656 Shares 6899 views

Analog „Diazepam”: Wskazania, instrukcje użytkowania

Tempo współczesnego życia jest trudne do utrzymania w normalnym zakresie zdrowia psychicznego, więc zaburzenia nerwicowe każdego roku zaczynają dostrzegać coraz częściej. Własna pokonując ten warunek jest czasami bardzo trudne lub nawet niemożliwe. Dlatego wynaleziono leki przeciwdepresyjne oraz inne leki psychotropowe.


W artykule informacji na temat pojazdu „Diazepam”: ceny orientacyjnej, wskazania i przeciwwskazania do stosowania są szczegółowo przedstawione uwagę. Ponadto, dowiedzieć się, czy istnieją preparaty z tej samej substancji czynnej oraz sposób ekspozycji.

Ogólne informacje i wskazania do stosowania „Diazepam”

Lek jest dostępny w postaci tabletek lub roztworu. Ma gipnosedativny, przeciwlękowe, zwiotczające mięśnie i działanie przeciwdrgawkowe. Koszt leku jest w zakresie od 600 RUB za opakowania.

Akceptacja „Diazepam” można przypisać w następujących sytuacjach:

 1. W obecności nerwica zaburzeń i nerwic, takich jak obsesyjno-kompulsyjne zaburzenie lękowe, neurozy, ataki paniki, stanów patologicznych, stres pośród psychoemocjonalnym, zespół fobii, przeszkadzania, długoterminowej bezsenność.
 2. Jako składnik ogólnej terapii do leczenia zaburzeń psychicznych (psychozy, schizofrenia, psychoza reaktywna, stanu paranoidalne, i tak dalej).
 3. Do leczenia leku lub alkoholu, wycofanie alkoholu, delirium.
 4. Aby wyeliminować napady padaczkowe i epileptopodobnyh.
 5. Jako składnik ogólnej terapii w leczeniu zaburzeń bolesnej, nadciśnienia, serca i skóry towarzyszy swędzenie i uczulenia skóry.
 6. Aby zwiększyć szybkość zasypianie i poprawia jakość snu.

W anestezjologii, zbyt, może być używany „Diazepam”. Działanie leku pomoże zmniejszyć uczucie napięcia i lęku u pacjenta przed operacją przyszłości, które pomogą zmniejszyć dawkę środka znieczulającego.

Środki mogą być przypisane do aplikacji i dzieci, którzy mają zaburzenia zachowania w połączeniu z nadmierną aktywność, stres, nadmierna agresja, problemy ze snem, obecność strachu.

Przeciwwskazania

Instrukcje dla leku zakazuje jego stosowania w:

 • Ostre schorzenia systemu sercowo-naczyniowy i wydzielniczych;
 • jaskra;
 • zespole bezdechu sennego;
 • hiperkapnia;
 • ataksja rdzeniowa;
 • skłonność pacjenta do samobójstwa;
 • Ciąża i laktacja;
 • Obecność alkoholu lub narkotyków;
 • są nadwrażliwe jeden lub więcej składników preparatu;
 • młodszy niż 6 miesięcy.

Ponadto, urządzenia do odbioru nie należy podawać bez recepty.

dozowanie

Tabletki „diazepam” ma na godzinę ustnej i wstrzykiwań – podawanie dożylne lub domięśniowe. Oznacza to konieczne dawkę lekarz przepisze indywidualnie dla każdego pacjenta. Za poprawność obliczeń bierze pod uwagę wiek pacjenta, rodzaj choroby, zwłaszcza ciała, specjalne odczyty i tak dalej. W tym zabiegu zaczyna się od minimalnej wymaganej dawki, która w razie potrzeby może stopniowo zwiększać w przyszłości.

Terapia poprzez wstrzyknięcie powinno trwać nie dłużej niż 3-5 dni, a następnie leczenie jest kontynuowane przy pomocy tabletek „Diazepam”. Całkowita stawka może być 2-3 miesięcy, po którym trzeba zrobić sobie przerwę na okres 3 tygodni do 1 miesiąca.

Podczas terapii „diazepam” zabrania używania alkoholu.

Efekty uboczne i przedawkowanie

Wybrane dawkowanie lub nieprawidłowo obecność indywidualnych tolerancji leku może wywołać działania uboczne, które objawiają się w postaci:

 • osłabienie, senność, zmęczenie;
 • zawroty głowy, splątanie, dezorientacja, osłabienie koncentracji;
 • zaburzenia pamięci, płaczliwość, labilność emocjonalna, euforia, halucynacje, otępienie emocjonalne;
 • drżenie kończyn i niekontrolowanych ruchów;
 • stłumienie czynności układu krwiotwórczego, anemia, agranulocytoza, leukopenia, trombocytopenia;
 • tachykardia, obniżenie ciśnienia krwi wygląd duszność;
 • zmiany apetytu, nudności i wymioty, bulimia, anoreksja, zgaga, zaparcia;
 • toksycznymi uszkodzeniami wątroby;
 • uzależnienie.

Analogi „Diazepam”

Każdy lek ma swój odpowiednik. „Diazepam” był wyjątkiem w tym względzie.

Na podstawie rodzaju głównej substancji czynnej, środki mogą być uznane za synonimiczne narkotyków, takich jak „Seduxen” „i” „” „Valium Fenazepam” „Sibazon” i wielu innych. Rozważmy każdy z nich bardziej szczegółowo, aby móc zwrócić uwagę na siebie główne podobieństwa i różnice leków.

"Seduxen"

Główny składnik aktywny, który zawiera ten analog – diazepam. Dostępne lek w postaci tabletek, drażetek lub roztworu do wstrzykiwań.

„Seduxen”, których cena jest prawie taka sama jak w przypadku oryginalnego produktu, ma działanie uspokajające, nasenne, przeciwdrgawkowe, ośrodkowe działanie zwiotczające mięśnie.

Wskazania do zastosowania są środki o przedłużonym bezsenność, lęk, stan spastyczne spowodowanego urazem mózgu i rdzenia kręgowego, skurcze mięśni szkieletowych, zapalenie kaletki maziowej, zapalenie mięśni, zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie kręgosłupa, zespół pelvispondiloartrite, dusznicy bolesnej.

Ponadto, może on być stosowany w drżenie, napięcie, niepokój, pobudzenie, drgawki, stany paranoidalne-halucynacji.

Jako składnik terapii złożonej „Seduxen” może być stosowane w leczeniu zaburzeń miesiączkowania, stan przedrzucawkowy, egzemy, wrzody, zaburzeń psychosomatycznych, nadciśnienie i tak dalej.

Ponadto, stosowanie leku jest dość powszechne, gdy lek zatrucie, jak również przed znieczuleniem ogólnym i procedury endoskopowe.

W narzędziu ginekologii może być stosowany w przedwczesnym oderwaniu się łożyska i ułatwia poród.

Przeciwwskazań do stosowania „seduksen” są ostre leków lub alkoholu, upojenie wstrząs, śpiączka, nietolerancja składników leku, miastenia gravis, ostra niewydolność oddechowa, ciąży i laktacji.

Efekty uboczne i przedawkowanie są podobne do tych posiadanych przez „Diazepam”.

Wymagana ilość pieniędzy jest obliczana z lekarzem indywidualnie w każdym przypadku.

Ile jest „Seduxen”? Cena leku jest w zakresie od 550 rubli, i mogą się różnić w zależności od apteki. Nawiasem mówiąc, jest to problematyczne, aby znaleźć się w Rosji.

„Ja”

Podobnie jak w poprzednim przypadku, główny składnik aktywny, który zawiera ten analog – diazepam. „Ja”, którego cena jest znacznie niższa niż na lek oryginalny, dostępny w postaci roztworu do wstrzykiwań.

W taki sam sposób jak „Diazepam”, podaje się go w obecności zaburzeń lękowych i psychosomatycznych. Ponadto, stosuje się jako lek w ogóle nośnej terapii wrzodziejącego zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nadciśnienie, stan padaczkowy, stanu przedrzucawkowego i tak dalej.

Analogiczne do podstawowego preparat będzie przeciwwskazania, efekty uboczne przedawkowania. Co to jest to różnica między nimi? Producent, iw rezultacie, koszt. Ile pieniędzy będzie musiał zapłacić za „ja”? Jego cena jest w zakresie od około 200 rubli 10 ampułek lub 110 rubli w 5 fiolek.

„Fenazepam”

Bez recepty na zakup leku, jak również we wszystkich poprzednich przypadkach nie będzie działać.

Jego główną różnicą od „Diazepam” jest częścią. Jego główny składnik aktywny – bromdigidrohlorfenilbenzodiazepin. Ponadto, preparat zawiera substancje pomocnicze. Jest on wytwarzany w postaci tabletek lub roztworu do podawania dożylnego i domięśniowego.

„Fenazepam” powoduje, przeciwlękowe, działanie uspokajające, nasenne, zwiotczający mięśnie, przeciwdrgawkowy i Amnesic wpływ na organizm i jest stosowany w tych samych przypadkach „Diazepam”. Pozostają takie same jak przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Inną różnicą jest to reakcja organizmu do przedawkowania narkotyków. W przypadku „fenazepama” istnieje poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również dla życia pacjenta. Oznacza zdolność do hamowania układu oddechowego i układu nerwowego, w wyniku czego istnieje duże prawdopodobieństwo śmierci lub śpiączkę. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek działania niepożądane, należy natychmiast szukać pomocy medycznej. To będzie na leczenie objawowe, ponieważ nie ma swoistego antidotum.

Lek jest substancją narkotyk, więc „fenazepam” nie jest dostępny bez recepty.

"Valium"

Substancja czynna, która zawiera ten analog – diazepam. „Valium” wytwarzany jest w postaci roztworu do iniekcji, tabletek. Oraz „diazepam” oznacza mające szerokie spektrum aktywności.

W niektórych przypadkach, przypisany „Valium”? Instrukcje do stosowania we wspomnianym preparacie, uspokajające, przeciwlękowe, nasenne, zwiotczające mięśnie i przeciwdrgawkowe działanie. Oznacza to, że stosuje się go w obecności tych samych chorób, co „Diazepam”. Zatem przeciwwskazania i skutki uboczne są podobne.

W odniesieniu do przedawkowania narkotyków „Valium”, instrukcja obsługi ostrzega, że naciska na centralny układ nerwowy i może powodować wiele objawów, od senności i kończącym śpiączki. Ponadto może wystąpić depresja oddechowa, zamieszanie i niedociśnienie. W tych przypadkach, pod warunkiem, że leczenie objawowe.

Sprzedaż leku tylko w obecności recepty od lekarza.

"Sibazon"

Lek może być wprowadzane do obrotu pod nazwą „Sibazon” lub „Sibazon Verein”.

Dostępne środki w postaci tabletek lub roztworu do podawania dożylnego i domięśniowego.

Kiedy wyznaczony „Sibazon”? Stosowanie leku wskazanej dla każdej z form zaburzeń lękowych, stanów spastycznych, syndromu alkoholowego, zapalenie stawów, dusznicy bolesnej, zatrucie lekami i innymi chorobami, a także premedykacji przed podaniem znieczuleniu ogólnym lub chirurgii endoskopowej.

Przeciwwskazania i skutki uboczne są takie same jak w „Diazepam”.

Przedawkowanie może spowodować zmniejszenie odruchów i reakcji na bodźce bólowe, senność, dezorientacja, drżenie, bradykardia, zaburzenia widzenia, zapaść, śpiączka, depresja układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Koszt urządzeń jest bardzo niska 20 rubli preparatów jak tabletki i 70 rubli ampułki. Chociaż znalezienie go bardzo trudno sprzedać.

Recenzja o „diazepamu” i jej analogów

Jeśli przeanalizować opinie opisanych w preparatach artykuł można dokonać następujących krótkie wnioski.

Plus fundusze jest ich wysoka skuteczność i szybki początek działania.

Wady duża ilość efektów ubocznych i stosunkowo wysoki koszt niektórych leków (w tym „Diazepam”).

Dbaj o siebie i pozostać zdrowym!