175 Shares 4423 views

fusy jako nawóz dla roślin i kwiatów: Opinie

Wczasowicze i doświadczeni hodowcy często korzystają z fusów jako nawóz. Jest to tani i wygodny, zwłaszcza jeśli jesteś fanem wyśmienitych alkoholi. Każdego dnia będzie pewną ilość użytego proszku, który może być stosowany w celu poprawy wzrostu swoich roślin doniczkowych. Ten materiał odpadowy, który oszczędza pieniądze i zapewnia dobre jedzenie zielonych zwierzęta, a także przyczynia się do oszczędności wody i powietrza przepuszczalności gleby.


Co ciekawe, za pomocą fusów jako nawóz nie tylko dla roślin domowych, wielu ogrodników w całym sezonie jesienno-zimowym, zebrane resztki kawy i herbaty na wiosnę, aby zastosować je do swojego letniego domku. W tym celu, pozostały po produkcie sjesty dokładnie osuszono i umieszczone w plastikowych workach, gdzie czekał na skrzydłach. Wraz z pojawieniem się sprężyny zebrano materiału do rozdrabniania gleby i nawozów.

Przydatne niż kawa?

Przez długi czas sądzono, że podstawy stosowanie kawy jako nawóz tylko na glebach zasadowych, lub dla zakładów, które wymagają zwiększonej kwasowości ziemi. To ze względu na wysoką kwasowość kawy. Później jednak naukowcy odkryli, że fusy ma neutralne pH. Pomimo faktu, że nawet smak może identyfikować pewną naturalną kwasowość w ziarnach kawy, kwas całkowicie wymywane podczas przygotowywania napoju. W związku z tym, resztę, która jest używana do łóżka nawozów, całkowicie neutralny.

fusy jako nawóz

Liczba ogrodnicy sugerują, że nawóz tak że Ziemia przyciąga dżdżownice. Ta właściwość sprawia, że reszta kawa jest nawozem uniwersalnym, ponieważ robaki pomagają rozluźnić ziemię i polepszyć jego właściwości. Tak, że będzie to miało jakiś sposób na łóżku. Również wymienione podstawy właściwości kawy jako nawozu dla roślin cenny azotu i pierwiastków śladowych. Dlatego staje się doskonałym źródłem pożywienia dla roślin ogrodowych. Jednakże, zawartość azotu w nim jest niewielka. Niemniej jednak, jest to, co pozwala na wykorzystanie pozostałości kawy do kompostowania i nawożenia. Ponadto rośliny otrzymać magnezu i potasu, które są bardzo przydatne do nich. Ale ilość minerałów takich, że żaden dodatkowy nawóz mówić o dobrym odżywianiu jest niemożliwe.

Metody użycia fusy

Wielu mieszkańców letnie słyszeliście o tej aplikacji produktu, który kiedyś wyrzucić, zastanawiając się, jak korzystać z fusów jako nawóz. Wiele sposobów, a każdy ogrodnik może wybrać ten, który jest dla niego przyjemne. Dokonaj fusy można po prostu wyrzucić je wokół roślin lub na łóżku. Najczęściej odbywa się to na wiosnę, choć nie zaszkodzi wlać resztę kawy podczas całego sezonu letniego. Opinie mówią, że po spreading tereny wokół rośliny trzeba obficie wodą gleby wodą, gdy nie jest to konieczne, aby dołączyć go bezpośrednio pod łodygi. Plamka, tworzy skorupę, przez które korzenie nie może przenikać przez wodę.

Jest on stosowany jako nawóz fusów dla pomidorów. Aby to zrobić, to wykopali płytko wokół roślin. To jest bardzo dobra, aby dodać mulcz trawę w tym samym czasie jak fusy nie będą spiekane. Według opinii, to najlepiej, aby ten prosty nawóz podczas przygotowywania otworów do sadzenia kwiatów. To nie ma sensu, aby go pod korzeniami. Jest to znacznie lepiej przygotowania nawozów z ziemi, przygotowanego ziołowe ściółkę i wysuszonych fusów. To pozwala nawozić glebę dobrze i zapobiega tworzeniu się skorupy na powierzchni, co oznacza, że będzie rzadko trzeba go poluzować.

kompost

Wszystkie sposoby, które mamy wymienione powyżej są świetne dla strefy podmiejskiej, ale mało uzasadnione barwach domowych. Oto kilka innych zadań, warunki domowe nie sprzyjają tworzeniu gęstej skorupy na powierzchni, ale wysokie wymagania w zakresie wprowadzenia składników odżywczych. fusy z kawy, jako nawozu dla roślin domowych oczywiście przydatne, ale nie zawiera zbyt małą ilość azotu, magnezu i potasu. Dlatego hodowcy przygotowują kompost, który następnie przechodzi do pasz. Kompozycja ta może być różna, ale najlepiej jest kombinacja fusy 50%, 30% słomy, 20% liści. Można również użyć kartonu i trawy.

Główna trudność polega na tym, że kompost powinien dojrzewają w specjalnym boksie. Można użyć dużego zbiornika, wystarczy umieścić go w najbardziej osłoniętym od wiatru i deszczu miejscu. Reszta – trick. W jednym stosie dodamy fusów, liści i słomy, suszone trawy. Następnie należy dodać trochę mączki kostnej, dobrze wymieszać i wypełnić żyznej warstwy gleby. Po tym konieczne jest podlewać kompost (powinien być lekko wilgotne) i wykonać otwory kijem. Dostęp powietrze niezbędne do tworzenia mikroklimat. Dosłownie 3-4 tygodni kompost będzie gotowy. Teraz może on być stosowany jako suplementy diety, wprowadzając w doniczkach lub powierzchni ściółki podczas lądowania.

Drenaż w pośpiechu

fusy jako nawóz do kwiatów stosowanych bezpośrednio podczas lądowania. Jeśli nie masz pod ręką, a rozbudowane kawałki gliny, które są zazwyczaj rozprzestrzeniają dno garnka dla lepszej przepuszczalności powietrza i wody, a następnie spróbuj zrobić sprawdzone lekarstwo. Aby to zrobić, należy podjąć kilka worków regularnej herbaty i umieścić je dno garnka. Top należy wlać warstwę zmielonej kawy, a następnie nadaje się do mieszaniny gleby roślin. Herbata z guschey stopniowo peregniet i dać dodatkowy nawóz i zapewnić dobry drenaż.

Nie ma innej opcji. W dnie garnka, wlać beton bloku góry – warstwa fusy, używany. Wtedy to wszystko, jak zawsze: warstwą gleby – rośliny i posadzone w zwykły sposób.

Organiczne środki do zwalczania szkodników

Od dawna stosowany fusów jako nawóz do kwiatów. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie wymaga żadnych kosztów, po śniadaniu, aby zebrać resztki kawy tyle, umieścić go w garnku i lekko posypać świeżą ziemią. Ale w rzeczywistości, to znaczy bardziej funkcjonalny niż nawóz naturalny. Mrówki, ślimaki, ślimaki i wiele innych owadów nie podoba fusów, a więc dostanie swoją partię pokład. Jeśli zdecydujesz się sadzić cennych roślin w ogrodzie w okresie letnim, to będzie dobre zabezpieczenie dla nich, oprócz całkowicie bezpieczna.

Jak inaczej można używać fusów?

Nie każdy wie, ale nasiona wielu roślin okopowych przed siewem zaleca się mieszać z gotowanej kawy. Zapewnia doskonałą kiełkowanie i owoców uzyskano słodsze i bardziej pożywne. Ale przede wszystkim dobre fusy jako nawóz dla roślin doniczkowych. Sugerują, że podobnie jak większość jej kwiatów takich jak róże i azalie, hortensje i kamelii. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę jedną ciekawą funkcję: po nałożeniu na glebie fusy kwiaty mają tendencję do zmiany ich koloru. Na przykład, różowe kolory turkusowy. Aby temu zapobiec, ale nalał wody, która jest niezbędna, aby nalegać na fusy. Następnie można uzyskać dobry efekt bez szkody dla właściwości dekoracyjnych rośliny. Rośliny też są często poddawane atakom szkodników. Ten podlewanie będzie doskonała profilaktyka.

opinie

Ogrodników i plantatorów, zaleca się stosowanie fusów jako nawóz. Mówią, że jest dobrze spulchnia glebę. Rośliny są silne, szybko rośnie. Szczególnie lubił takich marchwi żywienia i rzodkiewki. Bardzo dobrze się temu zaradzić roślin, które ślimaki torturowanych lub mrówek. Ale opinie podkreślić, że wszystkie te same wysokiej jakości nawóz kawy podstawy nie może być nazwane, należy użyć innego karmienia.

podsumować

Jak widać, fusy – jest cennym produktem, którego nie można wyrzucić. Czy jesteś lubiący ogrodnictwie krytym, lub żyć w prywatnym domu z ogrodem, to z pewnością znajdzie swoje zastosowanie. Jest to dobre nawozy, środki do nadawania łatwość gleby, a także skuteczną ochronę przeciw różnym szkodnikom. Ale najważniejsze, że jest zawsze pod ręką i nie wymaga dodatkowych inwestycji.