698 Shares 8945 views

Krople „Hofitol”: instrukcja, ceny, opinie

Lek „Hofitol” ma na celu przywrócenie komórek wątroby i poprawia funkcję nerek. Lek znalazł swoje zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny i kosmetologii. Ze względu na szeroki zakres oddziaływania i naturalnym składzie „Hofitol” spada przepisana do leczenia noworodków żółtaczka fizjologiczna.


Ogólny opis środków

„Hofitol” – medycyna wątrobę na bazie naturalnych składników, produkowanych przez francuską firmę farmaceutyczną Rosa-Phytopharma. Preparat ma zdolność do aktywacji procesu formowania i wydzielania żółci, obniża poziom mocznika. Oznacza chroni komórki wątroby i nerki przed toksycznymi efektami wolnych rodników.

Hofitol „produkcji”, w postaci kropelek i tabletek do stosowania doustnego, jak również w postaci roztworu do iniekcji. Główną substancją czynną jest lek ekstrakt (roztwór wodny) liści karczocha pola. Roślina ma korzystny wpływ na wytwarzanie enzymów w komórkach wątroby, co przyczynia się do normalizacji poziomu cholesterolu we krwi oraz metabolizm tłuszczów.

Kiedy lekarze przepisujący lek "Hofitol" (krople)?

Cena wątrobę czynnej w postaci roztworu do stosowania zewnętrznego wynosi 360-410 rubli butelki 120 ml. Zwykle oznacza to zaleca się stosowanie w ramach terapii skojarzonej z następujących chorób:

 • Postać przewlekła zapalenia wątroby o różnej etiologii;
 • marskość wątroby we wczesnym etapie;
 • zapalenie pęcherzyka żółciowego;
 • miażdżycę tętnic;
 • stan przedrzucawkowy (posocznica), wczesnym i późnym stadium;
 • Zatrucie na tle chorób zakaźnych, zatruć;
 • acetonemia;
 • żółtaczka fizjologiczny u noworodków;
 • nadwaga;
 • dyskinezę dróg żółciowych ;
 • przewlekłą niewydolność nerek, łagodny;
 • łuszczyca;
 • objawy niestrawności.

W zależności od rodzaju choroby i wieku pacjenta eksperta wybierze optymalny kształt do odbioru „Hofitol” przygotowania. Cena (tabletki zawierają 200 mg substancji czynnej) zależy również od formy uwalniania.

Stosowanie „Hofitol” w pediatrii

Większość dzieci w pierwszych dniach po urodzeniu, nie ma czegoś takiego jak żółtaczka. Pierwsze objawy można zaobserwować w trzecim dniu po urodzeniu okruchów. Głównym powodem pojawienia się żółtego odcienia skóry jest to, że ciało dziecka szybki rozpad hemoglobiny płodowej i jej stopniowe zastąpienie „dorosłej” wersji. To powoduje powstawanie dużej ilości niebezpiecznego stężenia bilirubiny pośredniej.

Żółtaczka fizjologiczna rozwija się, gdy organizm nie może poradzić sobie z dzieckiem w przetwórstwie. Zazwyczaj taki stan nie wymaga leczenia. Jeśli istotnie zwiększa stężenie bilirubiny, diagnozowanie patologicznej żółtaczki, na którym pokazuje pilną stosowanie specjalnych leków.

Środek wątrobę (kropli) „Hofitol” dla dzieci asystentów wymaganym do zatrucia schorzeń wątroby i nerek, wzdęcia i odbijanie i zapachu. Dzięki naturalnym składzie leku jest absolutnie bezpieczne i rzadko powoduje skutki uboczne w postaci alergii. Niezależnie dać lek dziecko jest bardzo niepożądane. Tylko lekarz może określić optymalnego schematu leczenia.

W jaki sposób środek do żółtaczki?

Phytopreparation na bazie wodnego ekstraktu pola karczocha ma korzystny wpływ na proces wydzielania żółci z wątroby i przyspiesza. Zawarte w leczniczych składników pokarmowych – kwas askorbinowy, witaminę B, inulinowych kwasy fenolowe – przyspieszenie konwersji toksycznych bilirubiny pośredniej w bezpośrednim nieszkodliwe, a jego usunięcie z korpusu z moczem.

Jak dać leku dzieciom?

Niemowlęta i dzieci w wieku poniżej 6 lat, określonego leku w postaci roztworu do podawania doustnego. Zaleca się rozcieńczonym 3-5 krople leku 5 ml czystej wody, i do powstałej mieszaniny uzyskując dziecku w pierwszym roku życia. Takie manipulacje powinny prodelyvat trzy razy dziennie przed karmieniem. Dzieci w wieku od roku do sześciu lat, dawkę zwiększa się do 5-10 kropli.

„Hofitol” (krople dla niemowląt) są zazwyczaj podawane w ciągu 14 dni. Wielokrotnie leku w badaniach klinicznych, w których naukowcy nie mogli po prostu zrobić to bezpieczne dla małych pacjentów.

Dzieci starsze niż 6 lat Hofitol „można podawać w formie tabletek. Pacjenci powinni przyjmować 1-2 tabletki trzy razy dziennie przed posiłkami. Dzienna dawka nie powinna być większa niż 1,2 g substancji czynnej.

W niektórych przypadkach nie wyznaczył „Hofitol” (krople)?

Instrukcja nie zaleca stosowania środka wątrobę z historią pacjenta po dolegliwościach:

 • choroby wątroby, nerek, pęcherza żółciowego w ostrej fazie;
 • niedrożność dróg żółciowych;
 • nadwrażliwości na lek w kompozycji;
 • kamica żółciowa;
 • wątroba (lub nerek) brak.

W postaci tabletek, lek nie może być stosowane do leczenia dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Mogę wziąć „Hofitol” w czasie ciąży?

Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do stosowania preparatu „Hofitol”. Krople, których cena jest nieco wyższa nie mniej popularne odpowiedniki, polecany jako profilaktyka późnego zatrucia (przedrzucawkowego) oraz poprawić metabolizm lipidów. W przeciwieństwie do zamienników o podobnym mechanizmie działania, oryginalny środek nie powoduje skutki uboczne, takie jak wymioty, nudności i ma znacznie mniej przeciwwskazań.

Środek w postaci roztworu może być zastąpiony postaci tabletek. Jednak warto zauważyć, że krople mają raczej przyjemny smak, a więc trudności z leków na wczesnym lub późnym przedrzucawkowego powinny powstać. Krople „Hofitol”, a także inne formy leku należy przyjmować w dawce zalecanej przez specjalistę. Zwiększenie dawki może prowadzić do niestrawności w postaci biegunki, kolki jelitowej.

Co mówią pacjenci?

Lek ze względu na naturalny skład i skuteczności terapeutycznej zdobył wiele pozytywnych zaleceń zarówno pacjentów i lekarzy z różnych dziedzin medycyny. Lek może szybko normalizuje wątroby toksyczne uszkodzenie po długotrwałym stosowaniu leków na tło.

W leczeniu stanu przedrzucawkowego większość kobiet twierdzą, że ich ogólny stan znacznej poprawie po zastosowaniu phytopreparation „Hofitol”. Kropelki, które opuszczają opinii większości matek noworodków, dobrze tolerowane i prawie żadnych skutków ubocznych. Jednak występowanie przypadków biegunki są rejestrowane w czasie leczenia lekiem. Lekarze mówią, że ten lek jest tak naprawdę w stanie zmiękczyć stolec, a wraz ze wzrostem dawki mogą powodować rozwój biegunki. Pomimo bezpieczeństwem i naturalnym składzie, „Hofitol” dla dzieci (zwłaszcza niemowląt) można przypisać tylko pediatrą.

analogi narkotyków

Głównym celem leków na wątrobę jest ochrona i przywrócenie komórek wątroby. Oni są przepisywane nie tylko do leczenia, ale także dla zapobiegania różnych patologii filtra ciała. Krople „Hofitol” – skutecznym lekarstwem na bazie roślin, który jest wskazany w normalizacji wątrobie zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Analogiem leku powinien wybrać specjalistę, ze względu na ciężkość stanu pacjenta, wieku i przeciwwskazań.

„Ekstrakt karczocha”, „Holebil” – leki, które mają taki sam skład jak „Hofitol”. Cena (oparte na tabletkach karczocha jest popyt) zależy od producenta leku. Najtańsza substytutem oryginalnych pomocą „wyciągiem z karczocha”. Koszty opakowania (60 tabletek) – 220-250 rubli.

Wśród preparatów ziołowych wątrobę najbardziej popularnych należą:

 1. „Galstena” – Łączony środek homeopatyczne posiadająca wątrobę, choleretic i holekineticheskim działania. Jest on wytwarzany w postaci kropli i tabletek. Koszt leku w roztworze – 290-350 rb (20 ml);
 2. "Holagol" – choleretic, przeciwskurczowe narkotyk. Ma również działanie przeczyszczające. phytopreparation koszt wynosi 260-290 rubli 10 ml fiolki;

„Holosas” – przygotowanie znacznie poprawia przepływ żółci i normalizuje procesów metabolicznych w wątrobie. Główny składnik aktywny – wyciąg bioder Rose – zwiększa odporność organizmu na niekorzystne wpływy środowiska. jako środek syropu mogą być stosowane do leczenia młodych pacjentów. Zaletą takiego rozwiązania jest koszt leków – 80-90 rubli butelki 140 g