533 Shares 3326 views

Ballerina Tamara Tumanov: biografia, praca w teatrze i kinie

Tamara Tumanov – znany baleriny, podbił światową scenę z jej łaski i niezrównaną techniką tańca wydajności. Urodził się w Rosji sowieckiej, mieszkała przez jakiś czas we Francji, a następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Tumanov działał w najlepszych scenach świata baletu, współpracując ze światowej sławy choreografów takich jak Dzhordzh Balanchin, Serż Lifara, Leonid Miasin. Zdobyć sławę i uznanie jeszcze nastolatka, stała się jednym z najwybitniejszych tancerzy ubiegłego stulecia.

Matka i ojciec baletnicy

Tamara Vladimirovna Tumanova (przy urodzeniu – Hasidovich) urodziła się w 1919 roku w pociągu, który jej matka Eugenia Dmitrievna następnie na Syberię, aby uciec przed prześladowaniami władzy radzieckiej. Mama przyszła balerina miał szlachetnego pochodzenia i należał do starożytnego gruzińskiego książęcej Tumanishvili rodzinnego (Tumanov).

Tamara ojciec był pułkownik armii carskiej, a posiadacz George Krzyża Vladimir Hasidovich. Evgeny ożenił się w lutym 1918 w Tyflisie. Hasidovich brał udział w wojnie rosyjsko-japońskiej i światowej wojny, podczas której 2 otrzymał poważne obrażenia. W 1920 roku wydał książkę z jego własnych wspomnień walki wojny rosyjsko-japońskiej.

Niektórzy biografowie Tamara Tumanova sugerują, że prawdziwym ojcem może być pierwszy mąż Evgenii Dmitrievny Konstantin Zacharow. Jednak ta wersja nie zostanie znaleziony oficjalnego potwierdzenia.

Wczesne dzieciństwo znajomy z baletu

Pierwsze 18 miesięcy życia Tamara podniesiony tylko matkę. Kiedy miała sześć lat, jej rodzice, razluchonnym rewolucja w końcu udało się spotkać i tymczasowo przenieść się do Szanghaju. Tutaj trochę, Tamara pierwszy odwiedził występy słynnej baleriny Anny Pawłowej, weźmy na wycieczkę po Dalekim Wschodzie. Widziany wzrok zrobił wrażenie na dziewczynie i już w tych wczesnych latach, osiedlili się w jej duszy miłości do tańca.

Życie we Francji: Szkoła Baletowa, pierwsze występy

Na początku 1925 Hasidovichi przeniósł pierwszy w Kairze, a następnie w Paryżu. Po osiedlili się w stolicy Francji, wzięli Tamara szkoła obchodziła rosyjski balet baleriny Olgi Iosifovny Preobrazhenskoy. Młody tancerz uderzył otaczający jego egzotyczny wygląd, naturalny wdzięk, odpowiedzialności i staranności nietypowy dla dziecka. Widząc jego uczeń ogromnym potencjale twórczym, Madame Preo (tzw Przemienienia w Paryżu) zaprosił ją zmienić nazwę Hasidovich bardziej dźwięczny. Bez myślenia, mały tancerz wybrał pseudonim Tumanova utworzoną z nazwisko panieńskie matki. Tamara talent nie niezauważony przez innych. Szkoła baletowa była jej pierwszym krokiem do globalnego sukcesu. Po studiach w Przemienienia bardzo mało, sześć-letni tancerz otrzymał osobiste zaproszenie od największego Prima Anna Pavlova wykonywania na jego gali. Zdarzenie to miało miejsce w czerwcu 1925 roku w Paryżu, Trocadero i Pałac zapoczątkowało twórczej karierze aktorki.

W wieku 9, odbył Tumanova debiut w balecie wystawił L'Eventail de Jeanne, która odbyła się w teatrze Operze Paryskiej. Publiczność była zszokowana dziewcząt tańczących umiejętności i po wystąpieniu przyznał swoją długą i entuzjastyczną owację. Eksperci sztuki już wiedział, że Tamara Tumanov – baleriny od Boga, a przed jej spodziewa bezprecedensowy sukces i uznanie na całym świecie.

Zacznij gwiazdorską karierę

Na początku lat 30-tych słynnej choreografki Dzhordzh Balanchin widział Tamara podczas przemówienia i zaprosił ją do tańca trupy „Rosyjski balet Monte Carlo”, kierowanego przez pułkownika de Basil. Wraz z Tumanova zespołu zawiera dwa inne Młody tancerz baletu rosyjskiego pochodzenia – Tatyana Ryabushinskaya i Irina Baronova. utalentowane dziewczęta trio miłe wielbicieli baletu i jej młody wiek otrzymanych popularnie nazywany „Baby Ballerina”. Samu Tumanov z jedwabistym ciemne włosy, brązowe oczy w kształcie migdałów i delikatnego ciemnej skóry o nazwie Black Pearl rosyjskiego baletu. Ten pseudonim zatrzymany za nim do końca życia.

Zaczął występować na profesjonalnej scenie, Tumanov był głównym żywicielem rodziny. Po przeprowadzce do Paryża, jej rodzice byli bardzo biedni i często nie mają pieniędzy nawet na jedzenie i potrzeby. córka zarobki pozwoliły im wyjść z biedy i powrócić do godnego życia.

Światowa sława

W trupy koncertował Tamara, gdziekolwiek poszła, jej występ zakończył się głośne oklaski entuzjastycznej publiczności. Tańczyła w La Scali, Opery Paryskiej, Covent Garden, współpracował z wieloma znanymi choreografami. Specjalnie stworzony do ról w swoich produkcjach Leonid Miasin, Dzhordzh Balanchin, Michaił Fokin i Serge Lifar, i rozmawiać z nią na tym samym etapie uznano zaszczytem dla wielu znanych tancerzy baletowych. W latach 30. zagrała główne role w "The Magic ławce", "Bale", "Fantastyczna Symphony", "Giselle". Zaledwie kilka lat jej sława rozprzestrzeniła się daleko poza Europę. Fani talent tancerze byli Siergieja Prokofiewa, Pablo Picasso, Mark Shagal i wielu innych artystów czasu.

cechy osobiste

Ludzie, którzy musieli ściśle współpracować z Tumanova należy pamiętać, że to nie było to samo jak wielu z słynnej baletnicy. Tamara różny stopień nasilenia, niesamowita etyka pracy i wysokiej wymagających siebie i innych. Była obca arogancji ekscentrycznych zachcianek i wybryki, które mogą sobie pozwolić na inne osobistości. Twardy charakter i całkowite oddanie się sztuce Tumanova mogą stać się jednym z najlepszych tancerzy swego czasu.

Emigracja do USA

W 1937 roku, u szczytu popularności, Tamara z rodzicami opuścił Paryż i przeniósł się do Ameryki. Z siedzibą w Kalifornii, ona nadal wykonywać z trupą „rosyjskiego Baletu Monte Carlo”. W 1939 Tumanov jego udział w muzycznym spektaklu „Gwiazdy w twoich oczach” wygranych kuszony okulary Broadway publiczność i staje się niekwestionowanym prima. Znani baleriny czasu starał się naśladować jego technikę wykonania, ale większość z nich była daleko od Czarnej Perły.

W kwietniu 1942 roku aktorka balet apele władz amerykańskich do przyznania jej obywatelstwa USA w imię Tamary Tumanovoy (zgodnie z dokumentami to w dalszym ciągu nosi nazwę Hasidovich). Oświadczenie o zmianie nazwiska i obywatelstwa jest również przekazywane rodzicom. W sierpniu 1943 roku, petycji rodzina Hasidovichey był w pełni zadowolony. Od teraz Tamara, jej matka i ojciec został obywatelem USA i nabyli prawo do noszenia nazwy Tumanov.

Twórcze życie w 40-60-tych

Balet Tumanova kariera trwała aż do końca lat 60-tych. Mieszka w Stanach Zjednoczonych, ciągnęła objechać świat. Ballerina wykonywane główne role w „Don Kichot”, „Dziadek do orzechów”, „Jezioro łabędzie”, „Siedem grzechów głównych”, „Firebird”, „Phaedrus” i innych spektakli baletowych. W 1956 roku rosyjski prima był gwiazdą gościem na ślubie księcia Monako Rene i aktorka Hollywood Grays Kelli. Tamara Tumanov kochał jasne stroje sceniczne, niezwykłe fryzury i makijażu. Zaprojektowany specjalnie dla jej projektanta mody Varvaroy Karinskoy kostium Swan stała się wzorem do wykonywania tej roli.

Filmowanie w filmie, małżeństwo

Wkrótce po przeprowadzce do słynnej baleriny Kalifornii rozpoczął oferowanie role filmowe. Jej debiut na dużym ekranie jest uważany za rolę wróżki w krótki film-balet „hiszpańskiej fiesty”, nakręcony w 1942 roku. Choreograf Leonid Massine robił filmy, które związane Tumanov wieloletniej współpracy.

W 1944 roku, tancerka, aktorka wystąpiła w głównej roli w hollywoodzkim dramacie wojennym „Days of Glory”. Tumanova partnerem dla tego filmu był legendarny amerykański aktor Gregory Peck, z którymi złamała wicher romans podczas kręcenia. Jednak w miłości nie był przeznaczony, aby być razem przez długi czas. Tuż po zerwaniu z Peck Tumanova stała żona producenta i pisarza „Dni chwały” Keysi Robinsona. Życie razem z nim trwała 10 lat (od 1944 do 1954 roku), i przyniósł rolę baletnicy w filmie „Dziś śpiewamy”, „Głęboko w moim sercu” i „Zaproszenie do tańca”. Tumanov przeceniać jej męża, ale nie był w stanie utrzymać go przy niej aż do śmierci. Po rozwodzie Robinson wrócił do swojej byłej żony, Tamara postanowiła nie kojarzy się z każdym węzłem. ona dzieci nie.

Ostatnie prace w filmach

W 1966 roku, filmografia Tumanova uzupełniane thriller polityczny Alfreda Hichkoka "Rozdarta kurtyna". W nim Tamara zagrał rolę starzejącego baleriny-Spy, nie chcąc pogodzić się z faktem, że jego popularność w przeszłości. Tumanova Ponadto w filmie w rolach głównych hollywoodzkich gwiazd Dzhuli Endryus i Pol Nyuman. Choć „Rozdarta kurtyna” został nazwany krytycy filmowi nie są najbardziej udanym dziełem reżyserskim Hitchcock otrzymał dobrą sukces w box office, przynosząc twórcom ponad 6 milionów dolarów przychodów. Tumanov, który w momencie filmowania był 46 lat, pokazał wszystkich swoich fanów, że pozostaje w doskonałej kondycji i nadal pełen energii.

U schyłku swojej kariery Tumanova zagrała w komedii przygodowej Billi Uaydera „Prywatne życie Sherlocka Holmesa”. Film, który pojawił się na ekranach w 1970 roku zawarte na ekranie obraz baleriny Madame Petrova. Film otrzymał mieszane recenzje, ale niemal wszyscy telewidzowie zauważyli wielką grę to Tamary Tumanovoy i zgodził się z opinią, że krytycy diwa rosyjski nawet w dorosłości pozostaje niezwykle piękna i zgrabna kobieta. Po ukończeniu prac w kryminału „Prywatne życie Sherlocka Holmesa” Tumanov przestał pojawiać się publicznie. W tym czasie ona zakończyła karierę baleriny, ustępując scenie młodej aktorki.

śmierć Tumanova

Po wyjściu z baletu i filmu Tamara przestał rozmawiać z dziennikarzami, nie nadawały się do wspaniałych uroczystości i przyjmowała gości. Ostatnie lata swojego życia wielki baleriny mieszkał w swoim domu w Santa Monica (USA). Zmarł Tamara Tumanov 78 roku życia w maju 1996 roku. W przeddzień jej śmierci, ona podarowała Rosyjskiej Akademii Baletu w Sankt Petersburgu ramach swoich kostiumów. Pochowano Czarnej Perły rosyjskiego baletu w prestiżowym Hollywood Cemetery Hollywood zawsze w grobie matki Eugenia Dmitrievna.