418 Shares 9394 views

Dąb (tree): Opis. Ile jest dąb

Oak to rodzaj roślin należący do rodziny buk. Istnieją dwie odmiany: Drzewa i krzewy. Dąb łączy ponad 500 ras. Otoczek drzewo siedlisko reprezentowane na półkuli północnej. Zakład cieszy się umiarkowanym klimatem, więc w południowej części świata żyje tylko na tropikalnej wyżyny. Liście i owoce są dobrze rozpoznane, częściowo jadalne i dobre dla zdrowia.

cykl dojrzewania

Dąb – drzewo, które należy do gatunku roślin zimozielonych. Jego korona nie może być zmieniona przez kilka lat. Niemniej jednak, istnieją skały, z której opadają liście z nadejściem pierwszych przymrozków. kwiatostany drzewa są jednopłciowy, mała. Warto zauważyć, że pokrywa korona podczas zapylania jest słabo rozwinięta. Silne kwiaty są tylko dla kobiet, mężczyzn kolczyki mogą odpaść przy najlżejszym powiewem wiatru.

Warto zauważyć, że dąb – drzewo do zapylania jest niezbędne skale dwóch piętrach. dojrzewanie płodu występuje w wale, który jest mały spodek. Później rośnie żołądź. Każda rasa z dębowych owoców i tworzyć różne rolki. U niektórych gatunków wydłużonych żołędzi, drugi – okrągłe i małe, z trzeciego – orehoobraznye. Dopuszcza się krzyżować rasy, ale może to prowadzić do znacznego obniżenia wydajności. Drzewo rośnie bardzo powoli, ale może żyć setki lat. System korzeniowy jest utworzona w pierwszym roku, a następnie stale ewoluuje. Co ciekawe, po dębu piła jakiś czas wyłączyć pnia wyrastają obficie silnych pędów. Dąb – drewno, które nie jest zbyt wymagający na ziemi, więc gleba może być cokolwiek. Naturalna hodowla występuje żołędzi. Wysokość dębu wynosi do 40-45 metrów. Objętość korony zależy od gatunku i klimatu.

Opis dąb szypułkowy

Ten typ instalacji jest uważana za często, jak to jest najczęściej w europejskiej części planety. Dąb rośnie z żołędzi w ciągu zaledwie sześciu miesięcy. Następny tworzą pnia, korony i korzeni przez 20 lat. Najstarsze drzewa osiągają wysokość 50 metrów. Pień i gałęzie są grube, mocne, aby wytrzymać nawet w stanie ciężkiego wiatr. W łagodnych warunkach, a także rozbudowany system korzeniowy petiolate dębów może żyć nawet 1000 lat.

Kora ciemno brązowy, gęsty. Liście są podłużne, rosną belki mają od 3 do 7 z lekkim tępe zęby ostrzy. Takie drzewa kwitnące późną wiosną. Oaks zwykły kochają słońce, gdyż jest to roślina odporna przed zapaleniem. Żołędzi długości 3,5 cm.

Cechy dąb puszyste

Najczęściej przedstawiciele tego gatunku znajdują się na Kaukazie, na Krymie, a także w Azji Mniejszej i południowej Europie. Na wysokości drzew rosną tylko 8-10 metrów. Są trwałe i ciepła opór.

Muszę powiedzieć, że skały te dęby są gorsze od wielu innych wariantach wysokości. Ale mają bardzo krętą gruby pień z oddziałów rozprzestrzenia. Ze względu na niewielkie rozmiary i szerokiej koronie rośliny jest często z daleka przypomina duży krzew. Liście są długie niekiedy dochodzić do 10 cm. W formie są one niestabilne, rosnące w parach, łopatki nieznacznie zaostrzone, ciemnozielone. Co ciekawe, łuski otaczające żołądź, bardzo puszyste i miękkie.

Struktura dąb bezszypułkowy

Drewno jest uważana za miejsce narodzin Morza Śródziemnego i Malaya Aziya. W tej chwili są one aktywnie uprawiane w Afryce Północnej i Europie. Jest to wiecznie zielona roślina, której wysokość wynosi 22-25 metrów. Trunk szara, gładka. Crohna rozprzestrzenia grubości. Same liście są małe, zmienny kształt, błyszczące, jasny kolor zielony, skórzaste. Owoce dojrzewają dopiero w drugim roku.

Dąb rośnie szybko, niezależnie od klimatu. On pasuje i zimno do -20 stopni do +40 i ciepła. Shadow-dowód, odporna na suszę. To nazywa się kamień ze względu na fakt, że drzewa rosną głównie na skałach, w górach.

Cechy wyróżniające dębu czerwonego

Najczęściej znajdują się na brzegach rzek. On nie lubi stojącej wody w glebie. Ojczyzna czerwonego dębu jest uważany w Ameryce Północnej, szczególnie Kanada. Na wysokości tych drzew osiągnąć 25 metrów. Zewnętrznie tułowia smukłe, gładkie. Szara kora ciemnieje wraz z wiekiem i pęknięcia. Crohna dąb shatrovidnaya, zielony z żółtymi odcieniami blisko ziemi. Liście duże, czasami średnica wynosi 25 cm. Mają wyostrzone noże. Jesienią zmieniają kolor na czerwony i odpadać. Owoce są małe, sferyczny, wielkość. – 2 cm Dojrzałe żołędzi czerwony, dają drobne. Dojrzewają późną jesienią, w pierwszym roku od złych zbiorów. Zrównoważony płodność – do 20 lat.

Hardy drzewo, spokojnie wytrzymuje silny wiatr i jasne słońce.

Interesujących faktów na temat białego dębu

Kolebką rośliny jest na wschodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Duże plantacje znajdują się w lasy z bogatej wapiennej glebie. Łatwo dostać się wraz z innymi gatunkami dębów. Ważne jest, aby powierzchnia była nie więcej niż kilometr nad poziomem morza. Białe dęby nie toleruje silne mrozy.

Wysokość dojrzałego drzewa wynosi około 30 metrów. Crohna potężny shatrovidnaya utworzone rozprzestrzeniania oddziałów. Kora kolor – szary. Starych drzew prawie nie pękają w przeciwieństwie chereshchatogo rasy. Liście są owalne, duże (do 22 cm), zawierającą do 9 ostrzy. Podczas kwitnienie rumieniec, w lecie – zielony, bliżej zimy są fioletowe i odpadać.

Długość żołądź. – 2,5 cm płatki owocowe pokrytą tak często spadają z drzewa od silnych wiatrów.

Oak Opis krupnoplodnogo

Drzewa te są gatunki północnoamerykańskie. Dorastają do 30 metrów. Pień jest gruby, brązowy kolor, mocny trzask, po kilku latach od momentu pędu. Shatrovidnaya kształt korony uzyskuje potężne gałęzie rozprzestrzenia. Liście podłużne, obłe, ma ciemny kolor zielony, lśniące w słońcu po deszczu. Jesienią cała korona spada, czasami z cienkich gałęzi. Warto zauważyć, średnica liści. – 25 cm Żołędzie duże, często osiągające długość 5 cm, owalny kształt, o jedną trzecią objęte wag ..

Kiełkuje dąb Macrocarpa przy średniej prędkości. Nasiona są bardzo higrofilnych i morozoneustoychivy. Z powodu tej rasy jest uważana za dekoracyjny.

Ponadczasowe kasztan dąb

Rozpowszechniony w Armenii, Iranu i Kaukazu Północnego. Uprawa nie może być. Większość roślin – dziki. W połowie 20 wieku, drzewa te zostały wymienione jako zagrożone, więc są one cięcia jest surowo zabronione. W rezerwie Hirkan specjalnie przeszkolone osoby obserwowane.

Co ciekawe, kasztan Oak to mieszanina kilku dzikich gatunków, które rozwijają się głównie na grzbietach grzbietów. Jest bardzo lekka, umiarkowanie odporna na mróz, ale nie toleruje suszę. Gdy kwitną liści dębu, drzewo jak ogromny kasztanem, wysoka 30 metrów. Bagażnik jest dość szczupła i smukła, rozkładanie oddziałów. Duże liście kashtanovidnye dodatkowo podkreślają ogrom shatrovidnoy koronę. Żołędzi pęcznieć do 3 cm długości.

Quercus palustris (ostrosłupa)

Uznawana za miejsce narodzin skalnych południowych regionach Kanady. Na wysokości drzewa sięga około 25 metrów. Crohna daleka przypomina piramidę. Warto zauważyć, że niemal zlewa się z liści tułowia. Fakt, że kora dębu bog całkowicie zielony z odcieniem brązowym. Liście są średniej, mają głębokie rowki i zębów. Korona kolor – zielony, ale jesienią staje się fioletowy. Owoce kuliste, siedzące około 1,5 cm średnicy.

nasiona dębu, takie jak woda, jak i dojrzałych drzew. Dla dodatkowego systemu korzeniowego wilgoć idzie w głąb ziemi. Siedlisko rasy – wrzosowiska. Dąb piramidalny rośnie szybko, umiera w długotrwałych mrozów. Często duże dzikie przestrzenie można znaleźć na brzegach jezior i zbiorników wodnych.

Wzrost i rozmnażanie

Angielski Sadzonki dębu i krupnoplodnogo bardzo wymagający na wilgoć i bogactw mineralnych gleby. Dlatego szybko kiełkują w zalewowych rzek i głębokim lesie gliny. Nie zaleca się siać sadzonki dębu w glebie bielicowe. W takich kiełki gleby szybko giną, ponieważ korzenie nie może być ustalona z powodu wysokiej kwasowości próchnicy.

Siać żołędzie pożądane do późnej jesieni. Owoce powinny być świeże. Jeżeli uznamy najmniejszego suszenie żołędzi, szybkość kiełkowania jest ograniczona w czasie. Głębokość sadzenia -. 5 do 8 cm Przed rośnie dąb, ważne jest, aby wiedzieć, że poczta w sadzenia powinny być nawożone. Aby chronić bakterie przed szkodnikami jest konieczne do pokrycia ich gałęzie świerkowe. Ważne jest również, aby utrzymać stałą temperaturę gleby (nie mniej niż 2 ° C). Wielu ogrodników zastanawiasz się, jak rośnie dąb, czy innych drzew ze względu na okoliczności nie dają żołędzi. Na to może skorzystać z procedury hodowli. Zielone sadzonki należy wykorzenić w pierwszej połowie lata. Nie będzie źle używać jako nawóz specjalny IAA. Ponadto trzeba wiedzieć, że sadzonki młodych drzew rosną znacznie szybciej i łatwiej niż stare (ponad 20 lat).

Cechy dęby przycinanie

Członkowie tej rodziny drzew jak wielką starannością, pomimo faktu, że są one uważane dziki. Zwłaszcza w procedurze oddziaływania na wydajność uprawy. Dąb – drzewo z monopodialny rozgałęzienia. W związku z tym główny trzon powinna nadal rosnąć aż do końca życia rośliny. W tym przypadku, końcówka nie może być ograniczony w wysokości. Ona zawsze dominuje nad innymi pędów.

Przycinanie powinno odbywać się co kilka lat. Optymalny okres usunie gałęzi wczesną wiosną lub późną zimą. Ważne jest, że temperatura powietrza w tym przypadku nie była poniżej -5 ° C, W przeciwnym razie pojawi się odmrożenia o miejscach cięcia. Przez lata tych gałęzi zwiędły na ziemię. Jeśli nie będzie to duża liczba, to wszystkie zostaną utracone drzewo. Demontaż musi podlegać tylko do nowych pędów, zyski i chorych gałęzi.

Pożyteczne i szkodliwe właściwości dębu

Cele zdrowotne są często używane kory i młodych gałęzi drzewa, a także żołędzi, rzadko – liści. W górnych warstwach dębu tułowia zawiera dużo kwasów żywicznych, cukru i pektyny. W skład takich owoców użyteczne, obejmują substancje, takie jak oleje organiczne, białka, skrobię. Istnieje proces opalania składniki, barwniki i pentozan grupa młodych liści. Bo z tego owocu drzewa i skutecznych środków przeciwzapalnych są produkowane. Jest również dobrze znane właściwości przeciwskurczowe dębu. Na przykład, mielona kora drzew, skutecznie pomaga w zapaleniu jelita grubego, krwawieniem jelit, zapalenie błony śluzowej żołądka, choroby wątroby i śledziony. Nalewki dąb zwiększoną aktywność fizyczną i psychiczną, łagodzą OUN, poprawa drożności naczyń.

Z drugiej strony, preparaty na bazie tej rośliny jest przeciwwskazany u dzieci i pacjentów cierpiących na zaparcia, hemoroidy, wrzody żołądka, nudności.

wykorzystanie zasobów

Dęby w większości przypadków są wykorzystywane w budownictwie i gotowania, a także przemysłu lekkiego. Trociny sprawia, że korek i mebli. Drewno jest idealnym miejscem dla okrętów nawodnych, fortyfikacje, budowa maszyn, produkcja beczek. Deski nie puchną, słabo oświetlone, różną wytrzymałość, twardość i gęstość.

Gdy kwitną liści dębu i żołędzi dojrzewają, nadchodzi gotowanie. W Ameryce Północnej, owoc drzewa są często dodawane do kawy, cukierki i najwspanialszych potraw. W Azji, żołędzie zużywanej smażony z przyprawami.