358 Shares 5593 views

Jaka jest minimalna wpłata na karcie kredytowej i jak jest obliczany?

Jednym z najwygodniejszych środków płatniczych na dzisiaj są karty plastikowe. Najbardziej popularne wśród wszystkich produktów oferowanych przez banki, karty kredytowe. To naprawdę jest bardzo wygodne – wszystkie zakupy mogą być dokonywane bez uwzględniania obecności pieniędzy w portfelu. Bank zapewnia rat do kilkudziesięciu dni. To pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie wszystkich dostępnych przychodów.

Jeśli chcesz dokonać płatności „plastiku” był nie tylko wygodne, ale także opłacalne, trzeba jasno zrozumieć mechanizm jego działania. Przede wszystkim konieczne jest, aby zrozumieć proces tworzenia minimalną płatność za pomocą karty kredytowej.

Jaki jest minimalny wkład

Właściciel każdej kredytowej „plastiku” przed instytucją finansową ma pewne obowiązki. Co miesiąc na „pożyczki” Konto trzeba zarobić trochę pieniędzy, aby przynajmniej częściowo spłacić długów wynikających. Płatności mają uczynić termin. Gwarantuje wypłacalność posiadacza karty i zapewnia mu możliwość korzystania z takich narzędzi w przyszłości.

Taka częściowa spłata kapitału i nazwał minimalną płatność za pomocą karty kredytowej. Każda instytucja finansowa ustala swój własny interes i określa poszczególne zapadalności. Obserwować je niezwykle pożądana, ponieważ jeśli pominąć terminu zarabianie pieniędzy, bank ma prawo do naliczenia karnej opłaty lub naliczenia kary.

Z którym wartość wypłaty zależy

Stanowisko to jest instytucja kredytowa przewiduje kredytobiorcy na pierwszym etapie relacji – jest to z pewnością określony w umowie. Najczęściej minimalna płatność za pomocą karty kredytowej wygląda kilku procent kwoty środków wydatkowanych przez osobę w poprzednim okresie. Zazwyczaj jest to 5-10%, ale może być zupełnie inna. Bank może ustalić stałą opłatę. To trzeba zrobić co miesiąc bez względu na to, ile wydano. To nie jest bardzo wygodne, więc instytucje finansowe taki schemat jest stosowany rzadko.

Minimalna wpłata na samej karcie kredytowej nie jest jednorodny i składa się z kilku kwot:

 • odsetki, liczone na rzeczywistej wartości długu w okresie rozliczeniowym;
 • część kredytu, kredytobiorca jest już używany na podstawie taryfy;
 • prowizje i opłaty określone w umowie;
 • grzywny, kary lub kary naliczone przez bank po domyślnie umowy kredytobiorcy.

"VTB 24"

Każda instytucja finansowa oferuje swoje warunki ładowania minimalną płatność za pomocą karty kredytowej. „VTB”, na przykład, zawierać takie ilości tutaj:

 • 3% długu w posiadaniu ostatniego roboczego dnia miesiąca;
 • skumulowany odsetek od poprzedniego okresu rozliczeniowego, zgodnie z kartą stopy.

Niezbędna kwota ta powinna być wykonana do 18:00 20. dnia miesiąca następującego po jednej raportowania. Jeśli klient chce, aby zaoszczędzić pieniądze na odsetki, konieczne jest, aby wykorzystać okres karencji, czyli 50 dni. Jeśli zwrotu pieniędzy na kartę w tym okresie oprocentowanie nie będzie.

Pominięcie zapłaty długu w określonym terminie, ale mają dostępne karty debetowej bank, instytucja finansowa będzie próbował wypłacić pieniądze stamtąd. W przypadku, gdy nie powiedzie się, bank będzie zmuszony do naliczenia kary.

3-5 dni przed wystąpieniem „godziny X” bank wysyła swoim klientom z przypomnieniem kwoty zadłużenia, minimalnej ilości pieniędzy i konieczności ich terminowe płatności.

"Tinkoff"

Jeśli chcesz mieć takie płatności „plastikowy”, być gotowi zapłacić trochę więcej. Minimalna wpłata na karcie kredytowej „Tinkoff” obliczany jest indywidualnie i może osiągnąć 8%. W tym przypadku kwota płatności nie może być mniejsza niż sześćset rubli. Oznacza to, że nawet jeśli wydasz mniej płacić jeszcze.

Aby terminowe płatności na tej mapie jest bardzo pożądane. W przeciwnym razie, kary zostaną zastosowane do sprawcy.

 • po raz pierwszy instytucja finansowa będzie karać za 590 rubli;
 • Naruszenie wtórnego spowoduje grzywny w wysokości 590 rubli. + 1% takiej ilości długi;
 • tych, którzy są wychwytywane naruszenie warunków płatności po raz trzeci, aby rozstać się z 590 rubli. + 2% długu.

Subtelności Savings Bank

Minimalna płatność za pomocą karty kredytowej Banku Oszczędności są obliczane na podstawie ostatecznej kwoty długu. Najczęściej całkowity dług szacowany jest 5%. Liczba ta jest rozmiar najmniejszego płatności mają być wprowadzone do karty w określonym terminie. Czasami jednak, bank wykorzystuje indywidualny układ i ustawia osobisty interes dla konkretnego klienta.

Jeżeli koniec terminu określonego w umowie, pieniądze na karcie kredytowej i nie otrzymali, bank uważa niespełnione zobowiązań i opłat karnych do 37%.

Jak i gdzie znaleźć dokładną kwotę

A skąd wiesz, minimalną płatność za pomocą karty kredytowej? Tutaj jest kilka opcji:

 • Przede wszystkim, można stosować do dowolnego oddziału banku. Nie zapomnij paszportu, inaczej nic się nie dzieje.
 • Jeśli instytucja kredytowa zapewnia możliwość korzystania z bankowości internetowej lub specjalny Mobile oferuje wszelkie informacje można uzyskać bez wychodzenia z domu. Wystarczy włączyć komputer, przejdź na stronę swojego konta osobistego na stronie internetowej banku i uzyskać wszystkie potrzebne informacje.
 • Połączyć SMS informującą. Obecnie wiele banków oferuje taką możliwość. Więc zawsze dokładnie wiedzieć, kiedy i ile pieniędzy trzeba zrobić.
 • Aby dowiedzieć się, co minimalna wpłata na karcie kredytowej trzeba zrobić w bieżącym miesiącu, można wywołać gorącą linię brzegu. Po rozmowie z operatorem i identyfikować się jako posiadacza karty, można zadać mu wszystkie pytania. Czasami system umożliwia skierować rozmowę w trybie tonowym i skupić się na polecenie systemu.
 • Wiele instytucji finansowych oferuje możliwość podłączenia biuletynu e-mail. W wiadomości e-mail przyjdzie do pisemnego zawiadomienia z wyszczególnieniem kosztów mapie i kwoty minimalnej wpłaty.

Jeśli żadna z metod nie pasuje lub wątpisz dokładności i poprawności określonej kwoty, można rozstrzygnąć na własną rękę.

Obliczanie zawartości procentowej długu

Jeśli masz kalkulator i umowę pożyczki, można ręcznie obliczyć wartość minimalnej wpłaty. Najpierw trzeba wiedzieć, co składa się:

 • kwota należności głównej;
 • pobrane odsetki za korzystanie z pieniędzy;
 • grzywny i kary, jeśli istnieje.

Są 2 główne opcje jak obliczyć minimalną płatność za pomocą karty kredytowej:

 • o procent istniejącego zadłużenia;
 • kwoty faktycznie wydatkowane przez klienta.

Aby rozpocząć, należy rozważyć opcję pierwszą. Taka metoda stosowana przez wiele banków, jest to dość popularne.

Na przykład:

 • mapa zestaw wydatki limit 100 tysięcy rubli, a stawka w wysokości 15% w skali roku .;
 • w ciągu ostatniego miesiąca (30 dni) klient wydał 23 tysięcy rubli .;
 • umowa przewiduje minimalną opłatą 6% zaległej kwoty.

Biorąc pod uwagę wszystkie te parametry, obliczyć ilość jest dość prosty:

 • 23000 x 6% = 1380 – wysokość należności głównej;
 • 23000 x (20%: 365 x 30) = 378 – narastająco procentowe;
 • 1380 + 378 = 1758 rubli. – minimalna wpłata.

Ile wziął jako pozytywne

Ta metoda spłaty kart kredytowych najbardziej prymitywnych i jasne dla właścicieli. To wszystko jest bardzo proste: przed końcem miesiąca, trzeba zwrócić kartę konto całą kwotę wydaną w poprzednim okresie, a także wypłaty odsetek od pożyczek.

Jeśli używasz wyższy przykładowych danych, wygląda to tak:

 • 23 000 – ilość spędzony w poprzednim terminie;
 • 23000 x (20%: 365 x 30) = 378 – narastająco procentowe;
 • 23 000 + 378 = 23 378 rubli. – pełna kwota kolejnej raty.

Po dokonaniu płatności do klienta wznawia limit wysokości 100 tysięcy rubli, a on może ponownie skorzystać z kredytu „plastiku”.

Większość nie liczą

Choć wydaje się, nic skomplikowanego obliczenia istnieje, jak się okazuje w praktyce, że prawidłowo obliczyć kwotę minimalnej wpłaty na własną rękę nie zawsze jest to możliwe. Wiele banków ustalić okres karencji, na przykład 55 dni, podczas których nie naliczonych odsetek. W takim przypadku obliczyć wszystko się może być bardzo trudne. Po tym wszystkim, trzeba prześledzić każdą transakcję prawidłowo obliczyć dla niej okres karencji i ustalenie w jaki numer należy naliczyć odsetki.

Jeśli zostaną usunięte z karty gotówkowej, procent zmieni się zbyt często staje się większa. Jeśli płacisz kartą w instytucji ATM, który nie jest partnerem banku z wami, najprawdopodobniej, dodatkowe opłaty nie będą pobierane. Istnieje również wiele innych subtelności.

Aby to zrobić, instytucja finansowa zorganizowana całych działów, gdzie każdy myśli i kontroluje automatyzację. Więc jeśli z jakiegoś powodu, by wątpić w prawidłowość ocenianej ilości minimalnej wpłaty, najprostszym sposobem, aby skontaktować się z bankiem i poprosić o szczegółową listę obliczeń. Menedżer szczegółowo wyjaśnione w jaki sposób i skąd pochodzi każdy zbędny, Twoim zdaniem, grosz.