96 Shares 4855 views

Kopę planowanie – kilka kroków do spełnienia aspiracji lokatorów

Kopę (skrót ten obejmuje w szczególności następujące budowy koncepcji – układ elementów planowania przestrzeni) jest elementem blokowym używanym do budowy wysokich budynków w nowych osiedlach. Są nowe budownictwo mieszkanie marka została dostarczona, nazwany „plan Kopę.”

Zupełnie nowe podejście

Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych z tej popularnej serii rozpoczęła się w 1982 roku iw tym czasie było to coś zupełnie nowego w obudowie kraju. W ramach projektu, każdy element bloku jest pomyślany jako oryginał, różni się od innych sekcjach poszczególnych mieszkań, który miał kilka opcji. W rzeczywistości, plan Kopę stał się standardem. Niemniej jednak, to przełom w konstrukcji modelu mieszkalnych wysokich budynków, główną zaletą którym płyta ze stali, składający się z trzech warstw i mający istotnie poprawić izolację termiczną.

Zalety i wady nowych mieszkań

Niewątpliwą plusów obejmują liczbę wind – trzy na każdym wejściu, z których jeden pasażer – przewody miedziane, a poszczególne grzejniki na ustawieniu żądanej temperatury. Dyspozycja Kopę przewidziane do automatycznego usuwania dymu. Do mankamentów tego projektu obejmują niewielką liczbę różnych opcji układu mieszkań i złej izolacji akustycznej. Zostało to uwzględnione w kolejnych wersjach, co tylko pięciu. Budynki z tej serii zjednoczone wspólną nazwę – Kopę. Projekty (pierwsze trzy) różniły się tylko przez rok – 1980, 1985 th th, 1987 Th. Dwa ostatnie, datowany 2000, zostały nazwane – Kopę-M „Sail” i (wersja ostateczna) Kopę „Wieża”. Najnowszy projekt różni się od krewnych, nawet wizualnie, podczas gdy w poprzednich 4 lat, różnią się tylko w budownictwie. Zasadniczo układ Kopę pozostała taka sama, mimo pewnych zmian. Konstrukcja tych serii nie spełnia wymagań czasu zostało przerwane, ale nie są one przedmiotem rozbiórki.

Nowe pomysły

W miejsce tych kompleksów mieszkaniowych idą do domu, związanych z serią Kopę-M „Sail” w 2003 roku, który leżał w strukturalnie poprawiła. Uwzględniane i innych niedociągnięć. Mieszkania w tych domach są skłonni do zakupu, który jest kluczowym wskaźnikiem zapotrzebowania. Od siebie, różnią się wyglądem, liczba pięter (12 do 25), przy wejściach (2 do 6), liczba mieszkań na piętrze: zazwyczaj 4, ale istnieją sekcje mieszkalne lokale typu studio, osiągając 12 na podłodze. Wysokość pomieszczeń mieszkalnych – 2,66 m, panel budynek z izolacją, której grubość wynosi 30 cm największy popyt do użytku długoletniego w wysokich budynków 23 i 25 pięter .. Układ mieszkanie różni się od siebie w zależności od ich powierzchni, liczby pokoi oraz lokalizacji domu. Wraz z wielu funkcji oferowanych przez małych przestrzeniach mieszkań 6-pokojowe, które kwadratury sięga 133 tys. m. Loggia w tych domach są przeszklone (ze względu na ich półkolistym kształcie, przypominający żagiel, projekt otrzymał taką samą nazwę), istnieją bay okna i poluerkery, wspólne balkony, które wychodzą na wejście schodami.

wyraźne korzyści

Oczywiście, pokoje przejściowe, nie ma ogólnego, wszystkie one są oddzielne. Szczególne słowa zasługuje na wyjątkowość tej serii, który spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa pożarowego. Przejdziemy teraz do konstrukcji monolitycznych domów z tej serii. Na pierwszym piętrze jest jako niemieszkalne, będzie podziemny parking. Wszystkie apartamenty posiadają opcje dla lokalizacji obiektów mieszkalnych i pomocniczych (z powodu, jak wspomniano powyżej, szereg powodów osobistych, do lokalizacji domu) i kilku rozmiarach (z wyjątkiem 6-tikomnatnyh). Mieszkania planujące Kopę o wymiarach co następuje:

· Jedna sypialnia, a całkowita powierzchnia żywy odpowiednio 38-39 i 17-20 metrów kwadratowych, trzy rozmiary;

· Apartament składa się z dwóch pokoi – 55-62 i 32-38 metrów kwadratowych – 6 standardowych rozmiarach;

· Apartamenty, składający się z trzech pokoi – 75-82 i 43-54 metrów kwadratowych – 6 standardowych rozmiarach;

· Cztery – 100-102 i 65-70 metrów kwadratowych – są 4 rozmiary.

Planowanie domów w tej serii przewidzieć wszystkich możliwych rearanżacji mieszkań, lokatorzy wykonanych wcześniej. wszystkie typowe sugestie i uwagi zostały uwzględnione, więc większość rodzaje zmian są surowo zabronione w tych mieszkaniach.