806 Shares 9187 views

Obukhov roślin. Historia rozwoju

Obukhov roślin – jeden z wiodących przedsiębiorstw rosyjskiego przemysłu obronnego.


Oprócz produkcji i projektowania produktów cywilnych, energia jądrowa, przemysł stoczniowy i inne produkuje przemysłowa fabrycznych, wzorów i utrzymuje systemy broni i sprzętu wojskowego.

formacja roślin

Po klęsce, stało się jasne w wojnie krymskiej z 1853-1856, że rosyjska armia i marynarki muszą uzbroić. Dla tych celów, i zdecydowaliśmy się na budowę zakładu. Erekcja była bardzo szybka, a rok później pierwszy wytop został wyprodukowany po rozpoczęciu stali konstrukcyjnej.

Nazwa zakładu został nazwany na cześć słynnego naukowca w dziedzinie metalurgii Obuchow. Nawiasem mówiąc, nie ma innego debiutancki roślin na Ukrainie – Obuchow cegielni.

Budowa fabryki Obukhov została zakończona w maju 1863 roku. Po otwarciu fabryki rozpoczęła produkcję broni artyleryjskich. W 80-90 latach 19. wieku nie zaczął się pancerza i broni na statkach.

król postanowi roślina dostaje swoją własną flagę, którą otrzymał za swój wkład w rozwój floty.

Przed rewolucją,

W fabryce Obuchow założyć nowoczesną bazę produkcyjną i laboratoryjnych, a następnie został zaproszony do współpracy znany naukowiec-metalurg Chernova.

Przez 1886, zakład został uznany za najbardziej zaawansowane przedsiębiorstwa w Rosji. Produkuje ogromną gamę produktów – od części zamiennych do sądów do instrumentów chirurgicznych. Na kółkach dla taboru kolei do kopalń i muszli.

Nie bez niezadowolenia robotniczego. W maju 1901 roku nastąpił wielki strajk, który zakończył się w starcia z policją i żołnierzy.

Zakład czynny udział w wystawach międzynarodowych. Na początku I wojny światowej, firma stała się jednym z największych hut, nie tylko w imperium rosyjskim, ale również w Europie.

W 1904 roku zakład Obukhov był podłączony do huty Aleksandra. W następnym roku, podczas swojego warsztatu do produkcji urządzeń optycznych zostało ustalone.

Przed rewolucją, prawie wszystkich broni do uzbrojenia marynarki i pół dla wojsk lądowych produkowany roślinę Obuchow.

Petersburg po jego budowy został wyprzedzony Ural do produkcji wyrobów stalowych. Wielu ekspertów zaproszono do pracy z całego kraju. Zatrudniała około 4000 osób. Do roku 1914 liczba pracowników stał się ponad 10 tysięcy.

po rewolucji

Po bolszewicy przejęli władzę w kraju, fabryka została przemianowana fabrykę Piotrogrodu „bolszewik”. Nazwa ta trwała aż do upadku Związku Radzieckiego. Dopiero po utworzeniu Federacji Rosyjskiej, wrócił do pierwotnej nazwy.

W lutym 1918 roku i do 1920 roku zakład zaczął działać specjalną komisję, i poprzedni szef został odwołany.

Ale w grudniu 1917 roku produkcja została zatrzymana, a w styczniu 1918 roku, wszyscy pracownicy są obliczane. Zakład był bezczynny przez trzy miesiące po rozpoczęciu produkcji ponownie.

W latach dwudziestych nie produkują tylko broń na niego. To tutaj został wyprodukowany pierwszy krajowy ciągnik i samoloty silnik.

Roślina Bureau Projekt stworzony kilkadziesiąt systemów artyleryjskich i pierwsze MS-1 czołg produkcji.

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Podczas wojny Obukhov zakład produkował broń, pistolety kolejowych, przeprowadzono naprawę sprzętu wojskowego.

W pierwszych miesiącach wojny fabryka nadal działa praktycznie Samodzielne kobiety, starzy i młodzi – wszystkie pełnosprawnych mężczyzn udał się do walki na froncie. Praca nie zatrzymuje się nawet w nocy.

Gdy Niemcy zajęli fabrykę dzwonka blokada Leningrad Obukhov obrony nie powstrzymało ich działalność pomimo głodu, intensywnego ostrzału i bombardowania.

Ze względu na brak paliwa i praktycznie kompletnej naprawy awarii zasilania przybywających od przodu do ręcznie techniką.

W ciągu 41-42 lat pracownicy roślinne pracował i służył drodze życia, zostały przekształcone piątą elektrownię wodną.

Na polecenie personelu zakładu Frontu Leningradzkiego Obuchow produkował nie tylko broń, ale także inne produkty, takie jak budowa i rozminowywania narzędzi.

Za jego wielki wkład w zwycięstwo spółki otrzymał Order Czerwonego Sztandaru.

Lata powojenne

Po zniszczeniach wojennych i blokady były ogromne. Przez kilka lat byliśmy kapitałowe prace remontowe na warsztatach konserwatorskich i produkcji.

Odbudowa rozpoczęła się w czasie wojny, w 1943 roku. I w ciągu siedmiu lat zakład został całkowicie przywrócony do stanu przedwojennego.

Dział projektowy jest aktywnie zaangażowany w rozwój nowych rodzajów broni.

W 60-70 lat, zakład produkował wyrzutnie dla rakiet przeciwlotniczych i antiship. Oprócz sprzętu wojskowego nzdes sprzętu vupuskali dla elektrowni jądrowych.

W 80 lat, fabryka nadal produkować swoje produkty i prawie nigdy zaprojektowany niczego nowego.

Po rozpadzie Związku Radzieckiego i dziś

Od 2002 OAO „GOZ Obukhov roślin” stała się częścią koncernu PVO „Almaz” i został wpisany na listę strategicznych przedsiębiorstw. Obecnie składa się z więcej niż 70 procent sprzętu do obrony, o ćwierć technologii marynarki.

Teraz w fabryce Obuchow aktywnie zastępując technologię systemu na bardziej nowoczesny, wprowadzając nowe procesy, nowe obiekty są budowane.

Po zaktualizowaniu bazy materialnej i technicznej oraz budowę nowych zakładów oczekuje się wytworzenia systemu GLONASS, aby tworzyć produkty dla wojskowego przemysłu lotniczego.