371 Shares 1068 views

Warzywa: kompatybilność z sadzenia w ogrodzie

Przez wieki ogrodników zgromadzonej wiedzy mieszanej uprawie warzyw, zgodności upraw ogrodowych, ich wpływ na siebie. Każdego lata rezydent próbuje zastosować tę przydatnych rzeczy na swoim miejscu, a to sprawia, że możliwe jest lepsze wykorzystanie gruntów, uzyskania lepszej wydajności i zużywać mniej wysiłku, aby dbać o łóżkach. Jednak dane są często fragmentaryczne i niespójne, więc naszym zadaniem – aby dowiedzieć się, jak uprawiać warzywa. Zgodność lądowania – jest ważnym zagadnieniem, pomimo faktu, że jesteśmy przyzwyczajeni do nie zwracać uwagę na takie szczegóły, i pielęgnować każdą kulturę oddzielne łóżka.


Co jest podstawą grupowanie roślin

Najczęściej metodą prób i błędów, ustalono, że niektóre rośliny dobrze reagują na bliskość innych. Jednocześnie równoleżnikach wymagań każdego rodzaju wilgotności, temperatury, składu gleby i odporności na niektóre choroby. Na tej podstawie wybrać najbliżej siebie warzyw. Zgodność lądowanie oszczędność miejsca w ogrodzie, a także tworzenie warunków dla lepszego wzrostu i rozwoju roślin, a zatem zachęca dobre plony.

allelopatia

Dzisiaj nie tylko robotników rolnych, ale także dużych przedsiębiorstw rolno badają ten teren. Dosłownie oznacza vzaimostradanie allelopatia, że jest to kierunek upraw bada negatywnego wpływu poszczególnych roślin na siebie. Zatem AGROTECHNIKA empirycznie ustalić zgodność warzyw podczas lądowania, pojedyncze gatunki, które nie tolerują bliskość.

Ale dziś, ten trend był rozwój nowej gałęzi. Zwraca się uwagę specjaliści nie jest skierowany na tyle oddzielania sprzeczne, ale raczej na grupy kultur komplementarnych. Jest to grupa gatunków sprawia, że możliwe jest uzyskanie lepszej wydajności i zapisać swoje łóżka przed chorobami i szkodnikami.

alternatywą ogrodnictwo

Domy zaplanowały o taki sam: smukłe szeregi czystych łóżkach chwastów, która rośnie jeden gatunek roślin. Dlaczego tak? Ponieważ znane i wygodne. I wyobrazić sobie kolorowy, wesoły kwiat łóżko, które w zależności od pory roku, jest więcej korzyści, a równolegle z tym zapachem aromatycznych ziół. To znacznie oszczędza powierzchnię i ułatwia konserwację. Ponadto, dobrze dobrane sąsiedzi pomagają sobie nawzajem. Tak, jak zorganizować płodozmian właściwie uwzględniać zgodność warzyw podczas lądowania i obliczyć przebieg dojrzewania? To, co mówimy o dzisiaj. Ostatecznym celem – zorganizować zielony pasek, który zapewni Ci z owoców od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

mieszane łóżka

„Co to jest – pytasz – czy to możliwe, aby połączyć różne warzywa?” docelowej określa zgodność cech z każdego gatunku, wymagania składu chemicznego gleby. Ponieważ metody te pracował przez wieki, mogą być traktowane jako podstawa do podmiejskiego rolnictwa. Mieszane łóżka – to przede wszystkim naturalne metody uprawy ziemi, który jest najbardziej naturalny i naturalne. Można to zrobić bez dodatków chemicznych i nawozów, ale aby uzyskać najwyższą wydajność. Ale to nie wszystko: mieszane łóżka pozwalają na zgodne z płodozmianu, co ma pozytywny wpływ na poprawę gleby i usuwa go z przepracowania. Podsumowując, możemy powiedzieć, że stosowanie mieszanych łóżka – to nie jest nowy, ale jedyną skuteczną metodą, i opiera się na wieloletnim doświadczeniu i obserwacji ogrodników, którzy uprawianych różne warzywa. Zgodność lądowanie zaobserwować dość łatwo, ponieważ istnieją specjalne tabele, które można zaplanować ogród ziemi.

Jaki jest pożytek z mieszanych ogrodnictwie

Mówiliśmy już o wielu zalet takich upraw, ale teraz niech jeszcze raz podkreślić, każdy z nich. Najbardziej oczywistą zaletą – jest to racjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Możesz uzyskać więcej upraw ze względu na fakt, że skrócone sadzenia innego tempa wzrostu i dojrzewania gatunku. Ogrodnicy podkreślić, że najbardziej udane kombinacje pozwalają na uzyskanie 20 kg warzyw na metr kwadratowy na sezon. Jest to bardzo imponująca postać.

sadzenie warzyw w ogrodzie zapewnia kompatybilność korzystny wpływ roślin na siebie, co jednocześnie poprawia kondycję roślin, ich smak i wartości odżywcze. Ponadto, dzięki tego typu upraw sadzenia, można uzyskać wszystkie świeże warzywa od wiosny do jesieni. Osiąga się to poprzez stopniowe sadzonek sadzenia na różnych łóżkach. W końcu, połączenie i naprzemiennie z różnych gatunków roślin, które nie są identyczne z ich potrzebami w pierwiastki, co pozwala uniknąć zubożenia i odsysanie gleby.

Innym ważnym celem mieszanego ogrodnictwie – Ten spadek uszkodzenia upraw przez szkodniki i choroby. Nie na darmo w naturze rośliny tworzą zawsze społeczność – to pozwala im przetrwać. Korzystanie z praw przyrody na terenie ogrodu, będzie można zrobić bez nowoczesnej chemii.

Klasyfikacja kultur

Na podstawie których określa się na podstawie zgodności sadzenia warzyw w ogrodzie? Pierwszą rzeczą, aby pamiętać, że istnieje kultura bazowy, z którego czekają na maksymalnej wydajności i ma opiekuna, który jest obsadzony stworzyć najkorzystniejsze warunki w pierwszej kolejności. Jego celem jest ochrona gleby przed chwastami i suszenia, może służyć jako żywy ściółkę. Najczęstszym kultura towarzyszący wybrany aromatyczne zioła, kwiaty, zielony nawóz, co najmniej – inne warzywa.

Jeśli jeden łóżka są wybierane kilka rodzajów warzyw, to zwykle jako główny upraw pochodzi powoli dojrzewania, jesień – na przykład kapustę. A między nim, gdy jest jeszcze małe, posadzone rośliny szybko dojrzewa, takich jak ogórki i rzodkiewki. Kiedy są gromadzone, główny kultura było wystarczająco dużo miejsca dla ich wzrostu i rozwoju.

uniwersalny cieplarnianych

Jeśli masz obszarze centrum cieplarniany – co oznacza, że większość warzyw można tam rosnąć. W tym przypadku, zgodność sadzenia warzyw w szklarniach zawsze było wątpliwości: większość mieszkańców letnie wierzyć, że każdy rodzaj konieczności podniesienia sam. Ten mit został skutecznie obalone przez współczesnych ogrodników, którzy uprawiają pod jednym dachem „z” pomidory, ogórki, papryka, bakłażany i Cape agrest. Nie przeszkadzają tutaj pietruszki i koperek, bazylię i lato innymi ziołami. Jeśli wielkość szklarni pozwolić, możliwe jest zorganizowanie stopniowej sadzonek sadzenia aż do późnej jesieni święto na świeże owoce.

Umieszczenie roślin w szklarni

Aby zapewnić kompatybilność dobrych warzyw sadzenia w szklarni, konieczne jest, aby poprawnie zbudować. koniecznie musi być zorientowany z północy na południe wzdłuż grzbietu, a na całej długości jest konieczne, aby kilka wąskie łóżka. Będą one również być wysyłane z północy na południe. Każdy z nich musi zostać podniesiony do wysokości 15 cm i ogrodzenia lub łupkowych płyt. W celu odebrania łóżko, zaleca się, aby usunąć część gleby, umieścić opałowe, pnie, gałęzie i pozostałe duże dostępnych materiałów. To jest równoległa do systemu kanalizacyjnego.

Teraz bardzo ważne jest, aby przestrzegać połączone cechy każdego rodzaju roślin: jak bardzo kochają zimno lub ciepło, cień lub jasne słońce. W północnej części dobrze pasują pod agrest peleryna, centralna część grzbietów bocznych wypełnić pomidory. W tym przypadku, Central Ridge najlepsze ogórki i najbardziej południowa część zarezerwowana dla papryki i bakłażana. Jednak dwa ostatnie gatunki nie dogadać się z pomidorów, więc trzeba zostawić pasek między nimi, który zaszczepia zioła. Zgodność z sadzenia warzyw w ziemi jest dokładnie taka sama.

Co połączenie fasoli

Często słyszymy, że ogród powinien rosnąć przedstawicieli tej rodziny. Najkorzystniej ich sąsiedztwo z ogórków. Pamiętaj, aby zasadzić łóżka wzdłuż rzędu fasoli lub fasoli – tyle uprościć swoje lata. Opisując zgodnością sadzenia warzyw w ogrodzie, para wspomniano w pierwszej kolejności. Dobrze mieszane fasoli z kukurydzy, ziemniaków, rzodkiewki, szpinak. W tej słodkiej bazylii ziaren zmniejsza ryzyko infekcji wirusowych choroby. Nie zaleca się je sadzić w pobliżu cebuli, szpinaku i czosnku, a oni nie lubią sąsiedztwo z nagietki.

kapusta

Jesień kultura, która pozwala rosnąć latem w cieniu jego więcej niż jednego pokolenia rzodkiewki. Doskonale łączy go z krzewów fasoli i selera. Ponieważ zgodność z warzywami lądowania w kraju dzisiaj jest przenoszone z jednego do drugiego ogrodnika, wiele już wiemy, że koper rośnie wśród kapuście, powstrzymuje gąsienice i chrząszcze. Łóżko z ogórków, obok – dobra ochrona przed ślimaki. Doskonałe sprawdzone zioła. Łata kapusta, otoczony przez nich, będą chronione przed bielinka i jego larwy.

ziemniaki

Częstym gościem w naszej działce, ma on również swoje ulubione sąsiadów. Czasopisma o ogrodnictwie, opisujące zgodność warzyw lądowania (ze zdjęciem, co jest bardzo wygodne), często pokazują go w towarzystwie fasoli, szpinaku, fasoli i chrzanem. Rośliny te wzbogacają ziemię azotu i odstraszyć stonki ziemniaczanej. Nie zaleca się umieścić go w pobliżu słonecznika i quinoa. Chociaż hodowcy twierdzą o zgodności z ziemniakami pomidory, buraki i grochu.

kukurydza

Roślina jest dość kapryśna i wymagająca do żywienia. Zaleca się, aby bloki roślinnych, przeplatane krzewów fasoli. To idzie dobrze z ogórki, pomidory, sałata i ziemniaki. Corn – bardzo przyjazne rośliny, wielu ogrodników roślin go wzdłuż krawędzi prawie wszystkich miejsc na stronie. To stymuluje wzrost roślin. Jednakże, seler i burak czerwony idzie źle.

marchew

Toleruje otoczenie niemal wszystkich upraw. Doskonała wzrośnie zmieszane z cebuli i szpinaku – te warzywa korzeniowe na krawędzi może być obsadit łóżko pomidorów, rzodkiewki, rzodkiewka, czosnek i sałaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu marchewka nie zajmuje zbyt dużo miejsca, doskonale uzupełnia wygląd klombów i zapewnia doskonałe przycinanie, ponieważ nie rośnie zbyt często, że zwykle się dzieje, kiedy zasiane w postaci stałej łóżku. Najbliższy roślin marchwi – jest groszek. Zaleca się również między jej maciory rozmaryn, szałwia, tytoniu i cebuli. To odstrasza muchę marchwi. Ale koper i anyż – jest jego wrogiem.

burak

Kochany przez wielu korzenia. Spójrzmy na zgodności sadzenia buraków z innymi warzywami. Zwłaszcza, że rośnie dobrze w połączeniu z ziemniaków, pomidorów, fasoli i szpinaku. Pięć rośliny będą doskonale czują się w jednym łóżku, w szklarni lub w szklarni. Buraki dobry wpływ na kapusty, sałaty i rzodkiewki. Szczególnie lubią to posadzone w pobliżu cebuli, szpinaku i sałaty. Słabe rosnące obok kukurydzy i ziemniaków.