358 Shares 5642 views

Purchawka grzyb. czy jest jadalne?

Kolczastego raincoat (Lycoperdon Pers chropowata) – pył wielkoowocnikowych. Ma bardzo egzotyczny wygląd. Dlatego wielu zastanawia się, czy jadalne grzyby płaszczu? On ma znacznie większą pojemność niż inne grzyby, gromadzą się toksyny ze środowiska. Jednak pomimo tej funkcji, deszcz-grzyb – jadalne.

Zdolność do gromadzenia się szkodliwych związków doprowadziły do tego, że aktywne makromitsetov stosowanych jeden raz do czyszczenia zabrudzeń po zanieczyszczeniu środowiska. Ta sama jakość spowodował utworzenie na jego bazie różnych suplementów diety, które usuwają toksyny. Makromitsetov wykorzystywane również do produkcji preparatów kosmetycznych. Chociaż płaszcz grzyb jest jadalny, jeść rzeczy, które rosną na obszarach katastrof ekologicznych , w pobliżu niebezpiecznych obiektów przemysłowych, nie jest zalecane.

opis

Ten pokrowiec przeciwdeszczowy jest grzyb z okrągłym zamknięte, czasem ciało owoców gruszki i nibynóżki. Należy ona do rodziny pieczarek. Noga makromitsetov płynnie pod maską. Pulpy grzyb jest jednorodna gęsta tkanka elastycznie mięsiste. Gdy rośnie w Glebę powstają ubytki pokryte obłocznia. Później są one zniszczone i odrzuca spor masę proszku, który jest pomalowany w kolorach od brązowej do ciemnej zieleni. Chociaż płaszcz grzyby są jadalne, ale nie jest zalecany do stosowania w jedzeniu na tym etapie. W górnej części jest utworzona makromitsetov wyrzucania proszku portu zarodników. owocnika grzyba, zwykle ma wysokość 4-8 cm. Może być malowane we wszystkich odcieniach bieli, czasem szarawe lub żółtawe. W górnej części korpusu owoce okładka kolce.

Stosunek właściwości grzybów, kulinarnych

W płaszcz istnieje wiele nazw ludowych :. Grzyb tytoń, rozszczep ziemniaki, cholera tavlinka, pylevik, dziadek tytoniu itp Oto kilka lekceważące pseudonimy, która wyraża stosunek cichych „myśliwych” na to wielkoowocnikowych. I rzeczywiście, pomimo faktu, że grzyb jest jadalny mniszek, rzadki grzyb przystanek obok niego. Starsze osobniki nie nadają się do jedzenia. Rzucanie odcisk zarodników, zamieniają się w coś podobnego mokrą szmatą. Jednak w młodym wieku (z niedojrzałych obłocznia) purchawka grzyb jest jadalne i bardzo smaczne. I to nie musi być moczone i gotowane wstępnie przed smażeniem, marynowanie i solenia.

siedlisko

Płaszcz przeciwdeszczowy zwykły można znaleźć w lasach liściastych i iglastych typów, łąki, łąki. Grzyb ten często rośnie w nawożone gleby, zgniłe pniaki i ściółki. Jest powszechny w prawie wszystkich europejskiej części Rosji. Zbierz je od wiosny do jesieni.

Przydatne właściwości

Od czasów starożytnych, ludzi znanych antyseptyczne i ściągające właściwości tego grzyba. Ran i skaleczeń należy wyciąć dorosłych płaszcz i dołączyć do uszkodzonych obszarów. W rezultacie szybko zatrzymuje krew, zamiast ropiejące zdarzyć w przyszłości. Pracownicy zakładów chemicznych i innych branż niebezpiecznych są zachęcani do włączenia tego grzyba w diecie. Ułatwia to zapobieganie chorobom, takim jak sarkoidoza, i pylicę płuc.