378 Shares 8730 views

Kiedy kocięta zaczynają jeść same? Uczymy!

Pojawienie się zwierzęcia w domu – to nie jest zwykła impreza. Każda żywa istota potrzebuje czułości, troski i odpowiedniej opieki. Szczególna uwaga do siebie wymagać małe zwierzęta. Niestety, wielu z nas stara się ożywić swój dom obecnością kotka, nawet nie myśleć, jak wygodne będą czuć dziecko w nieznanych warunkach.

Ponadto, nie wiedząc, kiedy kocięta zaczynają jeść samodzielnie, może spowodować ogromne szkody dla organizmu małego stwora. Ważne jest, aby dbać o właściwą dietę zwierzaka od pierwszych dni, aby wiedzieć, w jaki sposób i co psuje.

kocięta Cechy energetyczne

Po prostu chcę podkreślić, że kocięta w ich rozwoju są w zasadzie takie same kroki jak nasze dzieci. Rodzą się całkowicie bezradny. W pierwszym tygodniu moja matka-cat jest dbanie o noworodków przejmuje. Ale po tym czasie i puszyste niespokojny już biegać i zabawy gry. Jest to okres, kiedy kot zaczyna jeść sam: najpierw mleko, a nieco później – bardziej poważny żywności. Właściciel powinien uczyć dziecko do jedzenia na własną rękę, aby kultywować dobre zachowanie, aby zapewnić pełną dietę.

Choć kocięta mogą jeść do dwóch miesięcy, mleko matki, przed końcem trzeciego tygodnia ograniczonym menu nie pasuje. Są zainteresowani zawartością płyty macierzystej. Kocięta spróbować smaku żywności dla dorosłych. Oczywiście, nic nie wychodzi pierwsze dzieci. Dlatego człowiek jest zobowiązany do pomocy swojego zwierzaka na wczesnym etapie. W pierwszych dniach, gdy kotek zaczyna jeść samodzielnie, to najlepiej, aby dać mu bardzo płynny kasza, gotowane w mleku.

Wraz z pojawieniem się pierwszych zębów mlecznych, jak dzieje się w wieku dwóch miesięcy, może być stopniowo przyzwyczajać dziecko do stałego pokarmu. Kiedy kociak będzie dwa i pół miesiąca, będzie mógł jeść żadnego jedzenia. W tym samym czasie, będzie stopniowo wycofać się z mlekiem matki.

Co do karmienia nowonarodzonych kociąt?

Często dziecko, tylko rodzi, pozbawione opieki matki. Aby zapisać kociaka od pewnej śmierci, właściciel musi włożyć dużo pracy i cierpliwości. W tej sytuacji, przede wszystkim trzeba skontaktować się z weterynarzem. Specjalista powie kiedy kocięta zaczynają jeść same, wyjaśniają, jak zastąpić mleko kota, pomoże stworzyć dietę dla noworodka.

Pierwszy miesiąc domowych powinny być karmione około osiem razy dziennie. Wymień mleko matki powinny być krowa, dać ciepły. Ponieważ dziecko nadal nie może nic zrobić, wskazane jest, aby używać pipety karmienia. Zwana wszystkie przynęty podawać powoli. To jest bardzo ważne. Po pierwsze, należy dodać do diety niesłodzone owsianka, gotowane przez rozcieńczenie w stosunku 1: 2 mleka. Po normalizacji stolca może zmieniać ulubiony Menu ryżu, gryki lub herkulesowe. W przypadku, gdy kocięta zaczynają jeść same proponowanych potraw, można zróżnicować ich jedzenie niewielką ilość twarogu o niskiej zawartości tłuszczu.

Posiłki po 1,5 miesiącach

Później, bliżej do dwóch miesięcy, może dać mięso i ryby gotowane. Świeże ryby rozpieszczać swojego zwierzaka, też warto, ale tylko sporadycznie. Pamiętaj, aby upewnić się, że produkt nie wchodzi w dużych dołach. Zaleca się, aby dać jedzenie w małych kawałkach, można mieszać z mięsa lub ryby gotowanej owsianki żadnej wody. Optymalnym rozwiązaniem dla dostaw małego kotka – gotowa żywność w puszkach, które można kupić w każdym supermarkecie bez trudności. Jednak wcześniej należy określić ile kocięta zaczynają jeść same jak jedzenie.

Z własnego spodki mają smaczniejsze

Dzień po dniu obserwować jak rośnie Twój zwierzak. Uwielbia biegać i igraszki, więc w potrzebie odżywcze diety. Jest to czas, aby nauczyć go samodzielnego życia. Że nie był zaskoczony przez pierwszych trudności, znowu potrzebuje pomocy. To już zostało powiedziane, że zainteresowanie w misce lub spodek kociąt pojawiają się we wczesnym okresie życia – około trzech tygodni.

Jest to najlepszy czas, aby uczyć dziecko dobrych manier, czyli do jedzenia z własnych płyt. Na początku, kiedy kocięta zaczynają jeść się, że jeszcze nie rozumiem, co należy zrobić, aby mieć smaczny posiłek. Więc najpierw wlać trochę mleka w płytkiej misce. Następnie zanurzyć palec i pozwolić mu lizać uszczelki. Kiedy dziecko czuje smak mleka, umieścić go bliżej spodka i delikatnie dunk pysk. Ze strachu zwierzę cofnie, wstrząsnąć siebie i ciężko się lizać. A potem przypomniał sobie smak mleka, który dano mu lizać palcem i zawartość talerza byłaby atrakcyjna dla niego. Pamiętaj, kiedy kocięta zaczynają się jeść z miski, nie wszystko co robią jest gładka: oni parsknąć i kichania, niech pęcherzyków mlecznych. Dzieje się tak dlatego, że futrzane stwory jeszcze nie nauczył się na kolanach.

Łapy dzieci często próbują dostać się do potraw. konieczne jest, aby natychmiast zapobiec takiemu zachowaniu. Uczyć pet przyzwoitego zachowania, należy go usunąć z miski, wytrzeć łapy znowu zabrał się z pojemników na żywność. Jeśli małpa chce po raz kolejny powtórzyć brzydki akt, przytrzymaj go. Tak więc, konsekwentnie i cierpliwie uczyć dzieciom główną zasadę: łapy nie mają być w jedzeniu!

Kilka porad

Doświadczeni ludzie powinni gdy kotek zaczyna się jeść z talerza, nie dają mu prawo ziemniaki, kromki chleba lub suchych produktów spożywczych. Mały organizm musi się przyzwyczaić do nowego pożywienia. Niech okresu korekty będzie wygodny dla niego.

Nie zapomnij wlać czystą wodę do kotka, zacznij jeść na własną rękę. Nie martw się, jeśli ma trochę wypić. Fakt, że wymagana ilość cieczy zwierzęta dostać wraz z jedzeniem. Wielu właścicieli skarżą się, że kiedy kocięta zaczynają jeść same, nie można określić, czy mają co jeść. Łatwo jest zrozumieć, biorąc pod uwagę stan tacy jeśli dziecko odwiedza go regularnie, więc otrzymuje wystarczającą ilość pokarmu.

wniosek

Oto w skrócie wszystko o karmienie młodych kociąt. Dorosnąć zdrowe zwierzęta, ich właściciele włożyli wiele wysiłku. Ale ilu szczęśliwy chwile oni oddali swoje dobroczyńców! Ile ciepła daje swój dom!