632 Shares 8349 views

leasing transgraniczny

leasing międzynarodowy obejmuje dokonanie operacji leasingu , w przypadku gdy strony umowy, leasingodawca i leasingobiorca, mieszkańcy różnych państw, bez ograniczania liczby krajów biorących udział w transakcji.

dystrybucja otrzymał specjalny mechanizm sprzedaży sprzętu produkowanego przez teraz-leasingodawcy. Taka umowa jest bardzo korzystna dla obu stron: leasingodawca sprzedaje swoje produkty, a leasingobiorca ma możliwość uzyskania go przy niższych kosztach, ponieważ może przyciągnąć finansowanie z niższych stóp procentowych, niż we własnym kraju.

Z którego wynika, że leasing międzynarodowy umożliwia korzystanie z korzystniejszego systemu podatkowego mającego siedzibę w kraju, który jest swego rodzaju ulg podatkowych na wywóz z kraju (leasingodawca – leasingobiorcy).

Analizując doświadczenia świata, możemy powiedzieć, że leasing w Europie stała się już integralną częścią rozwoju i stabilizacji gospodarki w wielu swoich krajach. Objętość leasingowa w nich rośnie znacznie szybciej niż wzrost prywatnych inwestycji przeprowadzonych w produkcji maszyn i urządzeń i maszyn.

leasing międzynarodowy obejmuje:

 • bezpośredni leasing, gdzie transakcje najmu zawartej między podmiotami prawnymi w różnych krajach;
 • leasing pośredni, leasingobiorca i leasingodawca – podmioty prawne z jednego kraju, ale kapitał właściciel należący częściowo do firm zagranicznych, lub jeśli leasingodawca jest filią zagranicznej korporacji.

Bezpośredni leasing obcy są podzielone z kolei na:

 • eksport, kiedy zakupiony z krajowego sprzętu Firma leasingowa zapewnia leasingobiorcy za granicą;
 • importowany gdy krajowy leasingobiorcy na rzecz leasingodawcy zapewnia wyposażenie, zakupione od firm zagranicznych.

Leasing i jego rodzaje

Rodzaje leasingu jest ustalana w zależności od:

– stosunek do wynajętego mienia;

– rodzaj transakcji finansowania leasingu;

– rodzaj przedmiotu leasingu;

– skład uczestników operacji leasingowych;

– stopień payback podjętej leasingowanego mienia;

– sektor rynku;

– z tytułu podatku,

– amortyzacja i przywileje i preferencje celne;

– zlecenie płatności leasingowych.

leasing międzynarodowy, jak każdy inny, jest podzielony pod względem wynajętej nieruchomości na:

 • net – najemca ponosi koszty utrzymania nieruchomości oraz leasingu leasingodawca transferów płatności netto;
 • „Mokry” lub pełne – konserwacja koszty leasingu zakłada leasingodawcy; Z reguły są one wykorzystywane przez producentów sprzętu; On jest jednym z najdroższych kosztów;
 • Częściowy (częściowy zestaw usług), gdy leasingodawca wykonuje tylko niektóre z funkcji utrzymania przedmiotu leasingu.

W zależności od rodzaju finansowania leasingu dzieli się na:

 • pilne, w przypadku dzierżawy jednorazowej mienia;
 • obrotowe (wieży), w którym po pierwszym okresie zamówienia gruntu jest przedłużony do następnego okresu; przy czym przedmiot dzierżawy po pewnym czasie korzystającego lub opcjonalnie w zależności od zużycia może być zastąpione przez bardziej skomplikowanych nowych próbek.

W zależności od rodzaju nieruchomości dzierżawionych zmienia:

 • mienie ruchome, takie jak maszyny, urządzenia, statki, samochody, samoloty, itp, zarówno nowe i używane;
 • nieruchomości, na przykład budynki.

Leasing jest nadal podzielona na stopień payback:

 • z pełnej spłaty (lub wystarczająco blisko do pełna) Jeśli pełna amortyzacja nieruchomości (lub wystarczająco blisko do pełna) występuje w obowiązywania umowy leasingowej, a zatem leasingodawca wartości nieruchomości zapłaconego w całości;
 • w niepełnym wymiarze czasu zwrotu inwestycji, gdy okres umowy leasingowej działania jednego z jego amortyzacji, częściowe i dlatego płaci tylko część.

Jest jeszcze inna forma bezpośredniego leasingu – leasingu zwrotnego, gdy najem jest sprzedawany do firm leasingowych, otrzymując z powrotem do tematu swojego byłego leasingu dostawcy.