385 Shares 5979 views

Nieswoiste choroby zapalne narządów kobiecych

Choroby zapalne żeńskich narządów nieswoistej etiologii zajmują około 65% obecnie od wszystkich problemów ginekologicznych. Może on być połączony z różnymi czynnikami, które wpływają na przenikanie drobnoustrojów w narządach płciowych.


W związku z tym chciałbym zwrócić uwagę i rozważyć kolejne kwestie szczegółowe, takie jak choroby zapalne żeńskich narządów, leczenia i zapobiegania ich wystąpienia, klasyfikacji i cech każdego gatunku.

Przyczyny „female” chorób zapalnych

Jak wspomniano powyżej, ostre i przewlekłe choroby zapalne miednicy związany z wnikaniem genitaliów drobnoustrojów. Może się to zdarzyć podczas seksu ze spermy lub smarem, a także bezpośrednio z ciała kobiety (np jelitach).

Wiele pomocy w tym procesie, czynniki takie jak stosowanie tamponów dopochwowych, a także różnych wewnątrzmacicznej interwencji.

Załączonych przez choroby zapalne narządów kobiecych? Objawy mogą być różne. Dlatego wrócimy do tej kwestii, uznając, każdy z nich oddzielnie.

Choroby zapalne żeńskich narządów: klasyfikacja

Istnieje kilka klasyfikacji chorób dotykających kobiety. Oddzielić je na podstawie różnych parametrów: proces przepływu, rodzaj patogen infekcji, ścieżki propagacji i tak dalej.

Na podstawie przebiegu natury nie są ostre i przewlekłe zapalenie narządów miednicy mniejszej. Pierwszy różnią objawowe, natomiast cechy drugiego typu nie mogą być zauważalne.

W zależności od patogenu, choroby kobiece można podzielić na dwie grupy:

 1. Szczególne zapalenie narządów miednicy mniejszej. Ich pojawienie się jest spowodowane przez patogenne flory, który jest zwykle przenoszonymi drogą płciową. Najbardziej znane konkretne choroby zapalne narządów kobiecych: rzeżączka, rzęsistkowica, kiłę, HIV, gruźlica, opryszczka i wirus brodawczaka ludzkiego. Jak widać, w większości przypadków należą do tej grupy chorób przenoszonych drogą płciową.
 2. Niespecyficzne zapalenie narządów miednicy mniejszej. Ta grupa chorób wywoływanych przez endogenne roślin, który jest obecny w każdym organizmie. Zwykle jest w stanie nieaktywnym, a po aktywacji zapalenie przyczyny (w odniesieniu do gronkowców i E. coli, Streptococcus i t. D.).

Główne niespecyficznych chorób zapalnych narządów kobiecych: sromu coleitis, szyjki macicy, śluzówki macicy (ostre i przewlekłe), resekcja, pelvioeritonit. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo każdy z nich.

zapalenie sromu

Choroby zapalne żeńskich narządów zacząć rozważać z takimi chorobami jak sromu. Sprowokować jego wygląd może być następujące czynniki:

 • zaniedbanie zasad higieny osobistej;
 • robaczycy;
 • choroby obecność pęcherza lub wewnątrzwydzielniczych;
 • Obecność wpływy termiczne, mechaniczne i chemiczne;
 • nieprawidłowe niekontrolowane stosowanie leków medycznych (antybiotyki).

Istnieje również wtórne forma sromu. Wydaje się, ze względu na wpływ na narządach płciowych dużej liczby wyborów dla Drozd, Endocervicitis, rzęsistkowica, błony śluzowej macicy.

W ostrej postaci zwykle obserwuje się:

 • świąd;
 • pieczenie i ból w zewnętrznych narządach płciowych;
 • które stają się silniejsze podczas oddawania moczu i pieszy;
 • obfity;
 • gorączka;
 • słabość w organizmie.

Dodatkowo istnieje obrzęk, zaczerwienienie i ropień tablica owrzodzenie i krwawienie z błony śluzowej sromu. W niektórych przypadkach wzrost pachwinowych węzłów można zaobserwować.

Postać przewlekła charakteryzuje mniej poważnych objawów, aż do wystąpienia zaostrzenia choroby.

coleitis

Kolejny problem, który należy do grupy „zapalnych chorób żeńskich narządów” – coleitis. Jest to stan zapalny błony śluzowej pochwy. Głównym powodem ich występowania wystaje infekcje powodowane przez patogenne mikroorganizmy (gonococcus, trichomonads, wirusy opryszczki narządów płciowych, grzyby, drożdżaki, wirus cytomegalii, flory jelitowej i t. D.). Może to przyczynić się do zarówno ogólne (zaburzenia miesiączkowania, problemy z wymianą substancji, chorób zakaźnych), a także czynników lokalnych (seks ziejąca przepaść, ignorując zasady higieny osobistej, utraty lub zaniechania ściany macicy lub pochwy, i tak dalej. D.).

Jak to zostało wspomniane powyżej, nie są ostre i przewlekłe choroby zapalne organów żeńskich. Coleitis w związku z tym zasługuje na szczególną uwagę.

Ostra postać procesu zapalnego towarzyszy pojawienie się bielsze, uczucie ciężkości i dyskomfort w pochwie i dolnej części brzucha, swędzenie i pieczenie. Ponadto, nie może być pojawienie się bólu, nasilenie podczas oddawania moczu. W ostrej pochwy może zwiększyć temperaturę do pogorszenia stanu ogólnego zdrowia.

W ostrej fazie choroby, obserwuje się obrzęk i zaczerwienienie ścian pochwy. Dodatkowo, zapalenie pochwy towarzyszy pojawienie się krwawień punktowych i guzków czerwonawe (infintratov pozbawionych pokrywy nabłonka) na błonę śluzową.

W przewlekłej postaci tej choroby jest głównym objawem widocznej zmiany w naturze ropne lub wydzieliny surowiczej.

zapalenie błony śluzowej macicy

Choroba jest proces zapalny w mięśniach i błony śluzowej macicy. On towarzyszy obrzęk błony śluzowej, pojawienie się ropnej tablica na nim, a później – martwica i odrzucenie warstwy funkcjonalnej.

Przyczyniając się do rozwoju czynników macicy są:

 • aborcja;
 • łyżeczkowanie macicy;
 • stosowanie antykoncepcyjnymi wkładkami wewnątrzmacicznymi;
 • Niedawny poród.

Choroba towarzyszy gorączka, złe samopoczucie, pojawienie się ropnej-krwawy surowiczy lub ropny-rozładowania i ból w podbrzuszu.

Ostre formy trwa od 4 do 10 dni w obecności odpowiedniej wielkości obróbce pozostawia żadnych skutków, a warstwa nabłonkowa szybko przywrócony.

Chroniczne formy macicy bardzo rzadko. Rozwija się w wyniku braku odpowiedniej terapii w leczeniu ostrych postaciach albo po powtarzających się działań wewnątrzmacicznej. Rzadziej przyczyną przewlekłego zapalenia błony śluzowej macicy jest znalezienie macicy szew po cesarskich prowadzone, części do późnej aborcji płodu i tak dalej.

Głównymi objawami choroby są:

 • ból, ból;
 • bielszy wygląd i krwawienie z pochwy;
 • Konsolidacja i wzrost macicy.

Po cierpi na przewlekłe zapalenie błony śluzowej macicy często obserwowany w naruszenie czynności jajników, co prowadzi do poronienia i bezpłodność.

szyjki macicy

Szyjki macicy jest procesem zapalnym z kanału szyjki macicy. Powodem tego jest to, że te same bakterie, które powodują resztę chorób zapalnych narządów kobiecych: paciorkowców, gronkowców, Trichomonas, Chlamydia, gonococcus, flory jelitowej.

Niezidentyfikowanych wielkość lub wypadania macicy, niewłaściwe stosowanie antykoncepcji – to czynniki, które przyczyniają się do wnikania patogenów do organizmu. Dodatkowo, szyjki macicy może spowodować i procesy zapalne w innych częściach układu rozrodczego i ekstragenital'nye choroby.

Ostra faza zapalna proces charakteryzuje się zmianą upławy, które są śluzowej lub ropnej. Ponadto, niektóre przypadki przejawów choroby towarzyszą tępy ból w dolnej części brzucha.

Postać przewlekła z szyjki macicy może być identyfikowane z pojawieniem się tępym śluzowej wylocie z pochwy.

resekcja jajnika

Zapalenie przydatków macicy nazywa salpingo.

W zależności od sposobu i drogi wnikania do organizmu choroby zakażenia mogą być pierwotne i wtórne. W pierwszym przypadku, czynnik wywołujący zapalenie mogą przedostać się do wypustek z dolnej genital wykorzystaniem domaciczne antykoncepcyjne, drogą i w leczniczych lub diagnostycznych procedur (dmuchanie rury, H, macicy oraz skrobanie m.).

Gdy zakażenie wtórne można prowadzić przez resekcja przerzuty (podczas zapalenie płuc, zapalenie gardła, grypa) i z organów wewnętrznych, przylegających do macicy (bezpośrednie i esicy, dodatek).

Ostra forma zapaleniu towarzyszy stałym, dostatecznie silny ból w dolnej części brzucha. Mogą również rozprzestrzeniać się do odbytnicy i dolnej części pleców. Ponadto, często obserwuje się:

 • nudności (niekiedy wymioty raz);
 • wzdęcia;
 • ogólne osłabienie;
 • dreszcze;
 • suchość w jamie ustnej;
 • zwiększona częstość akcji serca i gorączka.

Brzuch staje się bolesne palpacyjnie, zwłaszcza jego dolna część, a mięśnie brzucha mogą być napięte.

Przewlekłe zapalenie jajnika zazwyczaj objawia się w wyniku niepełnego rekonwalescencji po przejściu ostre formy choroby. W tym przypadku wszelkie szczególne objawy mogą nie występować we wczesnych etapach jego rozwoju. Dopiero później pojawia się jakiś czas bóle ból w dolnej części brzucha. Mogą rozprzestrzeniać się pochwy, pachwinowych fałdy i sacrum. Wydają się nasilać w czasie menstruacji, jak chłodzenie lub obecność choroby extragenital.

Przewlekłe resekcja może prowadzić do niepłodności, zaburzenia miesiączkowania i funkcji seksualnych, ciąży pozamacicznej i poronień. Ponadto, może to powodować zaburzenia funkcji moczowych, żółciowa i układzie trawiennym.

Choroba zazwyczaj charakteryzuje się często nawrotów którym towarzyszy ból, zmiany nastroju, ograniczonej zdolności pracy, endokrynologicznych i chorób sercowo-naczyniowych, jak również pogorszenia ogólnego stanu zdrowia.

pelvioperitonit

Są to choroby zapalne żeńskich narządów, które wpływają nie tylko pochwy, macicy lub przydatki, ale cały otrzewnej miednicy. Jednym z nich jest pelvioperitonit. Może on być rozproszony lub częściowa.

patogeny Pelvioperitonita są takie same organizmy wywołujące choroby niespecyficzne i innych kobiet, więc nie będziemy powtarzać dzięki ich w wykazie. Wspomnianą chorobą może być ostry lub przewlekły.

Pelvioperitonit rozwija się wtórne zakażenia chorobą podczas penetracji macicy, najądrza, jajnika, dodatek i innych narządów jamy brzusznej.

W postaci ostrej istnieje wyraźne objawy w postaci:

 • Nagłe pogorszenie;
 • tachykardia;
 • silny ból w dolnej części brzucha.

Najnowsze towarzyszą nudności, wymioty, gorączka, wzdęcia, suchość w ustach i napięcie mięśni jamy brzusznej.

W trakcie fazy przewlekłej choroby, następuje tworzenie zrostów, które mogą mieć wpływ na prawidłowość położenia macicy i jej przydatków.

Leczenie chorób zapalnych narządów kobiecych

Natychmiast należy zauważyć, że pojawienie się nieswoistych chorób zapalnych narządów kobiecych jest zabronione samoleczenia! Prawidłowa diagnoza może być tylko doświadczony ginekolog po inspekcji i otrzymania wyników badań. On będzie powoływać i niezbędne leki, które pomagają szybko pozbyć się problemu.

Leczenie może się różnić w zależności od rodzaju choroby. Zwykle wymaga stosowania antybiotyków w celu zapobieżenia progresji procesu zapalnego. Jeśli istnieje tace podrażnienie może być przypisany do zewnętrznych narządach płciowych z uzdrawiających antyseptyczne i kojące zioła i specjalnych maści i kremów intymnych.

Ponadto, w niektórych przypadkach, może wymagać operacji i leków specjalistycznych. Zagłębić się w badaniu tego tematu nie warto, ponieważ konieczne leczenie może tylko wybrać lekarza w oparciu o charakter i wystąpienia objawów choroby.

Profilaktyki chorób zapalnych

Mamy rozważyć jakie są choroby zapalne narządów kobiecych, każdy z ich objawów i ewentualnego leczenia. Jednak istnieją sposoby, aby ich uniknąć? Jak chronić się przed takimi problemami jak choroby zapalne narządów kobiecych? Zapobieganie obejmuje kilka prostych wskazówek. Ważne jest, aby nadal zgodnie z każdym z poniższych zasad.

Należy zacząć od tego, że nadania sposobów zapobiegania powstawaniu chorób zapalnych żeńskich trzeba wszystkie dziewczynki od dzieciństwa. W pierwszej kolejności, jest przestrzeganie higieny osobistej. Starsze dziewczynki konieczne jest wprowadzenie możliwych konsekwencji rozwiązłych stosunków seksualnych i częste zmiany partnerów seksualnych.

Należy zachować ostrożność, a ogólny stan zdrowia, w czasie leczenia innych chorób zakaźnych i zapalnych (zapalenie migdałków, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, etc.).

Jest to obowiązkowe do regularnych wizyt u ginekologa, który w wyniku badań i cytologiczne można wykryć problemu przed pojawieniem się widocznych objawów. W ten sposób możliwe będzie pokonanie choroby na etapie jego powstania.

Ważną rolę w układzie odpornościowym. W związku z tym konieczne jest wzmocnienie go w każdy możliwy sposób, zaczynając od przyjmowania witamin, a kończąc na przykład odpuszczaniu.

Innym ważnym punktem dla tych, którzy nie mogli chronić się przed procesem zapalnym. Dzięki specjalnemu mechanizmowi prac odporności damskiej i terminowego właściwego leczenia ostrych objawów ustępują szybko znika ból i poprawia ogólny stan zdrowia. Ale to nie znaczy, że kobieta została odzyskana! Jest więc bardzo ważne, aby pełny cykl oczyszczania i rehabilitacyjnych przepisanej terapii – jedynym sposobem na uniknięcie powtarzanego zaostrzeń oraz przejścia choroby do postaci przewlekłej, która charakteryzuje się więcej niż poważne konsekwencje.

Jak widać, w sposobach profilaktyki nie jest wielkim problemem, więc trzymać się tych prostych zasad nie będzie trudne.

Bądź zdrowy!