347 Shares 2854 views

Język kwiatów: Alstroemeria. Znaczenie kwiat

Natura – wielki artysta, którego język zachwyca wspaniałą wyrazistość. Niektóre z jej prac mają takie wykwintne piękno, które nawet umiejętne mistrz może być tylko zazdrosny podziw. Jak bajka przyjdzie do scen życia od marzeń pojawiają się pojedyncze kwiaty, jeden z nich – roślina Alstroemeria. Wartość kwiatu, jego wykorzystania, reprodukcji i innych sprawach możemy omówić w tym artykule.

historia

Pojawiły się na wybrzeżach Peru niesamowite kwiatem uznawanych to magiczna roślina. Alstroemeria Inca wierzył dar boga słońca, który pozwala nabyć zadziwiające właściwości fizycznych, począwszy od możliwości stania się niewidzialnym, a skończywszy na przekształceniu innego zwierzęcia.

Alstroemeria (wartość kwiat, jego historia są szczegółowo opisane w tym artykule) – nie tylko nazwa rośliny. Ze względu na fakt, że wygląda jak mały lilii, także wspólną nazwą „Lily peruwiański”, „lilia Inków” i „papuga lilia” i tak dalej. Jego pierwsza oficjalna nazwa kwiatu było po jego uznania w Europie. jego nazwa wywodzi się od skomplikowanej nazwy szwedzki botanik, który jako pierwszy wykazał zainteresowanie niesamowite flory.

Alstroemeria, przyzwyczajony do gorącym słońcu Ameryki Południowej, dzięki wysiłkom specjalistów pojawiła się w górach, uzyskując w ten sposób wyjątkową zdolność do tolerowania oraz niskich temperatur.

Mówi się, że hodowcy próbowali po prostu do sławy dla tej rośliny mają różne kolory. Z powodu tej różnorodności Alstroemeria (czyli kwiat, fotografia, znajdziesz w tym artykule) jest w stanie odświeżyć każdą kwiatów układ, ze dla florystów staje niemal niezbędny pomocnik.

Jak korzystać z kwiat?

Zasadniczo Peru lilie są uprawiane na sprzedaż. Są bardzo popularne wśród florystów. Wielką wartość dostają dla ludzi, którzy rozumieją język kwiatów. Alstroemeria (kwiat sens i używać go dzisiaj jest interesujący nie tylko dla specjalistów) są harmonijnie połączone z chryzantemy, róże, storczyki, lilie, irysy, dając bukiet gęstości i objętości. kwiat oddział po obcięciu przez długi czas nie tracą atrakcyjność. Stoją około dwóch tygodni w wodzie.

godność

Ogromnym plusem roślin – kompletny brak smaku. Tak, kilka z nich, nawet z alergią nie spowoduje szkód.

Nisko rosnących odmian kiedy uprawianą mogą być wykorzystywane do tworzenia granic. Kwiaty również zostaną dopracowane utwory kadrowania lub grządek w ogrodzie. Są one idealne do sadzenia mieszanym, więc w ogrodzie kwiaty jednoroczne tworzących spory wybór.

kombinacja

Będzie to niezwykle piękne, jeśli przynosi firmie wiele nisko rosnących kwiatów: stonecrops, zhivuchka. Miniaturowe alstroemeria mogą być umieszczone w doniczkach. W tym przypadku są one umieszczone w przedniej części domu na terenie, na schodach, w altanie ogrodowej. Dbać o nich, ponieważ jest jeszcze łatwiejsze.

Okazuje się wspaniały widok jeśli wysokie odmiany peruwiańskich lilie posadzone w klombu róż. Ich elegancja opłacalne podkreślić godność szlachetnych kolorach z ostrymi kolcami. Kobiecy i soczysty kombinacją chryzantemy z róż w ogrodzie wygląd. To może być bardzo długi czas eksperymentować łącząc rośliny, które są odpowiednie w kolorze, z kwiatów różnych delikatnych odcieniach, a ponadto, grając na kontrast pastelowe i jasne kolory.

Najpopularniejsze odmiany

Alstroemeria (wartość kwiat zainteresowanie nie tylko floryści, ale po prostu miłośnicy piękna) zyskała ogromną popularność hodowców. W tej chwili wyświetlona 200 odmian tej rośliny. Incredible kochają kwiaty ogrodnicy stale korzystać z następujących klas:

  • Alicia – kwiaty tej odmiany mają ciekawe różowo-biały (bicolor) płatki.
  • Złoty – oddział osiągnąć wysokość 0,9 m, pąki są pomalowane na głęboki pomarańczowy odcień.
  • Lemon – charakteryzuje się dużymi kwiatami w oryginalnym kolorze – jasny cytryny z lekkim zielonym kolorze.
  • Virginia – ma pędy średniego wzrostu, gruby, mocny. Kwiaty blado białe, duże. Kwitnie w czerwcu. W tym przypadku bardzo długo kwitnące, można kontynuować aż do pierwszych przymrozków.
  • Kwitnące krwi – pąki kwiatowe ma elegancki, gdzie może znajdować się około 15 pączków. Szkarłatne płatki pokryte małych żółtych kropek.
  • Brazylijski Lily – wysoki krzew osiąga 2 metry.

Język symboli

Dla tych, którzy znają język kwiatów, Alstroemeria jest zawsze aktualna. Wartość kwiat – demonstracja towarzyskiego dyskretnym miejscu, a także pragnienie bogactwa i dobrobytu. W tym przypadku, dokładna wartość zależy od pąków kwiatowych.

Bukiet z roślin z żółtymi płatkami demonstruje dobrobyt i szczęście. Skład fioletowym zakładu jest entuzjazm i fascynacja dawcy, podczas gdy wartość kwiat (ALSTROEMERIA) w odcieniach różu – łagodnego nastawienia.

Jeśli pąki są czerwone nasycony odcień – wentylator ma dla Was bardzo silnych uczuć i przy użyciu tajnego języka, a zatem uznane im. Wielka odpowiedzialność nakłada bukiet białych róż. To pokazuje, że znalazłeś ukochanej duchowo. Chcesz podkreślić powagę intencji? Świetny prezent dla każdej dziewczyny – Alstroemeria, posadzone w doniczce.

Alstroemeria domu

Jednak niewymagających w opiece może być ALSTROEMERIA (czyli kwiat i opieka są opisane w tym artykule), uprawa jej domu wymaga przestrzegania pewnych zasad.

Do uprawy gleby za pomocą lekko kwaśny lub obojętny. Zapewnić swoim zwierzakiem doskonałą drenaż. Roślina lubi lekkie, stąd garnki z nim często stoją w oknach od strony południowej. Jednocześnie wiosną i latem, będzie ona musiała cieniu przed słońcem.

Peruwiański lilia w domu potrzebuje codziennie oprysków. Jeżeli garnki znajdują się w pobliżu urządzeń grzewczych w okresie zimowym wskazane jest, aby przenieść się gdzieś indziej. Jeśli Alstroemeria nagle spadły wszystkie wybierane pąki i liście, to przeszkadza suche powietrze.

Alstroemeria (wartość kwiat wskazane w artykule powyżej) wymaga regularnego podlewania. W cieplejszych miesiącach odbywa się wystarczająco często, aby wilgotność gleby, podczas gdy umiarkowanie. W tym przypadku, woda nie może być chlorem, konieczne jest, aby bronić długości. Alstroemeria zimą podlewanie jest rzadkością. To nie toleruje uwilgotnienia gleby, ale jego suszenie na krzaku wpłynie negatywnie.

Kwiat podawany nieorganiczne związki fosforu potasu. Jeśli na kwiat, wiele nowych liści, pąków nie, zmiany składu nawozu. Roślina może powiedzieć tak, że dostaje zbyt dużo azotu.

Sprężyna sadzenia prowadzi Peru lilie nowego naczynia. Zabieg przeprowadzany jest w domu każdego roku. Dla gleby najlepiej jest stosować mieszaninę 2 części liści, i 1 części torfu, perlit i kory sosny próchnicy.