206 Shares 3544 views

Utwardzenia na częstoskurcz: jak powinno być?

Tachykardia … W medycynie termin ten odnosi się do stanu charakteryzującego się kołatanie serca. W czasie ataku odstępy między bitami pozostaną niezmienione. Istnieją dwa typy tej choroby: fizjologicznych i patologicznych. Tytułów to łatwo się domyślić, że fizjologiczna tachykardia jest zwykle spowodowane przez wysiłek fizyczny i szybko mija. Patologiczne sama choroba jest wywołana przez wiele chorób, takich jak nadciśnienie, choroba wieńcowa serca, choroby tarczycy. Ponadto, ataki częstoskurczu kołatanie serca często występują na tle stres, brak snu, alkohol i nikotyna.


Szybko i sprawnie udzielić pierwszej pomocy może uratować życie chorych z częstoskurczem. Przez co objawy określane atak? Bicie serca, zwykle zaczyna się nagle. Człowiek sam wyraźnie postrzega jako główny walenie mięśni. Ponadto atak towarzyszą takie objawy jak duszność, nagłe osłabienie, zawroty głowy, nudności, pulsacji w szyi. W rzadkich przypadkach, pacjent może stracić przytomność.

Lek pomaga złagodzić przed atakiem częstoskurczu i normalizacji rytmu serca. Jednak to, co jeśli Lekarz przepisał tabletki nie mieć pod ręką? Przede wszystkim mierzyć tętno. Jeżeli stopa przekracza 120 uderzeń na minutę, można wykonać następujące czynności: Po pierwsze, spróbuj się uspokoić. Weź kilka głębokich oddechów, a przy każdym oddechu krótko wstrzymać oddech. Po kilku przyjść, no wezwać karetkę. Czekając na przybycie lekarza można umyć (lub nawet na krótki okres czasu, aby obniżyć głową w misce wody z lodem).

Terminowe chłodzenie – najlepsze lekarstwo na tachykardię. Jeśli objawy utrzymują się, należy nacisnąć mocno palcami na gałce ocznej – tętno zwalniać natychmiast (w medycynie nazywa się to odruch Danini – Aschner). Uwaga: Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, muszą zostać usunięte.

Być może najbardziej popularne i skuteczne lekarstwo tachykardia – znane wszystkim Corvalol. Ponadto, leczenie z powodzeniem stosować i inne środki uspokajające, takie jak valokordin walerianowego, nalewki, glicyny. Przyjmujących leki powinny być w przypadku zawału serca utrzymuje się przez dziesięć lub piętnaście minut. Wszystkie te leki mają wyraźne działanie uspokajające.

Zgodnie z ogólną zasadą, że brać tachykardia, przepisanej przez lekarza. W niektórych przypadkach, wypisywane leki na zaburzenia rytmu serca (np narkotyki „Flekainid” „werapamil”, „adenozylo”). Z własnej inicjatywy, nie należy go używać, ponieważ skutki tych leków na organizm jest dość specyficzna i towarzyszy pewne skutki uboczne.

Jeśli nie ma lekarstwa tachykardia nie działa, oznacza to konieczność interwencji chirurgicznej. Wskazaniami do zabiegu są choroby serca, różne zaburzenia hormonalne itp

Jeśli są podatne na sercu, trzeba zadbać o podstawowej ciała. Aby to zrobić, należy spróbować zapobiec występowaniu stresu, jeść prawidłowo, częściej na zewnątrz. Powstrzymanie się od przejadanie się, obejmują produkty diety o wysokiej zawartości potasu i magnezu.