845 Shares 7923 views

Galapagos pingwin: mieszkanie, jedzenie, interesujące fakty

Wszyscy wiedzą, że pingwiny żyją w najzimniejszej części świata, ale nie każdy wie, że istnieje żyjący w ciepłych gatunkach gatunek. Pingwin Galapagos to niesamowity ptak, żyjący na równiku. Osoby te mają ogromną liczbę, ale pomimo tego ten gatunek ptaków jest uważany za najmniejszy w rodzinie pingwinów.


Gdzie żyją ciepłe pingwiny?

Ptaki wolą aktywny wypoczynek na piaszczystych plażach. Zgodnie ze swoją nazwą, ten gatunek pingwinów żyje na Wyspach Galapagos. Исабелла . Ptaki tego gatunku wolą osiedlić się na dużych wyspach, takich jak Isabella . W przeciwieństwie do innych gatunków pingwinów wolą układać jaja w wąwoch gór i norów. Karmienie tych ptaków wyłącznie ryb i skorupiaków, które przynoszą przepływ morza. Skały wulkaniczne są ulubionym miejscem, w którym spoczywają pingwiny Galapagos. Tam, gdzie mieszka pingwina, praktycznie nie ma drapieżników, co zapewnia mu wygodny pobyt na wyspach.

Wygląd

W przeciwieństwie do innych gatunków, ten wyróżnia się niewielkim rozmiarem. Pingwin Galapagos, którego zdjęcie widać w tym artykule, osiąga wysokość 55 cm, a jego ciężar wynosi 3 kg. Ptaki te często znajdują się w kolorze czarnym z białym wykończeniem. Podobnie jak wszystkie pingwiny, gatunek ten ma biały znacznik wokół oczu. I białe paski wzdłuż ciała. Głowa jest wąska i mała, podobnie jak ciało. Na nogach są membrany. Ten rodzaj pingwinów jest bardzo podatny na ląd, ponieważ ma małe nogi i skrzydła. Idą, machając z jednej strony na drugą, zabawiając skrzydło w zabawach.

Co jeść z pingwina Galapagos?

Ze względu na małe rozmiary, ten ptak nie może fizycznie poradzić sobie z dużą zdobyczą, dlatego preferuje małe ryby i innych małych mieszkańców wód morskich. Tak więc, sardynki, sprężyny, kotery i sardele stają się ulubionym przysmakiem pingwina Galapagos. Krótkie skrzydła tych niesamowitych ptaków pomogą im poruszać się pod wodą. Pingwiny tego gatunku są osobnikami dość społecznymi, więc lubią polować na duże grupy. Kolor pingwina Galapagos pomaga mu ukryć przed drapieżnikami i dobrze polować. W końcu jeśli spojrzysz na pingwina z góry, to całkowicie łączy się z czarną głębią, a jeśli spojrzysz na nią od dołu, jego kolor przypomina światło płytkiej wody. Dla swojej łupiny pingwin może nurkować na głębokości 30 metrów, ale już nie.

Okres reprodukcji i inkubacji jaj

Pingwiny Galapagos są bardzo romantycznymi ptakami. Okres zalesiania tego gatunku pingwinów jest dość trudny i na długo przed tym, jak mężczyzna zdobędzie kobietę. Obejmuje procedury oczyszczania, prasowania się i przytulania. Następnie rodzice rozpoczynają wspólną konstrukcję gniazda dla przyszłych potomków, które cały czas modernizują się w celu osadzania jaj. Podczas budowania własnego gniazda, para może bezpiecznie kraść materiały z sąsiednich gniazd, a gospodarze nie ma. Po ułożeniu jaj, para zaczyna podążać za gniazdem, dzieląc tym samym obowiązki rodzicielskie. Powtarzanie pingwinów Galapagos występuje kilka razy w roku. W murach, ptaki zazwyczaj mają 1-2 jajka. Inkubacja jaj zwykle trwa 42 dni. Po małym wylęgu pingwinów, rodzice przez jakieś miesiące nadal idą za gniazdem z kolei. W wieku dwóch miesięcy pingwin Galapagos staje się dorosłym dorosłym.

Ciekawe fakty

 • Pingwin Galapagos jest przedstawicielem rodzaju Pingwinów widowiskowych
 • Łacińską nazwą ptaka jest Spheniscusmendiculus.
 • Rozmiar ciała męskiego jest znacznie większy niż rozmiaru żeńskiego.
 • из камушков и маленьких веточек. Ptaki te tworzą gniazda z kamieni i małych gałązek.
 • Przy sprzyjającym klimacie, te pingwiny mogą reprodukować przez cały rok.
 • Pingwin mnoży się w wieku 4 lat.
 • Ten gatunek pingwinów jest ptakiem wyspiarskim.
 • Pingwiny żyją średnio 15 lat.
 • Pingwiny stale chronią gniazda przed drapieżnikami.
 • Mała grupa tych ptaków może zniszczyć do 8 000 ton zasobów rybnych.
 • W 2010 r. Dla tego gatunku pingwinów usunięto niektóre gatunki drapieżników i określono obszar karmienia ptaków chroniony prawem.
 • Aby zbudować tego rodzaju pingwiny, planowane jest budowanie sztucznych wysp.

Pingwina Galapagos, interesujące fakty, które są bardzo pouczające i interesujące, jest naprawdę unikatowym gatunkiem ptaków. Ma przyjemny wygląd i dobre nawyki. Turyści z całego świata zbierają się na wyspach co najmniej jedno oko, aby spojrzeć na życie tych niesamowitych ptaków. Warto zauważyć, że do tej pory ptaki Pingwinów Galapagos są podatne na wyginięcie, a tylko osoba może pomóc ożywić ich populację. Dlatego eksperci prowadzą ciągłe monitorowanie ptaków i śledzących kłusowników. W przypadku pingwinów utworzono rezerwę, a połowy są ograniczone do morza. Dostęp do ptaków w sezonie hodowlanym jest ściśle ograniczony.