471 Shares 8295 views

lampart


Uszczelnienie Leopard jest uważana za jedną z najsilniejszych, najgroźniejszych i najbardziej niebezpiecznych drapieżników w Arktyce. Należy ona do rodziny fok. Mieszka Lampart w Oceanie Południowym, aż do granicy lodzie, i we wszystkich morzach arktycznych.

Krwiożercze drapieżniki morskie nie są spełnione, podobnie jak inne foki, ice-Rookeries, preferując ogromna firma jest dumna samotność. Dlatego na pierwszy rzut oka może się wydawać, że osobniki tego rodzaju uszczelki nie jest tak dużo. Ale w rzeczywistości, te drapieżniki ponad pół miliona.

Uszczelnienie Leopard wygląda bardzo różni się od wszystkich innych gatunków fok: jego długi, serpentyn ciało wygląda bardziej elegancki niż jego kolega, i ma praktycznie żadnego tłuszczu tłuszczu. Obecność w paszczy drapieżnika potężnego dwa rzędy ostrych zębów i kłów jasno wynika, że to zwierzę zjada głównie mięso.

Siła i moc mówi także jego ogromny ciężar i długość ciała. Ponadto, kobiety są o wiele większe niż u mężczyzn. Dla porównania, jeśli dorosły mężczyzna na długości trzech metrów można „wyciągnąć” na 280 kilogramów, żeńskie słonki dotrzeć długości czterech metrów i wagę ponad cztery kwintali!

Lamparty głowy mają nieco spłaszczony, Ciemno-szary kolor, z dużą ilością ciemnych plam. W tym samym kolorze z tyłu i po bokach drapieżników. Ale brzuch jest uderzające w jej surowej białej. Podobno uszczelki kolor spot, a nawet, być może, jego okrucieństwo i skłoniła ludzi do myślenia, aby nazwać to lampart.

Woląc samotność, morze leopard tylko na krótkim okresie godowym łączy się w opakowaniu. Ponadto, te grupy nie przekracza 5 lub 6 zwierząt. Typowo, „miesiąc miodowy” wesela leopard przypada w lecie. Ale te dni, poświęcone „Love”, zaciętej uszczelka pozostaje wierny sobie, ponieważ samica proces nawożenie odbywa się bez rodowodu i zalotów, w prawo w wodzie.

Samica jest przyszłość potomstwo jedenaście miesięcy, rodzi tridtsatikilogrammovogo cub zwykle we wczesnym latem na lodzie. By the way, leopard seal matka nie różni się nadmiar czułości do jego pięć stóp dziecka: karmić swoje dziecko z jej mleka miesięcznie, a następnie opuszcza go sami sobie.

A teraz, od miesiąca życia dziecka, niezależnie lampart zmuszony do wyciągania wody na jedzenie. Jednak śmierć młodych zwierząt jest praktycznie nie obserwuje się, więc te drapieżniki są silne i niezwyciężony, nawet bardzo małe szczeniaki.

Samica może kolega po raz pierwszy już w wieku trzech lat. Mężczyźni czuć się „męski”, zajmuje trochę więcej czasu – 4 lata. Mieszka jako pieczęć leopard średnio ćwierć wieku.

Głównym dieta morza drapieżnik się skorupiaki, ryby i głowonogi. Ale biada gapić uszczelnienie cub lub słonia! Leopard, czasami pozwalając sobie leżeć u boku starszych osób płetwonogich sąsiadów, i nie sądzę, aby oszczędzić ich dziecko: przyjaźni jest przyjaźń, a dieta naprawdę nie chce złamać …

Oczywiście, czasem drapieżne spadek jeść i ptaki. Ale przede wszystkim z zaklętego pingwiny zabójców cierpieć: jak wiemy, nie mogą latać.

Nawiasem mówiąc, w odniesieniu do gustów lamparta morskiego. Niektóre osoby wybrać dla siebie wyłącznie Pingwin diety, podczas gdy inni przejawiają preferencje młodych tyulenyatine.

Ale najgorsze – to jest coś, że człowiek może stać się morzem brutalnej pyszny obiad. Szczególnie niebezpieczne są blisko krawędzi lodu. Leopard niespodziewanie stanie wyskoczyć z wody i przystawki rozszczelnienie ekstrakcji. Jeżeli poszkodowany udaje się uciec z uścisku zębów, drapieżnik prowadzi ją na lodzie.

W wodzie, lampart czuje, co nazywa się ryb: więcej niż godzinę, może on znajdować się pod nim, a podczas pływania prędkością 40 kilometrów na godzinę, przy zanyrivaya trohsotmetrovuyu głębokości.