentowany reżyser i organizator pozostawił godną spuściznę. Jego dzieło było kontynuowane przez uczniów, „Trzeci studio” otrzymał oficjalne uznanie i został nazwany „Teatr. Wachtangowa”.

Początek NEP, polityczne i sytuacja gospodarcza – wszystko wymaga przedstawienia teatralne w duchu współczesności. I Wachtangowa zaczął badać możliwość zaktualizowania repertuar. Tak, Teatr. Wachtangowa związał się z modnym wówczas pisarza Mihailom Afanasevichem Bulgakovym.

Pierwsza gra nazwano „Zoyka mieszkanie”, było to w zgodzie z nastrojem społeczeństwa w tym czasie i został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność teatralną. Ale to nie było bez incydentów jak gry i choć sprawiał wrażenie beztroskiej komedii, ale zawierał satyrę społeczną. To nie podobać władzom i doprowadziło do ostrej krytyki. Konflikt rozpoczął się od urzędników i innych produkcjach. „Hamlet”, przedstawiony opinii publicznej w teatralnym stylu buffoonery, został zamknięty i dyrektor produkcji Akimov oskarżony o apatii politycznej.

represja

Wkrótce występy poświęcone NEP-u, które do niczego, i teatrów w Moskwie rozpoczął „Leniniana” – niekończąca się seria spektakli dla chwały reżimu robotniczo-chłopskiej. Stało się oczywiste, dominacji komunistycznej ideologii szablonów wyparta kreatywność. Po drodze były stalinowskie represje, z którego później wpływ aktorów Wachtangowa teatru.

Teatr dziś

Obecnie Akademicki Teatr Wachtangowa – jest to jeden z najbardziej popularnych i odwiedzanych w Moskwie. Rimas Tuminas, obecny dyrektor artystyczny, kontynuuje tradycję swoich poprzedników. Teatr powinien kanony ustanowione na początku ubiegłego wieku Stanislavskim Konstantinom Sergeevichem. Przez ponad dziewięćdziesięciu lat istnienia trupy, która została zastąpiona przez pokolenia, nie odsunął się od fundamentów testamencie genialny maestro.

Niezatarty ślad w historii Wachtangowa Teatru Michaił Uljanow lewej, który zmarł na wiosnę 2007 roku. Był dyrektorem artystycznym trwały przez wiele lat. Moskwa teatr nigdy nie zapomnę zmarłego niedawno Jurij Jakowlew.

Wachtangowa wciąż żyje: a patriarcha scenie teatru Vladimir Etush legendarny Wasilij Lanovoy i Kupchenko Irina, Evgeny Knyazev i Wiaczesław Shalevich młodzi przedstawiciele dynastii – Viktor Sukhorukov i Nonna Grishaeva. W firmie istnieje kult czci – wszyscy równi. Aktorzy Teatru Wachtangowa – kreatywny zespół, który opracował w ostatnich latach.

repertuar

W marcu i kwietniu 2015 roku na scenie będą odtwarzane trzydzieści spektakli:

"Diary of a Madman", "Zazdrosny do siebie", "Krzyk homary", "Wybrzeże Damska", "Medea", "wuja Sen", "Mademoiselle Nitouche", "Ludzie jak ludzie", "Quiet moja ojczyzna", „Pier „” Dedykacja do Ewy „” Ostatni księżyc „” Sirano de Berzherak „” Farewell Tour „” Demony „” Matryona „” panna Nikt z Alabamy „” Smile do nas, Panie „” Wiatr w Topol „” Szalony dzień lub Wesele Figara «» Gry single «» Wujaszek Wania «» Pelias i Melisandre «» Eugeniusz Oniegin „” Ptaki „” Maskarada „” Anna Karenina „” Otello " "Okaemovy dzień", "Małżeństwo", "Running".

Wachtangowa Teatr, którego repertuar jest regularnie aktualizowana, przez długi czas był najlepszy etapy tysięcy Moskali.

hala

Niedawno odnowione pokoje, nowe rzędy siedzeń, stragany z okna w stylu akademickiego – to wszystko jest kwestią dumy Wachtangowa, który wreszcie prawdziwą „świątyni Melpomeny” w jego niepodzielnym użytkowania. Scena Wachtangowa Teatr jest wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Widzowie są umieszczone w trzech kategoriach: stragany do amfiteatru a pole to na obwodzie, przy czym pierwsza podłoga i kanapy na balkonie również składa.

Recenzje spektakli

Dla publiczności teatralnej w Moskwie jest ważne, aby mieć możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami po koncercie. Stało się tradycją, aby zatrzymać się na środku ulicy, korzyść w starym maszyn Arbat ruch jest zabronione i omówić oświadczenie. Dlatego ludzie wyjściu z teatru, nie spiesz się do metra i innych środków transportu. Wachtangowa Teatr, przeglądy spektakli, które rodzą się spontanicznie w trakcie poufnych rozmów na ulicy, jest przykładem bezgranicznej miłości Moskali.

bilety

Zapowiada nowe spektakle teatralne długo przed premierą. Widzowie mają szansę na awans do obaw o zakupie biletów, które są zwykle kupił miesięcy przed wielki dzień. Chce zobaczyć ulubione aktorów może być żadnych wątpliwości, że to się stanie, jeśli proszą o sprzedaż biletów. Pożądane karnet można nabyć za pośrednictwem systemu płatności bezgotówkowych bez wychodzenia z domu. Kilka metod płatności: za pośrednictwem systemu WebMoney, przelew, karta kredytowa. Nabywca zapłacił za zamówienie, pochodzi plik, który chcesz wydrukować. Jest to bilet, który jest wyznaczony specjalny kod kreskowy. Z tego biletu można pójść do teatru, aby zająć jego miejsce i obejrzeć spektakl.

Można kupić bilety i staroświecki sposób – w kasie. Ale gdy popyt jest wysoki, trzeba będzie znosić miejsce dzienną. Aby jakoś uprościć zadanie, możesz zarejestrować się przez telefon i uzyskać numer kolejki uczestnika. W każdym bilecie zdarzeń, których wartość waha się od nabyć 1200 do 1800 rubli.