490 Shares 6989 views

Motocykl IZH „Planeta” jest jeszcze w zapotrzebowanie

Pierwsze motocykle pod IL znaczków wydano w 1929 roku przez projektanta Mozharova. Byli ciężki, duży, miał silnik 1200 ccm i mocy 24 koni mechanicznych. Samochód był na tyle stabilny, więc jest dobrze tolerowany przez rosyjskich dróg i złej pogody. Modyfikacja pierwszego modelu pozwoliło jechać z przyczepy ciężarówki lub pasażera, a dwie ostatnie ludzie mogli usiąść.


Motocykl IZH „Planeta” ukazał się w 1956 roku na podstawie IZH56 modyfikacji który miał spawaną ramę, podwójne siedzenie, zapewniając sportu pasuje. Zwiększone bezpieczeństwo 56 th, że łańcuch z tylnego koła do obudowy przekładni jest chroniony przez zamkniętej struktury.

W przeciwieństwie do IL „Planety” z IZH56 polegała na tym, że siedzenie na nieruchomej konstrukcji została zastąpiona przez wymienny i opieczętowane, prasowane, wymienić klocki. Ponadto, konstrukcja zbiornika gazu, zmodyfikowane tłumiki były zmieniane. Na tej maszynie po raz pierwszy w serii pojawił inercyjne tłustej filtr powietrza. wielkość skoku była 346 cm. Cu. – cecha ta była typowa całym zakresie modelu, z wyjątkiem IL „planeta” 6 (produkowany w 1996 roku).

Następującą modyfikacją (№2), wydany w 1965 roku, był wyższy współczynnik kompresji (do 7,0), większa moc (hp) 15,5, zwiększenie prędkości obrotowej kolana. Przełączanie biegów na motocyklu przeprowadzono nożny typu dźwignia odnoplechnogo.

IL „planeta” 3, który ukazał się w 1970 roku, różni się od poprzedniej wersji przez inne błotniki, skrzynki na narzędzia, tym większe koła, który dociskany w kierunku do siebie, co poprawia osiągi maszyny. Prędkość obrotowa wału (wału korbowego) na próbkę wynosiła około 4900. minut, a maksymalna moc sięga 20 KM. W modelach zostały po raz pierwszy zainstalowany „kierunkowskazy”.

Czwarty i piąty modyfikacje motocykla uwolniono w latach perestroika (1984, 1987). Modele te są bardziej wydajne ze zwiększonym udaru do przednich kół, dobrą amortyzację. Nie pojawił się już dawkę oleju w trybie automatycznym, a tym samym zmniejszenie emisji spalin, ulepszone pióra wtyczka, zainstalowano nowe przełączniki, które mogą pracować bez odrywania rąk od kierownicy. W piątym modyfikacja dwoma rzędami szeroki ustawia wzmocnienie łańcucha tulei. Próbkę IL P5-01 jak motocykle IZ „planeta” 6 z nich zmiany biegów podwójnego ramienia dźwigni za pomocą stopy, oddzielnie od paliwa i układ smarowania mechanizmu krzywkowego włączyć sprzęgło.

Najnowsza wersja Iżewsk maszyny (№6) różni się od poprzedniej mocy 24,5 KM, układ chłodzenia cieczą z wentylatorem (zamiast powietrza) i w wielu innych cech.

Sprzedaż IL „Planeta” dziś prowadzone w wyspecjalizowanych forach lub za pośrednictwem ogłoszeń drobnych w prasie. Sprzedam motocykl, wydany 20-50 lat temu, możliwe jest na kilka tysięcy. Oczywiście, ma on wiele wad w porównaniu z nowoczesnymi próbek przemysłu japońskiego i amerykańskiego. Ale w prawej ręce samochód zamienia się solidnego pojazdu, który jest doskonale „przechodzi” przez pola „wyciskanie” na dobrej drodze do 150-160 km h (IL P5). Kopie z wózka jest nadal używany na obszarach wiejskich do transportu siana i innych towarów.