708 Shares 4738 views

Mrowienie i drętwienie rąk i stóp: Przyczyny

Drętwienie kończyn, dana osoba może być oznaką poważnej choroby. Z drugiej jednak strony, parestezje stóp i rąk nie zawsze mówić o jakiejś strasznej diagnozy. Dziś będziemy zrozumieć, w jakich sytuacjach nie należy się martwić, i gdzie – należy natychmiast szukać profesjonalnej pomocy, aby pozbyć się tych nieprzyjemnych objawów i, oczywiście, aby wyleczyć samą chorobę.


Kiedy nie należy się martwić?

Takie nieprzyjemne odczucia, takie jak mrowienie i drętwienie palców u rąk i nóg, pieczenie i „gęś” w kończynach w medycynie nazywane są parestezje. Często objawy te są wynikiem skrócie szczypanie nerwów z powodu niewygodnej pozycji. W tym przypadku, parestezje często jednostronna, to znaczy, że jest drętwienie i mrowienie w prawej ręce lub, na przykład, lewa noga.

Na przykład, osoba siedzi przez długi czas, zginanie kończyn dolnych lub spania w niewygodnej pozycji. W rezultacie, nogi zaczyna się mrowienie, pojawiają się „gęsią skórkę”. Inny przypadek: w zatłoczonym transportu człowiek jest zmuszony przez długi czas, aby trzymać się z prawej lub lewej strony poręczy. Wynika to w górnych kończynach płynącej. W tym przypadku, drętwienie i mrowienie lewej ręki, a także prawa, mogą być wyeliminowane w następujący sposób: a szczotka do prostowania, zmienić pozycję ciała i czekać, aż wróci do stanu normalnego.

Jest to specjalny parestezje traktować w tym przypadku nie jest wymagane. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy taki objaw występuje często i jest niezależna od pozycji końcowej. Wtedy to wymaga specjalistycznej porady. Na podstawie badania lekarz powołuje dodatkowych metod badawczych, a następnie odpowiednie leczenie.

problemy z kręgosłupem

Drętwienie i mrowienie palców może wskazywać na poważne problemy, takie jak ból pleców i międzykręgowy przepukliny.

Pierwszy choroba jako przyczyna parestezje wystawać narośli na kręgosłupie, z powodu pojawiają się zmiany zwyrodnieniowe. Warstwy te mogą uciskać zakończeń nerwowych, co prowadzi do takich konsekwencji.

Jeżeli dana osoba ma przepuklinę międzykręgowego, przyczyną dolegliwości jest ucisk nerwu. Najczęściej uduszenie występuje z jednej strony, na przykład, po lewej stronie, a zatem nie jest drętwienie i mrowienie w lewej ręce.

niestabilność hemodynamiczną

Parestezje może być jednym z pierwszych objawów udaru mózgu lub problemów z naczyń. Te niezdrowe warunki spowodowane są głównie nadciśnienie czy miażdżycę. I jeszcze mrowienie w rękach i drętwienie może być spowodowane przez stres lub psychicznym. W każdym razie, jeśli ktoś zauważa regularnie w takich negatywnych zjawisk, należy natychmiast udać się do lekarza, ponieważ przyczyny złego samopoczucia mogą być bardzo poważne.

Czynniki drętwienie nóg

Etiologia ludzkiego parestezje kończyn dolnych mogą być organizmie choroby i niezdrowe życia.

Najczęściej, mrowienie i drętwienie w nogach pojawia się w tych problemów zdrowotnych:

  1. Osteochondrosis.
  2. Neuropatia – uszkodzenie nerwów w kończynach dolnych.
  3. Międzykręgowych przepuklina.
  4. choroba Raynauda. Choroba ta badano trochę w medycynie. Podczas tej choroby jest osłabienie krążenia krwi w kończynach dolnych. Foot parestezje w tym przypadku towarzyszy obrzęk i skurcze.
  5. Reumatoidalne zapalenie stawów – choroba stawów, gdzie jest deformacja stawu kolanowego, wyciska nerwy. Choroba ta jest również towarzyszy silny ból i obrzęk nóg.
  6. Stwardnienia rozsianego, znamienna tym, drewnienia rdzenia kręgowego i mózgu. W tym przypadku dana osoba ma ból w nogach, członki zdrętwiałe.
  7. Miażdżyca. Ta diagnoza często umieścić ludzi w ciągu 50 lat. Podczas tej choroby występuje mrowienie i drętwienie w nogach, a drugi pacjent skarży się na osłabienie i zmęczenie.

Brak składników odżywczych i witamin

Bardzo często przyczyną kończyny parestezje się niedobór niektórych substancji, które są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niedobór witaminy B12, która jest odpowiedzialna za procesy metaboliczne układu nerwowego, mogą prowadzić do naruszenia niższej wrażliwości kończyn.

Leczenie w tym przypadku jest prosta: trzeba zrekompensować brak tego elementu w przyszłości do monitorowania pożądaną zawartość w organizmie.

ciąża

Kobiety, które są w stanie, często występuje mrowienie i drętwienie stopy. Jednakże, przestraszony i spojrzeć na możliwych chorób towarzyszy taki objaw, nie warto. Jest to normalne zjawisko, które jest związane ze zmianami zachodzącymi w organizmie kobiety w ciąży: jest nadmiar cieczy tak, że kończyna może pęcznieć. Ponadto, serce pracuje coraz rebonochka, zwiększa objętość krwi, co prowadzi do naruszenia hemodynamiki. Kobieta w ciąży w tym przypadku czuje mrowienie i drętwienie w nogach w nocy lub po drzemce. W takich przypadkach leczenie nie jest konieczne, ponieważ wszystko idzie po porodzie.

Leczenie parestezje kończyn dolnych

Po przyczyny drętwienie i postawić dokładnej diagnozy, pacjent powinien stosować wszystkie zalecenia lekarza zostaną ujawnione. Ponadto istnieje szereg działań, które łagodzi zmęczenie stóp, napięcie w kręgosłupie, eliminuje drętwienie. Należy pamiętać, a nawet pisać takich prostych technik, które pomogą wyeliminować parestezje:

1. sportowych. Jazda na rowerze, pływanie, normalne chodzenie i inne podobne ładunki pomoże pozbyć się drętwienie i mrowienie rąk i nóg, a także do opracowania kręgosłup.

2. zdrowego stylu życia, który obejmuje rzucania palenia, alkoholu. Jeżeli dana osoba ma alkohol lub papierosy, w organizmie jest skurcz naczyń krwionośnych. W rezultacie nie jest mrowienie i drętwienie rąk i nóg, skurcze i innych niepożądanych objawów.

3. Dobre odżywianie. Głównym składnikiem diety powinny być ciepłe owsianka – płatki owsiane, kasza gryczana, jęczmienna. Nie zapominaj także o świeżych owocach i warzywach.

4. Nie jest możliwe, aby zapobiec hipotermii w zimnych porach roku.

5. kąpiele kontrast. Codzienne zabiegi z ciepłą i zimną wodą ułatwi kondycję nóg. Aby to zrobić, pół minuty do kończyn dolnych przemian w zbiorniku z najwyższą ogrzewaną, a następnie – w cieczy z lodem. Postępowanie powinno być prowadzone w godzinach porannych i wieczornych, a po kąpieli należy smarować maścią terpentyna nogi i założyć ciepłe skarpetki, tak aby nie zachorować.

Teraz, gdy wiesz, co powoduje nieprzyjemne odczucia takie jak mrowienie i drętwienie rąk i nóg, może być bardzo różny. I nie zawsze objawy te powinny być postrzegane jako oznaka strasznej choroby. Ponieważ jest często niewłaściwa postawa może być przyczyną pojawienia się „gęsiej skórki”, a następnie nie jest wymagane leczenie. Jednakże, jeśli mrowienie i drętwienie występuje często, osoba musi udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny tych objawów i przezwyciężenia choroby w czasie.