870 Shares 954 views

Terapeutyczne korzenie białego cynku: stosowanie i przeciwwskazania

Koty ogonowe to unikatowa wieloletnia roślina różowej rodziny. Nadal nazywa się piatilistnik, piatiprostnik, pięć palców lub pięć palców. Na zewnątrz jest czarno-brązowy, a od wewnątrz jest jasny. Wysokość samicy sięga 25 cm, rozpoczyna się pod koniec maja, a dojrzewanie owoców kończy się pod koniec czerwca. Owoce rozpadają się na orzechy włókniste.


Bush rozwija się na Ukrainie, w Rosji, na Bałkanach i na Kaukazie. Można ją zobaczyć w mieszanych i sosnowych zalewach leśnych, na łąkach. Roślina preferuje gleby gliniaste i piaszczysto-gliniaste.

Od czasów starożytnych korzenie gardła bawełnianego zostały wykorzystane w medycynie nietradycyjnej w leczeniu różnych chorób. A teraz ta instalacja lecznicza nie straciła popularności, można ją kupić w aptece.

Do stosowania w celach leczniczych, zbiorów i zbiorów wszystkich części tego zioła jako całości. Odbywa się to w okresie kwitnienia, w szczególności od maja do czerwca. Następnie roślinę podzielono na cienkie warstwy i wysuszono. Korzenie trzciny bawełnianej są dobrze czyszczone z gleby, a po wyschnięciu wypuszczane są w nią napary.

Biały biały: skład i właściwości użytkowe

W swoim składzie maksymalna ilość garbników (galotanin), saponiny, kwas fenolokarboksylowy, irydoidy, skrobia, flawonoidy. Szczególnie wiele rutyny znajduje się w liściach (kaempferol, kwercetyna, cyjanidyna). Ponadto roślina jest bogata w jod i korzystne mikroelementy (magnez, fosfor, żelazo, cynk).

Biały korzeń Lapchatka: aplikacja

Należy zauważyć, że w kłącze jest mniej substancji czynnych niż w liściach. Korzenie Lapchatka biała jest stosowana w leczeniu diurezy. A z liści i owoców przygotować napary ziołowe, które pobudzają układ nerwowy. Naukowcy od dawna zaangażowani w badania tej rośliny, a raczej jej właściwości lecznicze. Stwierdzono, że biała krew może być stosowana w leczeniu tarczycy. Lekarze też faworyzują tę krzak.

Skuteczność kliniczna została wielokrotnie potwierdzona. Korzeni białego cynku mają działanie przeciwbakteryjne, ściągające, gojenie ran, antyseptyczne, hemostatyczne i hipotensyjne. Uregulują i przywracają procesy metaboliczne w organizmie. Cinquefoil jest aktywnie stosowany do biegunki, dyspergera, zaburzeń żołądkowo-jelitowych, wrzodów dwunastnicy i wrzodu żołądka, reumatyzmu, dna moczanowego i nadciśnienia tętniczego. Jest to zalecane u kobiet z wypadaniem macicy.

Do leczenia wszystkich wyżej wymienionych schorzeń stosuje się korzeń białej lapczatki. Nalewka odbywa się na wódce z dodatkiem suchych kłącza. Są one umieszczane w szklanym naczyniu i wylane do wódki (500 ml płynu na 50 g rośliny). Nalewka jest przechowywana przez miesiąc. Musi być okresowo filtrowany i wstrząsany. Gotową mieszaninę pije się pół godziny przed posiłkiem trzy razy dziennie przez 25 kroplów z wodą.

Z choroby shchitovidki przygotować kolejną infuzję. To zajmie 20 gramów pokruszonych suchych kłączy i ziół – wszystko to przelewa się do szklance wrzącej wody. Jest podawany w termosie przez co najmniej 8 godzin, a następnie filtrowany. Przyjmuj lek dwa razy dziennie. Dawkowanie jest ustalane przez lekarza. Dla dzieci dawka jest kilkakrotnie mniejsza. Jeśli jest to konieczne, terapia odbywa się w kilku cyklach, ponieważ lek jest absolutnie nietoksyczny i nie powoduje szkody. Przeciwwskazania infuzji osób z niskim ciśnieniem krwi.