689 Shares 7140 views

„Poniedziałek zaczyna się w sobotę”: podsumowanie. Fantastyczna historia humorystyczny Strugackich

Odkryj ciekawy produkt, którego nazywa „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”. Synopsis nim dowiesz się czytając ten artykuł. Autorzy prac – Arkadij i Boris Strugaccy – napisał ją w 1964 roku. Gatunek jest historia „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”. Streszczenie jest podzielony na trzy historie. Zaczyna się jak sama praca, następujących zdarzeń.


Zamieszanie wokół kanapy (pierwsza historia)

Alexander Privalov, Leningrad programista wakacje podróż samochodem. Idzie do miasta Solovtsov, gdzie planowane spotkanie. Privalov podnosi po drodze dwóch członków organizacji Instytut Magii i Czarodziejstwa (NIICHAVO) i podjeżdża ich Solovetz. Oto oni są zadowoleni z nim na noc w Instytucie muzeum – Hut na udka (IZNAKURNOZH).

Privalov powoli zaczyna dostrzegać wiele dziwnych zjawisk. Na przykład, jest to uderzające podobieństwo z Baba-Yaga Naina Kievna Dragon, kustoszy muzeum. Mówiąc widzi drzewo, syrenę na nim ogromny kot, który recytuje utwory i historie i przesuwnika-book z cały czas zmienia treść. Privalov rano łapie szczupaki ze studni. Przyznaje życzenia. Jak zapewne zrealizowany według gatunku tych prac – Fantastic humorystycznej powieści. Główny bohater myśli, że coś niezwykłego powinny podlegać pewnym systemie.

Opowieść o dimes fiat

braci Strugackich opisane poniżej dziwną historię, co wydarzyło się z głównym bohaterem. On jest chodzenie po mieście w godzinach popołudniowych, Irredeemable grosz. Privalov zaczyna eksperymentować z nim. On kupuje różne rzeczy na jej temat. Policja przerwała ten eksperyment. Privalov zabrany do pokoju, zmuszony do zapłaty odszkodowania. Beznadziejny grosz wycofać i dać w zamian normalne. Policjanci w tym samym czasie nie zaskoczył taki dziwny obiekt.

Utrata sofa

Privalov, wracając do IZNAKURNOZH odkrywa odpoczynku, które utraciły sofę, stojąc na miejscu w godzinach porannych. Potem przyszedł do niego jeden po drugim dziwnej osobowości, pokazując niesamowite zdolności. Stają się one niewidoczne, latać, przechodzić przez ściany i jakoś stracił zainteresowanie tym sofie. Privalov przypadkowo dowiaduje się, że ten mebel jest rzeczywiście magiczny tłumacz rzeczywistością. Jego porwany Wiktor Korneev pracownika Instytutu, za swoją pracę badawczą, bo kanapa nie jest w stanie domagać się od muzeum oficjalnie z powodu biurokracji Kamnoedova Modest Matveevich, administratora. Skandal z uprowadzenia rano wymyka się spod kontroli. Privalov przychodzi z pomocą komuś rzucił się do miasta – Roman Oira-Oira. On przekonuje go, aby przejść do NIICHAVO pracować jako programista. Privalov zgadza – jest zainteresowany tym, co się dzieje.

Marność nad marnościami (druga historia)

Około sześć miesięcy po wydarzeniach opisanych w części pierwszej, druga akcja rozwija. Alexander Privalov, który jest teraz w ładunku w NIICHAVO Computing Center, jest Instytut na służbie w nocy sylwestrowej. Bierze klucze od szefów działów. Seria kolorowych znaków, który stworzył braci Strugackich, przechodzi przed nim – magów Junta Cristobal Hozevich i Kivrin Fedor Simeonovich, oportunistów i hacki Vybegallo Ambrose Ambruazovich i Merlin, dyrektor Instytutu Nevstruev Janus Poluektovich że jednocześnie występuje w dwóch wcieleniach – jako naukowiec U-Janus i a jako administrator, Janus i innych.

Privalov zaczyna pominięciem Instytut Budownictwa wiwarium, który znajduje się w piwnicy. Zawiera ona mitologiczne i magiczne stworzenia. Następnie przechodzi przez podłogę z Hotel Universal przemian, na zawsze młody, obrony magii, wróżbiarstwa i przepowiedni, wiedzy Absolutu, sensu życia, Linia szczęścia. Koniec z pominięciem laboratorium nadal pracuje Vitka Korneev. Privalov próbuje wypędzić z pokoju, ale z ostrym badaniu maga praktyka nie może sobie poradzić. Odkrywa, począwszy od laboratorium Vitka, że wielu pracowników w instytucie, którzy zdecydowali się na powrót do miejsca wykonywania usługi, zamiast domu z okazji Nowego Roku. Osoby te wszystkie miały jedną dewizę: „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”. Streszczenie jego znaczenia w następujący sposób: ujrzeli cel swojego życia w poznaniu nieznanego i pracy. Świętować Nowy Rok, wszyscy ci ludzie wrócili do swoich studiów.

Model niezaspokojone ludzkiego przewodu pokarmowego

W Vybegallo Laboratorium profesora w czasie autoklawu „kreskowane” model niezaspokojone ludzkiego żołądkowo. Jest to kopia profesora, tylko w stanie pożreć wszystko, co jest jadalne. Pracownicy zbierają się Vybegallo laboratorium. Następnie opisać wygląd w towarzystwie dziennikarzy i profesorów braci Strugackich ( „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”). Według jego teorii, ścieżka do duchowego wzrostu i rozwoju osobistego jest, przede wszystkim, poprzez zaspokojenie jej potrzeb materialnych. Prezentowany model jest etapem pośrednim na drodze do stworzenia modelu idealnego osoby całkowicie usatysfakcjonowany. To udało się wykazać swoją zdolność do dużo, więcej i więcej. Model ten w końcu wybuchnął z przejedzenia, więc rzucanie korespondentów Vybegallo i zawartość układu pokarmowego. Wszystkie koszty.

Decyzja o testach naziemnych

Privalov jakiś czas zastanawiając się nad tym, co się dzieje, a potem zasypia. Po wydarzeniach opisanych w braci Strugackich produkt ( „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”). Po przebudzeniu Privalov próbuje stworzyć sobie dzięki magii śniadaniu, lecz staje się świadkiem spotkania odbywającego się na dyrektora Instytutu. Omawia niebezpieczeństwa kolejnego modelu. Vybegallo chętny, aby go wypróbować w Instytucie i innych doświadczonych magów oferują spędzić kilka kilometrów od miasta testów w terenie. Nevstruev Yanus Poluektovich, dyrektor instytutu, po podgrzewany spór zdecyduje się trzymać je w miejscu, jak znaczne szkody towarzyszyć będzie eksperyment. Nevstruev sprawia Roman Oyré-Oyré „pre wdzięczność” dla ich odwagi i zaradności.

Test modelu idealnego człowieka

Privalov uczęszcza rozprawę. Model Idealny Człowiek ma możliwość korzystania z magii, aby zaspokoić wszystkie potrzeby materialne. Wyszła z autoklawu, przynosi wszystkie środki trwałe, które znajdują się w zasięgu jej zdolności magicznych (łącznie z przedmiotami osób postronnych) do siebie, a następnie próbują złożyć miejsca. Novel Ojra-Ojra zapobiega drgawek. Rzuca butelki z Genie In idealnego konsumenta. Genie, uciekł na wolność, niszczy model.

Każdy rodzaj próżności (trzecia historia)

Zwracamy się do prezentacji trzeciego piętra, które jest opisane w produkcie Strugackich ( „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”). Rozbić „Aldan” komputer – komputer, na którym działa główny bohater. Choć jej naprawić, Privalov spacery w instytucie. Wchodzi jednego działu (absolutnej wiedzy), która w tym czasie jest przedstawiony wynalazł Louis maszynie siodełka. Jest możliwe, aby dostać się w fikcyjnej przyszłości lub fikcyjnej przeszłości.

Privalov wysłany w przyszłość

podróż Privalov jest w przyszłość – ciekawy epizod, który jest zawarty w ich produkcie Strugackich. „Poniedziałek zaczyna się w sobotę” zyskał w ten sposób zakres prawdziwie epickim. Privalov wysłany do przyszłości, zgadzając się na eksperyment. Widzi na pierwszy dziwny świat wyglądać starożytnych przodków ludzkich mieszkańców. Następnie Privalov jest wśród ludzi, podobnie jak jego współczesnych, widocznie. Jednak w ich świat przyszedł w kosmicznych podróży do odległych planet. Po tym Privalov jest w dobie zwrotów. To odleciał do odległych gwiazd i planet wrócili do Ziemi. Zauważa on, że ściana żelazo jest w tym świecie, i dowiaduje się, że świat boi się przyszłości dla niej. Raz za murami, Privalov widzi wojny, morderstwa i krew.

Od rezydenta, przypadkowo napotkał je, bohater dowiaduje się, że roboty zostały zniewolone część świata za ścianą. Kolejna część została zaatakowana przez kosmitów. Komuniści, minerały, rośliny i pasożyty zniewolony jeszcze pewne obszary. Pojawiają się samoloty padało bomby. Protagonista przesuwa się po drugiej stronie ściany. Świat nazywa się World of Imagination humanitarny. Potem wraca do rzeczywistości, ale maszyna znika bez śladu.

Opowieść o martwej papugi

Privalov przychodzi do Oyré-Oyré i widzi martwą papugę w laboratorium, leżąc w filiżance. Zbliżył Yanus Poluektovich, dyrektor Instytutu, nazywa tę papugę Fotonchikom. Spala się w piecu jego zwłok, i rozprasza prochy liści na wietrze. Powieść zaskoczony, bo okazało się, że dzień wcześniej w piecu spalane zielone pióro. mogłoby się wydawać, jeśli tylko ta została spalona papugi i inne tego samego koloru nie było, pozostaje tajemnicą.

Privalov komponuje się następnego dnia z czarownic Stella wierszy dla gazety ściennego. Nagle widzi ten sam zielony papuga wchodzi do pokoju. Leci, ale nie oznacza, że jest zdrowa. Są inni pracownicy. Zastanawiają się, gdzie ten papugę. Następnie wszyscy otrzymali za swoją pracę, ale nagle zauważył, że papuga jest martwa. Napis „Photon” oraz pierścień z postaciami widać było na jego stopy. To samo było u podnóża papugą, który leżał martwy w ostatniej filiżance. Wszystkie są zdziwiony. Wykonawca Drozd stawia przypadkowo papuga w filiżance.

Komputer następnego dnia fix. Główny bohater rozpoczyna swoją pracę. Potem wzywa Roman i mówi, że kubek papuga ma i nigdy więcej go nie widział. Bohaterem jest zaskoczony, ale potem ciężko pracuje, przestać o tym myśleć. Roman później ponownie wzywa i prosi Privalov przyjść. Kiedy przychodzi, odnajduje żyjącego Green Parrot, który można zobaczyć na ring stóp.

Parrot reaguje na słowa zatrudnionych w innych słowach. Nie można ustanowić połączenia między znaczeniem. Następnie papuga nazywa imiona obecnych, a on krótko opisuje każdy: prymitywne, stary, szorstki, itd. Pracownicy nie mogą zrozumieć, jak to wszystko wie …

Kim naprawdę jest Janus Poluektovich

Zbliżamy się ciekawy finał, który kończy książkę „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”. Znajomi przychodzi myśl, że papuga należący do Janus Poluektovich, jeszcze bardziej tajemnicza osobowość. Ten jeden w dwóch twarzach człowiek nigdy nie pojawia się na północy ludzi. On również nie pamiętam po północy, to do niej. Janus Poluektovich również dokładnie przepowiada przyszłość.

Naukowcy w końcu zdać sobie sprawę, że istnieje możliwość countermotion, innymi słowy, w czasie, w przeciwnym kierunku konwencjonalna. Jeśli papuga była kontramotom, to może on być żywy dzisiaj i wczoraj, po jego śmierci, że został wprowadzony w filiżance. Przedwczoraj był spalony Janus, kiedy go znalazł. A dzień wcześniej z niej zostało w piecu spalane pióra znalezionego przez Roman.

Roman próbuje wyjaśnić, co się stało z meteorytu Tunguska, w countermotion koncepcji. To było naprawdę kosmicznym. Znalezienie się w nim kosmici byli kontramotami. Żyli z przyszłości w przeszłość, według standardów zwykłych ludzi.

Dwie postacie Janus Poluektovich

Naukowcy rozwikłać tajemnicę i Janus Poluektovich. Studiował nauki w obliczu Janus-A tak długo, jak odkrył countermotion pomysł. Wtedy zdał sobie sprawę, jak wdrożyć je w praktyce. A w roku, który jest jeszcze daleko w przyszłości dla pracowników NIICHAVO żyjących teraz, odwrócił się i Photon, jego papuga w kontramotov. Następnie udał się do życia na osi czasu wstecz. A teraz, na północy dyrektor idzie do dziś od jutra. Mieszka w postaci A-Janus, jak zwykłych ludzi, czyli od przeszłości do przyszłości, ale w postaci U-Janus – wręcz przeciwnie, z przyszłości w przeszłość. Obie postacie pozostają zatem jeden człowiek. Są one połączone w przestrzeni i czasie.

Spotkanie z U-Janus

Zatrzymanie podczas lunchu spełnia U-Janus. Pyta, odwagi, to jest możliwe, żeby przyjść jutro rano. On odpowiada, że Privalov w przyczyny porannej Kitezhgrad zatem nie być w stanie iść. Następnie dodaje, że w przyszłości, tylko dla wszystkich, nie istnieje. Istnieje wiele, a niektóre z nich tworzy każdy czyn ludzki.

Tak kończy się historia „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”. Podsumowanie, jak wiadomo, przenosi tylko jego główne wydarzenia w ogóle. Po przeczytaniu tekstu pracy, dowiesz się wielu ciekawych szczegółów.

„Poniedziałek zaczyna się w sobotę” odpowiedzi w większości czytelników jest pozytywna. Fani komiksu fantazji tej pracy będzie miał szczególny smak. Tale Strugackich bracia – to bardzo ekscytujące i ciekawe, i że – nie jest wyjątkiem. Twórcze pisarzy dziś jest bardzo popularny. Być może, z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że jeden z najbardziej znanych powieści to „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”. Cytaty z tej pracy, a szczególnie jego nazwa, można często usłyszeć z ust fanów science-fiction.